Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla moich synków

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla moich synków

Tess 13:05, 26 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Edytować można przez 24 godziny. Jak? Kopjuj - wklej
O rośliny u asiach pytaj asiach
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
KasiaWB 13:07, 26 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
.....leszczyn tam dalej nie wycinaj, chodzi o to aby w głównym ogrodzie ich nie było, a ta dalsza część może być taka dzika )
Teren - przynajmniej tego głównego ogrodu możesz sobie wypoziomować odpowiednio
Z roślinami naprawdę nie śpiesz się nie uciekną )
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Aneta1309 20:15, 26 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witam u Ciebie, widzę ze masz niezłe wyzwanie, wierzę że będzie pięknie. Dziewczyny dobrze radzą nic na razie nie kupuj posiej trawę potem zrobisz projekt i dopiero realizacja, wiem coś o tym ciągle latam po ogrodzie i coś przesadzam raczej mąż przesadza ja dyryguję trochę się prz tym nasłucham i wiem, że ma rację ale kiedyś popełniłam podstawowy błąd czyli kupowałam po jednej roślinie z tych co akurat mi w szkółce wpadło w oko teraz część rozdałam część próbuję jakoś sensownie zagospodarować, resztę kupuję ale już w większych ilościach a jak kasy brak rozmnażam rośliny i czekam aż będą gotowe do posadzenia na rabaty, dlategomój ogród jeszcze bardzo długo będzie w fazie tworzenia.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 20:36, 26 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Wracam bo wątku sobie nie zaznaczyłam.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
asiach 00:56, 27 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Cześć jeszcze raz! Jeżeli jeszcze nie wiesz jak ma wyglądać Twój ogród i oprócz host nie wiesz dokładnie co będziesz miała nic nie wycinaj. Wyciąć zawsze zdążyć a drzewa rosną powoli i czasami żal. Można je uformować, krzak podciąć i zrobić drzewko. Jeżeli masz sąsiadkę, która dba o działkę juz coś posadziła to można tą jej zieleń zapożyczyć tzn. nie sadź na przeciw tych samych roślin a wykorzystaj je sadząc np. na ich tle liściaste wprowadzając do ogrodu kolor. Nie ma wóczas monotonii. Najlepiej narysuj schemat - rzut działki, nanieś dom i inne obiekty, które masz. Pomyśl co byś chciała i mniej więcej gdzie. Plac zabaw, miejsce na grila, jakieś ławeczki. Ja wiem, że nic od razu ale zarys warto mieć. Ja mam ogród a właściwie działkę - gruzowisko od 17 lat i w dalszym ciągu coś robię. Są miejsca gdzie są dopiero co posadzone rośliny. A to z uwagi na brak możliwości zagospodarowania (strona finansowa - ogród to studnia bez dna) a to z uwagi na wykruszanie się niektórych roślin. Wykruszanie jest związane z zimą lub z uwagi ana choroby. Miałąm wiąz holenderski - przepiękne drzewo 7-8m - zapadła na chorobę i w tydzień uschło Miałam rokitniki, sumaki też zamarły W to miejsce posadziłam inne drzewa ale no właśnie małe ale one są bardzo małe i porobiły się "dziury" Trudno - samo życie. Jeżeli masz jakieś pytania napisz jak tylko znajdę czas odpowiem na 100% . Idę spać to tyle pozdrawiam
Marga 09:24, 27 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Dorciabe, Aneta dziękuję za odwiedziny
Dorciabe, zawsze się cieszę, jak spotkam na Ogodowisku kogoś z lubelskiego. Lubię poglądać jakie rośliny ludzie sobie posadzili w swoich ogródkach, co urośnie na naszych ziemiach.
Aneta, dziękuję za wsparcie. To wiary masz więcej niż ja sama Przyda się. Z tymi plamami, to masz rację. Lepiej posadzić mniej gatunków, ale za to w grupach. Zaraz wpadnę do Ciebie zobaczyć.

KasiuWB, tego ogrodu nie da sie za bardzo wypoziomować. Tu było kiedyś stare gospodarstwo i w ziemi są jeszcze fundamenty :/ No i nie miała bym żadnego cienia. Muszę to jakoś wszystko zbalansować: i cień i słońce i boisko (trawnik) i plac zabaw i miejsce do wypoczynku.
W sobotę zrobię zdjęcie mojej (byłej) łąki, a teraz krzaczorów olchowo-leszczynowych. Strasznie tam zarosło, a będzie jeszcze gorzej. Nikt juz na wsi nie chce wypasać zwierząt, ani ścinać trawy na sianko.
Zachciało mi się dużej działki, to teraz mam kłopot. Na swoje usprawiedliwienie dodam, że cena była wtedy bardzo atrakcyjna, no i była to miłość od pierwszego wejrzenia
____________________
Ogród dla moich synków
Marga 09:31, 27 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Tess napisał(a)
Edytować można przez 24 godziny. Jak? Kopjuj - wklej
O rośliny u asiach pytaj asiach


Dzięki, będę. Tak sobie głośno myślałam
Jeszcze się trochę wstydzę pytać, bo wydaje mi się, że wszyscy tu znają się na roślinach tylko ja jedna taka ograniczona.
Pozdrawiam
M.
____________________
Ogród dla moich synków
asiach 10:06, 27 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Cześć! Nic bardziej mylnego. Wszystko to wie Danusia a nie my. Tak jak wcześniej napisałam jak masz pytania - pytaj śmiało - nie wstydź się. Mam działkę od 1997, ogród zaczął powstawać 1998-1999 - pamięć ludzka jest ulotna i dalej szukam wiedzy w literaturze, internecie, tu na Ogrodowisku. Mam dylematy i problemy. Ludzie piszą, że trawnik mam ładny a ja borykam się z kretami, mrówkami czasami z suszą. To mi roślina padnie !!! To przesadzę , to wyrzucę i dalej grzebię - nie nudzę się.
Pozdrawiam ciepło
Marga 10:32, 27 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
asiach napisał(a)
Jeżeli jeszcze nie wiesz jak ma wyglądać Twój ogród i oprócz host nie wiesz dokładnie co będziesz miała nic nie wycinaj. Wyciąć zawsze zdążyć a drzewa rosną powoli i czasami żal. Można je uformować, krzak podciąć i zrobić drzewko. Jeżeli masz sąsiadkę, która dba o działkę juz coś posadziła to można tą jej zieleń zapożyczyć tzn. nie sadź na przeciw tych samych roślin a wykorzystaj je sadząc np. na ich tle liściaste wprowadzając do ogrodu kolor. Nie ma wóczas monotonii. Najlepiej narysuj schemat - rzut działki, nanieś dom i inne obiekty, które masz. Jeżeli masz jakieś pytania napisz jak tylko znajdę czas odpowiem na 100% .


"Wyciąć zawsze zdążyć a drzewa rosną powoli i czasami żal." Czytasz mi chyba w myślach Tak sobie myślałam, że drzewa będę zastępowała sukcesywnie, żeby nie mieć "łysej" działki. Ja jestem trochę niecierpliwa i nie chciałabym czekać 10 lat, aż mi drzewa porosną.
Plan ogrodu jest już narysowany, w pierwszym poście. Wszystko dokładnie pomierzyłam. Tam też widać, że sąsiadka posadziła tuje tuż przy siadce, zaraz za moimi starymi śliwkami. I to by było tyle z nasadzeń sąsiadów. Z drugiej strony mam pole.
Jesteś kochana, że oferujesz mi swoją pomoc Na pewno skorzystam. Bardzo dziękuję Tobie i Innym forumowiczom za wszystkie uwagi i opinie


Moja teściowa ma działkę pracowniczą w Lublinie. Pozbiera dla Mnie hosty od sąsiadek! Dostanę też białe, wysokie liliowce!



____________________
Ogród dla moich synków
pagap 11:25, 27 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Witam trzymam kciuki i będą podglądać jak posuwają się prace, pozdrawiam
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies