Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ..marzy mi się ogród ...

Pokaż wątki Pokaż posty

..marzy mi się ogród ...

Gosia_S 23:01, 19 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Lawenda, którą kocham
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 23:08, 19 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
W słonecznej odsłonie tył działki
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 23:09, 19 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Taras, w dalszym ciągu w przygotowaniu do sezonu
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 23:12, 19 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Kiedyś był tu kącik warzywny,a dziś jest tak
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 21:57, 20 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Spokojnej nocy
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
BASIA8 09:00, 21 maj 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Gosia_S napisał(a)
Oto widok z okna w jadalni, a jednocześnie miejsce na nową rabatę, klony muszą tu zostać, a na resztę różne pomysły, ale żadnych konkretów


Hej Gosiaczku. Widzę że pokazałaś focię rabaty do zrobienia. Ja zbytnio nie znam się na projektowaniu, ale może coś Ci poradzę. Ta rabata ma mieć linie proste czy okrągłe? Nie myślałaś o posadzeniu przy tujach trawy Morning Light, wraz z hortensje Limelight. Z przodu przed trawami i hortensjami dać w rzędzie lawendę a przed lawendą tuje Mirjam.
Albo dać trawy Morning przed rosnącymi tujami a przed trawami kulki bukszpanowe lub tuje Danica czy Mirjam. Ciężko doradzić bo tak naprawdę nie wiem co byś tam chciała mieć i żeby było nawiązanie do całości ogrodu.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gosia_S 22:06, 21 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Basiu, bardzo Ci dziękuję, ponieważ uwielbiam hortensje wydaje mi się, że Twój pomysł jest super a do tego wykończenie lawendą brzmi świetnie, brawo dziewczyno! A skoro tak super Ci idzie to bardzo Cię proszę napisz czy zostawić ją w takim prostokątnym kształcie czy coś zaokrąglać? Limelight ma być dostępny w czerwcu, ładne okazy, także mamy jeszcze chwilę na dopracowanie szczegółów
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
ewelaa74 13:51, 22 maj 2018


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Przejrzałam historię Twojego ogrodu i powiem szczerze, jak spojrzałam na czerwone berberysy jak je kupowałaś i teraz jak urosły, to widać ogromną różnicę. Fajnie się zrobiło u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Gosia_S 22:25, 23 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Witaj Ewela, faktycznie jak przeglądam zdjęcia te z 2014 r. a następnie te aktualne to widzę ogromną różnicę. Berberysy, tuje niesamowicie ruszyły, zrobiło się tak bardziej przytulnie i intymnie, i to bardzo mnie cieszy Uwielbiam tę zabawę w ogród, dużo pracy, kopanie, przesadzanie, przycinanie, koszenie, nawożenie etc. Oby tylko wszystko co zaplanowane rosło sobie i cieszyło serducha. Pozdrawiam
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
BASIA8 00:08, 26 maj 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Gosia_S napisał(a)
Basiu, bardzo Ci dziękuję, ponieważ uwielbiam hortensje wydaje mi się, że Twój pomysł jest super a do tego wykończenie lawendą brzmi świetnie, brawo dziewczyno! A skoro tak super Ci idzie to bardzo Cię proszę napisz czy zostawić ją w takim prostokątnym kształcie czy coś zaokrąglać? Limelight ma być dostępny w czerwcu, ładne okazy, także mamy jeszcze chwilę na dopracowanie szczegółów


Hej Gosiu. Cieszę się bardzo że coś z moich propozycji Ci się spodobało. Myślałam o kształcie rabaty - czy prostokątna czy zaokrąglona - ciężko mi się wypowiedzieć - w swoim ogródeczku mam zaokrąglone linie - każdy kształt ma swój urok i nadaje charakter ogrodowi. W tej kwestii musisz Moja Droga sama zadecydować, bo nie wiem co Ci się bardziej podoba. Musisz koniecznie pomyśleć o cebulowych - wiosną wypełnią i ożywią rabatę.Lubisz róże? Świetnie wygląda lawenda w kompozycji z różą bonica.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies