Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

abiko 09:46, 05 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
AniaDS popatrzyłabyś na moje róże..żółta - jakaś co prawda zakwitła, ale wygląda jakby była zwiędnięta.. liście jej żółkną, kwiaty się nie rozwijają.. hmm nie mam pomysłu.

Przelana..? rośnie do dużej donicy.





____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
AniaDS 11:45, 05 cze 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Przędziorek?
Aguś, jeśli na spodniej stronie liści wyczuwasz pod palcami jakby nalot czy piasek, to będzie to sprawka szkodnika, nie przelania.
Trzeba wówczas opryskać odpowiednim środkiem, zanim cała roślina padnie.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
abiko 11:49, 05 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Ania sprawdzę.. chyba nie, ale też nie zwróciłam na to bacznej uwagi... zobaczę dzisiaj. Dziękuję.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:05, 05 cze 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Zastanawia mnie to żółknięcie, może to niedobór jakichś związków..róża młoda, sadzona w tym roku, nie była więc nawożona jeszcze.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Basiaw 12:46, 05 cze 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
AniaDS napisał(a)

Po trzecie, może to być objaw chlorozy, niedoboru magnezu, żelaza. Czyli brak odpowiedniego nawozu.
I to obstawiałabym przede wszystkim.


Dzięki Aniu za wszystkie sugestie, pooglądam, pomacam pod nowym katem.
Co do nawożenia, to wszystkie róze dostały wiosną w nogi nawóz dla róż, były opryskiwane rozcieńczonym biohumusem i rózę szlachetne wyglądają napradę ładnie, zdrowo, tylko z mszycami na nich walczę, a te Hansy są takie schorowane Czy to możliwe, żeby dzika róza miała większe wymagania niż szlachetna?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 18:25, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
abiko napisał(a)



Tutaj jest przędziorek. opryskaj od spodu liści Mospilanem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata_chrosc... 10:27, 08 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A co może być przyczyną zasychania pączków? Tak się dzieje tylko na jednym pędzie (najwyższym), na pozostałych pączki rozwijają się normalnie. Te zasychające wyglądają jakby pęd był uszkodzony blisko samego pąka, ciemnieje taka obrączka na pędzie i pąk odpada po lekkim potrąceniu. Liście wyglądają normalnie. Może ktoś wie co to może być?
____________________
ogród w Holandi
Sebek 23:02, 08 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zobacz może tu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1851-co-sie-dzieje-z-moimi-rozami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 23:11, 08 lip 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
no niestety nie ma tu podobnego przypadku. U mojej liście są ok, tylko pąki zasychają i odpadają. I to tylko na jednym pędzie. Juz go na wszelki wypadek obcięłam, ale boję się żeby całej róży nie zaatakowało
____________________
ogród w Holandi
AniaDS 10:17, 10 lip 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
agata_chroscicka napisał(a)
A co może być przyczyną zasychania pączków? Tak się dzieje tylko na jednym pędzie (najwyższym), na pozostałych pączki rozwijają się normalnie. Te zasychające wyglądają jakby pęd był uszkodzony blisko samego pąka, ciemnieje taka obrączka na pędzie i pąk odpada po lekkim potrąceniu. Liście wyglądają normalnie. Może ktoś wie co to może być?


Agatko, u mnie czasem też się tak dzieje.
Nie jestem pewna diagnozy, ale prawdopodobnie róża redukuje ilość pąków kwiatowych możliwych do wykarmienia przez system korzeniowy. Wpływ na to ma także przegrzanie, susza czy przenawożenie.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies