Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

hanka_andrus 00:50, 26 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zrezygnowałabym z zakupu leszczyny. Po latach wyrośnie drah pod niebo ,a wykopać się nie da. Traktorem trzeba wywalać, orzechów doczekasz się po 3-4 latach kilku garści, a kłopotu po pachy.
Znam temat, bo znajomi za płotem właśnie usuwają leszczyny- atakuje je tez jakaś leszczynowa mucha, i są dziurawe orzechy. Jednym słowem nie warto.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaWB 01:17, 26 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
witaj
Tess ma rację, a ona wie co pisze poczekaj, poczytaj, zaplanuj, nic pochopnie musisz sobie wyrobić zdanie co Tobie się podoba
Leszczyn nie sadz - mają straszne korzenie włażące pod trawnik i pod ogrodzeniem do sąsiada, trudno coś pod nimi sadzić, no i o kleszcza nie trudno. Nad berberysami poważnie się zastanów - bo mają niezłe kolce, są piękne, ale niebezpieczne.
Ja bym na ten cały teren wpuściła traktor z broną jak się da i bym wszystko zaorała wybrałabym korzenie, wyrównała i na początek posiała trawę a jak trawa by rosła, to bym sobie planowała i pomału wycinała rabaty w trawniku
Jak będziesz już wiedziała co lubisz, co chcesz to wtedy można rozpocząć polowanie na rośliny
Półki co zbliżają się targi ogrodnicze Eden w kwietniu, można się rozejrzeć
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 01:25, 26 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Polecam artykuły Danusi, które są na forum - zacznij od tego http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/55-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-1-sprzatanie a potem kolejne części 2,3,4,5...

Pooglądaj realizacje ogrodów Gardenarium czyli Danusi i Witka
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
asiach 08:35, 26 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Śp ieszę z rewizytą!
Teraz wiem o czym pisałaś. Ale uważam, że nie masz racji Zobacz jak ja zaczynałam. Było gorzej albo dużo gorzowej. Głowa do góry. Zastanów się jakie rośliny chciaąłbyś mieć, zobacz może co rośnie w Twojej okolicy bo to jest też ważne - nic na siłę. NIe posadzisz roślin, które nie utrzymują się w takich warunkach klimatycznych w jakich mieszkasz. Można próbować i można ryzykować ale i trzeba się liczyć z ewentualnymi wtedy stratami. Ja z niektórymi roślinami poszłam na żywioł i już ich nie ma. Postaw na rośliny z naszych miejscowych szkółek nie na rośliony sprowadzone np. z Holandii. Nie wytrzymują u nas. Może są za bardzo pędzone, może hodowane w innych warunkach. Czy najpierw pomyśl , co chciałabyś przysłonić - i wówczas sadz zimozielone właśnie np. szmaragdy, poszukaj roślin, zobacz czy moga żyć w takiej glebie jakiej masz, pomyśl co tam ma być. Piszesz o synach - czyli jakiś plac zabaw - najlepiej blisko domu - bo dzieci małe - tak zebyś miała je zawsze pod okiem.
Szmaragdy bardzo dobry pomysł. Nic z nimi nie trzeba robić są stale smukłe i mają piękny pokrój.
To chyba tyle na początek. Ale zanudziłam. Pozdrawiam i głowa do góry
A dla ciebie
paulina_wero... 10:22, 26 mar 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
wpadłam z rewizyta
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Marga 11:11, 26 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Haniu, Kasiu, Asiu! Witam serdecznie w mnie!
Dziękuję Wam za cenne rady. Może powolutku,razem z Ogrodowiskiem, mój ogród kiedyś powstanie.
Jedno wiem na pewno, ze sama sobie nie poradzę (mąż to bardziej taki kanapowiec). W zeszłym roku kupiłam kilka ogrodniczych książek, a na internecie siedzę każdej nocy szukając inspiracji. Niestety, nie odróżniam roślin na zdjęciach. Zakochałam sie w hostach, które to po raz pierwszy w życiu zobaczyłam właśnie tu na Ogrodowisku. Na lubelskie targii oczywiście się wybieram
Tą leszczynę dałem, bo mi się kolor spodobał . Zielonych leszczyn to mam na działce pełno i niżej na łące też (postaram się je powycinać). Już druga osoba mówi mi o tych kleszczach. Słyszałam, że można drzewa czymś pryskać. Kiedyś u Mai pokazywali taki zabieg. A na rabatę może dać jakieś niewysokie, czerwone buki?
Plac zabaw zrobię chyba w cieniu, bo straszne upały w lecie są teraz. W sobotę będę na działce, to porobię zdjęcia i postaram się trochę więcej poopowiadać. Teren jest bardzo nierówny, ale to chyba też ma swój urok? Mogę zrobić fajną skarpę i schodki z podkładów, albo zjeżdżalnię chłopokom Jak coś źle kombinuję, to mnie proszę poprawcie.
Roślin jeszcze nie kupuję, bo nie wiem jakie, ile i gdzie posadzić, aby wszystko miało ręce i nogi.
Chciałabym mieć dużo roślin zimozielonych, aby mój ogród wyglądał artakcyjnie przez cały rok.
Zastanowię się nad tymi szmaragdami, tym bardziej, że sąsiadka już je posadziła przy kawałku mojej siatki (w pierwszym poście zaznaczyłam gdzie). Mogłabym do tego też nawiązać.
Dziękuję za Wasze opinie i czekam na więcej
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 11:12, 26 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Hej Paula! Miło, że wpadłaś!
____________________
Ogród dla moich synków
Tess 11:58, 26 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Jesli nie znasz rośliny, która ci sie podoba, po prostu pytaj. Śmiało, wszyscy tak robimy.
Roślin nie kupuj, bo jeszcze nie wiesz, co. Ale możesz już teraz zacząć hodować jakieś rośliny, które już znasz i wiesz źe je chcesz - jak np. Hosty. Zrób jakieś miejsce z boku, taki rozmnażalnik. I tam sadź to, co zdobedziesz.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Marga 12:12, 26 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Faktycznie, zrobię takie przedszkole dla host! Bardzo dobry pomysł! Napewno je będę miała, na 100%.
I białe duże hortensje
Podobają mi się między innymi zielone rabaty u Asiach. Te kompozycje z drzew i krzewów są zabójcze. Tylko co Ona tam posadziła?

Edit: Nie wiedziałam, że swój post można edytować tylko jeden raz. I jak ja teraz będę dopisywała (lub skreślała) rośliny do mojej listy???
____________________
Ogród dla moich synków
dorciabe 13:04, 26 mar 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Hej
Fajnie, że jesteś Mało nas z Lublina , ale rozkręcimy się

Musisz dokłanie wszystko poplanować, nie spiesz się, bo inaczej czeka Cię przekopywanie i przesadzanie 'wiem coś o tym
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies