Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Joaska 21:00, 10 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Dziewczyny co to może być martwić się czy nie koniecznie??
na różach niektórych znalazłam takie liście oczywiście oberwałam:
\


____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
AniaDS 10:02, 17 cze 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Wygląda na działalność jakiegoś szkodnika lub na poparzenie po oprysku, jeżeli więcej takich liści nie będzie to nie ma się czym martwić Joasiu .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Joaska 10:17, 17 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Aniu miło cię widzieć, no na razie bacznie obserwuję, więcej liści takich nie było więc chyba to faktycznie po oprysku, ale będę obserwować.
Chociaż dziwne bo oprysk robiła zgodnei z instrukcją , róże były w cieniu ..... no cóż...będę obserwowała
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
AniaDS 15:07, 17 cze 2013


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Na moich różach po ostatnim oprysku porobiły się ciemne plamy, przypominają plamistość, ale to skutek zbyt dużego stężenia mydła czosnkowego. Walczyłam z niszczylistką i byłam w desperacji.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
basia3 21:27, 17 cze 2013


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
a na moich różach pojawiła się czarna plamistość ... lało przez miesiąc więc nie ma sie co dziwić, czy mogę jeszcze pryskać, na razie oberwałam liście, ale na tym się nie skończy na pewno.
nie mam zdjęć jutro zamieszcze , bo zakwitła mi róża koloru lawendowego, jestem nią zachwycona śliczna jest.

Mam tylko poważny problem z zapamiętywaniem nazw, więc będę częstym gościem w dziale identyfikacja. ;-D
____________________
JEST DOBRZE :D
elach 11:08, 20 lip 2013

Dołączył: 29 sie 2012
Posty: 4
Witam!
Na moich różach był już skoczek i mszyca. Teraz coś innego im szkodzi.
1. Czy to plamistość? Przez długi czas były tylko żółte liście, teraz pojawiły się plamki. Żadnych szkodników nie widać.
2. Na dwóch drugich zdjęciach druga różą. Ma dziurki na liściach, trochę zaczyna żółknąć a nie widać żadnego szkodnika. Co to może być?
Pozdrawiam!


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Sebek 00:19, 24 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
1 - liście wyglądają jak po ataku skoczka różanego
2 - to może żerować Naliściak srebrnik. W obu przypadkach polecam oprysk Mospilanem - nie zaszkodzi, a może pomóc
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 00:56, 24 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
To zaczęła się czarna plamistość, http://www.oczarjk.pl/?act=258#czarna_plamistosc_lisci
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Tosia 14:32, 05 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Ja z plamistością walczę drugi lub trzeci rok. W tym roku jest trochę lepiej. Przynajmniej róże jeszcze mają liście Co weekend (bo tylko wtedy mogę być w ogrodzie;(( ) zbieram porażone liście..jeden po drugim..
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
basia3 10:35, 12 wrz 2013


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
dziewczyny, czy plamistość może być spowodowana podsypaniem pod róże kory sosnowej, odkąd podsypałam nie daję sobie rady z plamistością jestem wykończona, zbieram liście pryskam różnymi środkami i nic, liście wyglądają paskudnie. Nawet nie ma co pokazywać.
____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies