Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Nallar 21:31, 20 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
A dziś przyłapałam w domu takiego gościa, wlazł przez drzwi balkonowe.
Paskudny.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
zawitka 08:06, 21 lip 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14081
Ewcia piękny prezent dostałaś .Zawilce i moje na początku były różowe potem wybielały .A z tą blachą to 30 40 cm wystarczy A powiedz mi jescze czy nie możesz polać tego jakąś chemią łatwiej będzie kopać widlami .Kurcze poleciałabym Ci pomóc w tym kopaniu albo chłopa jakiegoś znajdż gdzieś blosko .A kosa ----wcale to zadna sztuka kosić a dużo łatwiej ja się nauczyłam i kosiłam jak miałam dużą działkę Trzym się
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:23, 21 lip 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14081
Ewa dopisuję jeszcze Kobito nie szalej oszczędzaj kręgosłup bo potem duży kłopot .zdążysz zrobić kawałeczkami . I nie oraj jak sucha ziemia a po deszczu to lżej Buziole
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Katkak 11:20, 21 lip 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Skurczybyk paskudny, u mnie po sypaniu trutki już jest ich zdecydowanie mniej, ale wieczorkiem biorę latarkę i przechadzam się jeszcze co by tępić to draństwo, bleeee. Pozdrawiam Ewciu.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 13:44, 21 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
zawitka napisał(a)
Ewcia piękny prezent dostałaś .Zawilce i moje na początku były różowe potem wybielały .A z tą blachą to 30 40 cm wystarczy A powiedz mi jescze czy nie możesz polać tego jakąś chemią łatwiej będzie kopać widlami .Kurcze poleciałabym Ci pomóc w tym kopaniu albo chłopa jakiegoś znajdż gdzieś blosko .A kosa ----wcale to zadna sztuka kosić a dużo łatwiej ja się nauczyłam i kosiłam jak miałam dużą działkę Trzym się


Zwitko, z malinami jeszcze nic nie robiłam, bo planuję je przenieść w inne miejsce, ale najpierw muszę oczyścić to miejsce z korzonków.Zielsko już wykarczowałam w całości więc chłop z kosą już nie potrzebny. Piszesz o chemii, zastanawiałam się nad tym długo, rozważałam wszystkie za i przeciw, i doszłam do wniosku, że bez niej sobie chyba nie poradzę. Należę raczej do osób, które nie stosują żadnych oprysków w ogrodzie, ale ten przypadek chyba będzie wyjątkowy. Na pocieszenie (choć marne dla niektórych) tłumaczę sobie, że gdyby wszyscy stosowali chemię w ogrodzie tak rzadko, jak ja, żylibyśmy w zdrowszym świecie. Dzięki za chęć pomocy i wszystkie rady, napewno z nich skorzystam.
A jeśli chodzi o prezent od Kasi to faktycznie śliczny.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
MamaMagda 13:47, 21 lip 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
moje dziecko nosi takie w łapach i jak protestuję mówi: "mamo zostaw, to mój psyjaciel"

Nallar napisał(a)
A dziś przyłapałam w domu takiego gościa, wlazł przez drzwi balkonowe.
Paskudny.


____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Nallar 13:56, 21 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Marta, nie chcę Cię straszyć ale w naszej rodzinie był przypadek zatrucia się dziecka właśnie śluzem wydalanym przez ślimaki. Może lepiej z tym uważać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
MamaMagda 14:22, 21 lip 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
No coś Ty?! Nie wiedziałam, że ten śluz może być trujący..
Namiętnie sypię niebieską trutkę na to paskudztwo, nie wiem skad taki urodzaj w tym roku na ślimaki

Nallar napisał(a)
Marta, nie chcę Cię straszyć ale w naszej rodzinie był przypadek zatrucia się dziecka właśnie śluzem wydalanym przez ślimaki. Może lepiej z tym uważać.
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Nallar 14:52, 21 lip 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
MamaMagda napisał(a)
No coś Ty?! Nie wiedziałam, że ten śluz może być trujący..
Namiętnie sypię niebieską trutkę na to paskudztwo, nie wiem skad taki urodzaj w tym roku na ślimaki



W tym roku to urodzaj jest na ślimaki, mrówki, mszyce, nornice i ciort wie na co jeszcze. Paskudny rok dla ogrodników i rolników jeśi chodzi o robale. Zastanawiam się co żywi się ślimakami, bo dochodzę do wniosku że tego co je zjada, jest zbyt mało w tym roku.W sklepach zaczyna brakować trutek na te plagi.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
zawitka 08:31, 23 lip 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14081
Ewcia wiem że to ostateczność ale ten przypadek tego wymaga nie miej wyrzutów ;Toszka pisała że widły te grube to amerykany chyba rzeczywiście są idealne na takie zagonki ;D jak nie miała to nie wiedziałam że taka różnica w kopaniu i wybieraniu zielska i perzu Buziam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies