Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Nallar 22:12, 04 paź 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gosialuk napisał(a)


Przeciw chwastom, to albo ściółkowanie albo zadarniacze. Jeśli chodzi o zadarniacze, to u mnie najlepiej sprawdza się bodziszek kantabryjski. Hosty też dobrze tłumią chwasty. U siebie chciałam je w roli zadarniacza posadzić, ale ilość ślimaków skutecznie mi ten pomysł wybiła z głowy.
Ciekawa jestem co planujesz.
A i zapomniałam zapytać co to za hortensja na tym zdjęciu.

W poście chodziło o walkę z ćmą bukszpanową.
O swoich planach napisałam w poście wyżej. Trochę kolorów, nic szczególnego.
Hortensja o którą pytałaś to Hot Chocolate, ładna ale trudna w uprawie, lubi przemarzać.
Buziaki i kwiatuch.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 22:21, 04 paź 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Basilikum napisał(a)
no musi byc ladnie, mysle, ze kazda rabata co jakis czas potrzebuje takiej radykalnej zmiany

Tym bardziej że to najstarsza rabata w moim ogródku.
Zaczęłam rozmnażać ogrodówki, jeśli się uda trafią na tą rabatę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
sylwia_slomc... 22:22, 04 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Nallar napisał(a)

Sylwia priorytetem było pozbyć się bluszcza i trzmieliny. Ten zgrany duet utworzył gęsty dywan i zaczynał dusić inne ośliny.
Pozbyłam się też Mahonii, Juki, Pigwowca, dwuch hortek New Dawn, kilku Host i sporo drobnicy. Samej Liatry była pełna taczka.
O nasadzeniach będę myślała wiosną, do zimy planuję pozbyć się jeszcze kilku Juk których wykopanie wcale nie jest łatwe, uprzątnąć warzywniak i tunel foliowy. Na ile wystarczy sił zobaczymy.

Ewo musisz się liczyć z tym, że jeśli w ziemi zostanie choć kawałeczek korzonka juki to nawet jeśli nie w przyszłym to w następnym sezonie może odrosnąć, tej rośliny trudno się pozbyć w 100 procentach, bardzo głęboko się korzeni. Ale to już wiesz Podobnie może być z pigwowcem jeśli długo tam rósł. Spore zmiany, a masz już jakieś rośliny wymyślone, które mają tam rosnąć w przyszłości?
Szkoda, że daleko do Ciebie bo te liatry bym w łąkę przytuliła Ale może posadziłaś w inne miejsce ogrodu i się nie zmarnowałyCiekawie będzie patrzeć jak powstają rabaty od nowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nallar 22:16, 05 paź 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ewo musisz się liczyć z tym, że jeśli w ziemi zostanie choć kawałeczek korzonka juki to nawet jeśli nie w przyszłym to w następnym sezonie może odrosnąć, tej rośliny trudno się pozbyć w 100 procentach, bardzo głęboko się korzeni. Ale to już wiesz Podobnie może być z pigwowcem jeśli długo tam rósł. Spore zmiany, a masz już jakieś rośliny wymyślone, które mają tam rosnąć w przyszłości?
Szkoda, że daleko do Ciebie bo te liatry bym w łąkę przytuliła Ale może posadziłaś w inne miejsce ogrodu i się nie zmarnowałyCiekawie będzie patrzeć jak powstają rabaty od nowa

Sylwia, gdybym wiedziała że juki tak głęboko puszczają korzonki nigdy bym ich nie zaprosiła do ogródka. Wykopałam dół na pół metra i nadal mam wątpliwości czy wszystkich się pozbyłam. Jak pomyślę że mam jeszcze dwa ogromne egzemplarze to już mnie trzęsie.
Z pigwowcem poszło dużo łatwiej.
Liatry wstyd się przyznać, ale poszły na kopost. Gdybyś kiedyś była (może przejazdem ) w moim mieście to coś ukopiemy, kilka zostawiłam.
Nowe rabaty....Nowe to one nie będą, rabata iści krzewiasta, głównie zimozielona dostanie trochę więcej Peoni, kila anabelek o ogrodówek. Nie wiem co jeszcze uda mi się tam wcisnąć. Pomysły mile widziane.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 22:32, 05 paź 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Dziś walczyłam z kolejną hortką która strasznie się rozrosła. Pod czarną "szmatą" była straszna plątanina.

Mam jeszcze dwa takie okazy
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Waclaw 22:34, 05 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Nallar napisał(a)

Pozostaje mi uwierzyć w to co napisałeś Wacławie.
Kwiatuch dla Ciebie.

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Agania 09:58, 07 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ewuś ja też mam jeszcze, gdzie nie gdzie takie miejsca,
ostatnio sadziłam paprotki pod świerkiem sama
nie dałabym rady zerwać tej folii z plątaniną korzeni, jeszcze sporo zostało do usunięcia ech
Dobrze Wam idzie
Pokaż więcej zdjęć nowego lokatora... kicię?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 12:10, 07 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Nallar napisał(a)

Sylwia, gdybym wiedziała że juki tak głęboko puszczają korzonki nigdy bym ich nie zaprosiła do ogródka. Wykopałam dół na pół metra i nadal mam wątpliwości czy wszystkich się pozbyłam. Jak pomyślę że mam jeszcze dwa ogromne egzemplarze to już mnie trzęsie.
Z pigwowcem poszło dużo łatwiej.
Liatry wstyd się przyznać, ale poszły na kopost. Gdybyś kiedyś była (może przejazdem ) w moim mieście to coś ukopiemy, kilka zostawiłam.
Nowe rabaty....Nowe to one nie będą, rabata iści krzewiasta, głównie zimozielona dostanie trochę więcej Peoni, kila anabelek o ogrodówek. Nie wiem co jeszcze uda mi się tam wcisnąć. Pomysły mile widziane.
Ewcia ja specjalnie nie chcę, bo dostałam od Madzi w tym roku i mam, ale żal mi było, że wyrzucasz to bym w łąkę dała....i tak chyba dam bo by fajnie wyglądały, o ile się u mnie rozrastać zechcą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 17:57, 07 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nallar napisał(a)
Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite, brakowało czasu na odpoczynek czy rozrywkę. Moje ulubione wątki muszą poczekać, ale nadrobię, obiecuję.
Tym czsem w ogródku rozpierdówa. Znika kilka roślin które pożerały rabaty i co ważne znika czarny plasik.

Widzę, że duże zmiany się szykują. Czekam na fotki z metamorfozy ogrodu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nallar 21:26, 07 paź 2020


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Agania napisał(a)
Ewuś ja też mam jeszcze, gdzie nie gdzie takie miejsca,
ostatnio sadziłam paprotki pod świerkiem sama
nie dałabym rady zerwać tej folii z plątaniną korzeni, jeszcze sporo zostało do usunięcia ech
Dobrze Wam idzie
Pokaż więcej zdjęć nowego lokatora... kicię?

Wam??? Ja walczę z tym sama, rąk nie czuję. Folia na części ogródka zostanie, inaczej nie ogarnę wszystkich rabat, chwaściory by mnie zjadły.
Nowy lokator, to jego a raczej jej pierwszy dzień w domeczku.


Spacerek z szeleczkami bo to czasy przed sterylką. Tu już po.

Dziś pełna swoboda i luzik.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies