Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

kris_bialystok 09:06, 28 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dojechała kosiareczka - zdecydowałem się na jak najmniejszą spalinówkę Makity



jak nie będzie padać to może jutro wieczorem pierwsze koszenie! (oczywiście tej części wcześniej posianej - bo ta za kosiarką na zdjęciu to o 10 dni później posiana)






____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Toszka 09:12, 28 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Krzysiu, pierwsze koszenie powinno być nie wcześniej niż 6-8 tygodni.
A jeśli ręce cię świerzbią to na max wysokość koś.
Jak tam twoje osty?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Katkak 09:22, 28 maj 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Nie do wiary jak szybko postępują prace ogrodowe, a ogród staje się coraz piękniejszy Cukiereczek będzie, bo już jest ślicznie Tylko nad robinią akacjową bym się zastanowiła. Ja niedawno swoją wycięłam - przestała kwitnąć, koronę trzeba przycinać co rok bo rozrasta się paskudnie, no i te niemiłosierne kolce. Po każdym przycinaniu wyglądaliśmy jak po walce ze stadem kotów No i jest tyle ładniejszych drzewek... A może catalpa? Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ana_art 09:36, 28 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ależ ładnie zielono za oknem się zrobiło
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:36, 28 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ależ ładnie zielono za oknem się zrobiło
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kris_bialystok 11:33, 28 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
czytałem, że pierwsze koszenie tak mniej więcej jak trawa (te pierwsze szybsze wzrosty z mieszanki) osiągną około 10 cm - to jest sporo takich ale zasiałem 2 maja - także dopiero miesiąc

jeśli można poczekać to chętnie poczekam do następnego tygodnia - bo wyjeżdżam na 4 dni - na szczęście zapowiadają deszcze

osty czasami wyrywam - mam wrażenie, że jest ich mniej i jak odrastają to w miejscu wyrwanego tam gdzie nie dam rady wyrwać korzenia - przestałem się nimi przejmować - mam nadzieję, że później chemia dopomoże teraz większa plagą są skrzypy polne - tych to w ogóle nie dam rady wyrywać - łamią się od razu - a ręcznie każdego z korzeniem wyrwać po prostu nie ma szans - także również czekają na koszenie i w przyszłości na chemię

ważne, że jest zielono i już niedługo dzieciaki będą szaleć na trawie - a nie jak dotychczas przed domem lub na ulicy

co do rubinii akacjowej - okazało się, że jest to karagana syberyjska - bardzo podobna - również mało wymagająca - bardzo mi się podoba ale mam z nią problemy - bo nie wkopywałem dość długo i stała w miejscu prawie docelowym w donicy i podczas wiatrów 2 razy upadła - 2 główne gałęzie częściowo popękały i od razu widać wysuszanie się - nie wiem czy da się to uratować - jak nie to mocno się oszpeci - alternatywy w te miejsce nei widzę za bardzo - chciałem coś nie wielkiego - coś z koroną dość sporą na wysokości oczu - ale taką nie gęstą za mocno.... wszelkie miłorzęby, wierzby, migdałki jakoś mnie w tym miejscu nie przekonują - no i nie ukrywajmy - dostępność w mojej okolicy, wielkość i cena również mają duży wpływ

szukam fajnego miłorzębu dwuklapowego na róg tej rabaty zamiast tego iglaczka na pniu...

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
bdan 13:08, 28 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
kris_bialystok napisał(a)

i jeszcze pytanei o śliwę wiśniową - posadziłem ją wczoraj i chyba powinienem ją przyciąć żeby troszkę się zagęszczała.... dobrze myślę?
czy powinienem ją przyciąć w miejscu zaznaczonym - tak żeby zostało około 1/3 długości gałęzi ?

i czy to jest dobra pora?
chcę mieć tam w miarę gęstą kulkę






http://ogrodeus.pl/sliwa-wisniowa-nigra/ciecie

też szukałam informacji
kris_bialystok 09:25, 30 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
bdan - dzięki - przyda się na przyszłość bo widzę, że zrobiłem parę błędów

wczoraj w końcu udało się posadzić Karagane - bo już dość miałem patrzenia jak się marnuje w donicy i co większy wiatr ląduje na ziemi łamiąc kolejne gałęzie






zostawiłem po 10 cm trawnika z każdej strony- jak mocno się zagęści to wtedy wytnę docelowy kształt
to miejsce jest dosć słoneczne - zastanawiam się czy jest sens i czym obsadzić dookoła drzewka - marzy mi się cały kwadrat wypełniony lawendami - ale to chyba nie w tym miejscu

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ana_art 09:33, 30 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
jeśli miejsce jest słoneczne to lawendzie będzie bardzo dobrze, ja bym poszalała i usunęła drugi taki kwadrat po prawej i z drugiej strony tarasu też, tworząc takie L
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:40, 30 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Nie wiem czy wiesz i czy będziesz chciał ale w sobotę jest spotkanie ogrodowiskowe w szkółce i ogrodach pokazowych Szmitów, wybór roślin mają ogromny
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4403-spotkanie-u-szmitow-w-pechcinie-wiosna-2014
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies