Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

ewelaa74 10:05, 18 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Hej. Ale dziko masz na działce I ta rzeka - zapowiada się całkiem fajnie. Tylko czeka Was ogrom roboty. Zresztą, tak jak większość na tym portalu Ale później ma się niesamowitą frajdę jak się patrzy na stare i nowe zdjęcia
Życzę Ci dużo siły (tej fizycznej) i dużo samozaparcia w dążeniu do celu jaki widać na powyższym zdjęciu!
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Alikia 15:54, 18 maj 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Moniczko i szary i mięta to całkiem fajny pomysł na altankę. Zdjęcie wymarzonej łąki cudne - myślę,że spokojnie niedługo tak pięknie będzie u Ciebie.
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Marga 16:09, 22 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
ewelaa74 napisał(a)
Hej. Ale dziko masz na działce Ale później ma się niesamowitą frajdę jak się patrzy na stare i nowe zdjęcia

Witaj Ewela,
Dziękuję za życzenia. Na pewno się przydadzą Masz rację, że fajnie siąść i popatrzeć na zdjęcia PO, tylko kiedy to PO u mnie nastąpi? :/
Ogród zakładany będzie tylko za domem, a nie do rzeki Samobójcą to ja nie jestem. Wiem, że czasem chaotycznie coś wyjaśniam.
Wkleję jeszcze raz zdjęcie (siatkę poprawiłam na czerwono). Ogród o wymiarach 37x39m (14,5 ara), palnuję na odcinku od domu do siatki. Potem to już będzie do rzeki tylko łąka...
Przed domem będzie niewielka część reprezentacyjno-parkingowa, bez trawnika.

Udało mi się już pozostałą trawę na łące wykosić (oprócz kawałka w drzewach gdzie ptaszki siedzą sobie na jajkach).
Pozdrawiam i zapraszam częściej
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 16:39, 22 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Alikia napisał(a)
Moniczko i szary i mięta to całkiem fajny pomysł na altankę. Zdjęcie wymarzonej łąki cudne - myślę,że spokojnie niedługo tak pięknie będzie u Ciebie.

Dziękuję, że we mnie wierzysz Oby tylko sił i chęci mi starczyło
Cieszę się, że jeszcze komuś innemu podoba się mój pomysł pomalowania altany na jasno. Rodzinka dziwnie na mnie spojrzała, jak o tym wspomniałam, bo tu tylko bejcuje się drewniane budowle.

A tak wogóle: TO MAM JUŻ PROJEKT!
Baaaardzo mi się podoba i już nie mogę się doczekać kiedy zacznę działać. Nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na niego. Zresztą jako totalny ogrodowy amator sama bym sobie nie poradziła. Projektantka zaproponowała mi 75 gatunków roślin (ogród ma 14 arów plus przedogródek), w tym wiele moich ulubionych.
Mąż wyjeżdża na tydzień, ale jak wróci to zaczynamy na poważnie prace ogrodowe.

Chyba nie mogę wkleić tu projektu? Jak myślicie?
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród dla moich synków
Alikia 13:28, 23 maj 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Moniczko strasznie jestem ciekawa jakie rośliny masz w projekcie. Liczę,że niedługo ujawnisz
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Marga 11:41, 24 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Ogród ma być w stylu dość naturalnym, ma być mało pracochłonny, przyjazny zwierzątkom, owadom i dzieciom. Rośliny będą pogrupowane w wyspy, żeby było łatwiej kosić. W ogrodzie tym będzie kilka tajemniczych ścieżek i zakątków
W 1/3 ogrodu ma byc strefa roślin cieniolubnych, pełniących głównie funkcję zadarniającą. Trawy w tej strefie nie będzie. Za to będzie plac zabaw i kilka fajnych scieżek.
W strefie cienia znajdą się m.in. takie rośliny jak:
hosty...dużo host, w tym piekna, wielka hosta siebolda
paprocie, 3 odmiany
kokornak wielkolistny
mikrobiota syberyjska
fotergilla większa
serduszka okazała
bluszcz pospolity
gajowiec żółty
jasnota plamista
tawuły, różne odmiany
suchodrzew chiński
dąbrówka rozłogowa
trawy ozdobne
rodgersja kasztanowocolistna
dereń kanadyjski
śnieguliczka "hancock"
barwinek
rododendrony
przywarka japońska
ostrokrzew "blue angel"
i inne

Pozdrawiam i zapraszam do wyrażania swoich opini
____________________
Ogród dla moich synków
Gocha 12:57, 25 maj 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Marga jak możesz to zajrzyj jeszcze do mnie, coś do Ciebie napisałam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Luckaa 21:42, 25 maj 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Prześlefziłam cały wątek i bardzo mnie ciekawi Twój projekt, widze że amsz chyba jeszcze większą działke niz moja.
____________________
Lucyna
Marga 23:51, 25 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Alikia napisał(a)
Moniczko strasznie jestem ciekawa jakie rośliny masz w projekcie. Liczę,że niedługo ujawnisz

Ala, właśnie juz trochę ujawniłam, a resztę to przedyskutujemy na miejscu
Ty jesteś bardziej zorientowana w sprawach ogrodowych i przyda mi się Twoje "spojrzenie".

____________________
Ogród dla moich synków
Marga 23:54, 25 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Gocha napisał(a)
Marga jak możesz to zajrzyj jeszcze do mnie, coś do Ciebie napisałam

Wiesz, że jesteś Kochana?!
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies