Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

kris_bialystok 09:52, 30 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
czytałem o spotkaniu - ale wyjeżdżam na ślub kolegi - i niestety nie dam rady

z tym wycinaniem dodatkowym to na pewno coś będę wycinał - jak tylko będą pomysły i fundusze na obsadzenie - na razie niech trawa się zagęści i obsadzam to co mam

z lawenda to nie wiem czy pasuje pod tym drzewem - tak gatunkowo i wizualnie
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 10:27, 03 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
miną miesiąc od zasiania - trawa gotowa do pierwszego ścięcia - tylko ciągle deszcz u nas pada





a ten kawałek był zasiany 12 maja




różnice bardzo nie wielkie - chyba skoszę wszystko na raz - na 7 cm

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Toszka 10:37, 03 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przy takiej deszczowej pogodzie to i 2 razy w tygodniu trzeba trawnik kosić, a trawa zaczyna się szybciutko zagęszczać. Po kilku koszeniach zobaczysz zaskakujące rezultaty.
Krzysiu, przemyśl te jałowce... wsyskie 4... krzywe, kostropate... Nie będziesz z nich zadowolony za kilka lat. I będzie dylemat jak załatać dziurę, a sąsiedzi będą w okna zaglądać. Wsadź tam tuje - szybko urosną i osłonią. I uzyskasz monolityczne zielone tło dla nasadzeń.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kris_bialystok 10:44, 03 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
Toszka - jałowce zdecydowanie są do przesadzenia - ogólnie są mocno zaniedbane i brzydkie ale spróbuje je odratować i posadzić w mniej widoczne miejsce - a to powinienem zrobić pod koniec sierpnia/początek września - teraz miały by małe szanse na przeżycie

pewnie w te miejsce wejdą kolejne szmaragdy - ogólnie w tym miejscu mam przewidziane 1,9 m szerokości - więc coś fajnego na pewno tam powstanie

a co do koszenia to własnie nie wiem kiedy wbić się z koszeniem jak trawa ciągle mokra
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
katiaxx 15:41, 04 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kris, siałeś trawę ciut po mnie ale moja się nie "umywa", jaką miałeś mieszankę, ja miałam barenbrug gdzie jest sporo kostrzewy i trawa wygląda inaczej (pomijając chwasty). Twoja wygląda super.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kris_bialystok 15:56, 04 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
ja dałem mieszankę Graminexa - SPORT
żeby nie chwasty byłbym zachwycony zobaczymy jak będzie wyglądać po pierwszym skoczeniu




____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 16:26, 04 cze 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
to głównie do Any - ale też do reszty obserwujacych....

zamówiłem dziś brakujące miskanty gracillimus na moją rabatę - chce je razem posadzić w hortensjami które jeszcze stoją w doniczkach

doradźcie jak to posadzić


5 sztuk hortensji i 6 sztuk gracimillusów - jak na powyższym rysunku

hortensje co 70 cm od siebie - z tyłu za nimi naprzemiennie trawki - ale w jakiej odległości? bliżej hortensji niż tuj? żeby się wymieszały? czy po środku?

hortensja też rośnie dość spora - ile odsunąć ją od płotka z bukszpanu?
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
bozka 17:34, 04 cze 2014


Dołączył: 27 paź 2012
Posty: 154
Zaznaczam wątek Ogród jest już przepiękny tylko podziwiać
____________________
Bożena
bacha2224 00:15, 05 cze 2014


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
Witam,podziwiam oglądam,domek piękny w moich kolorach..
Czytałam o jałowcach tak jak pisała Toszka nie będziesz z nich zadowolony ja mam całą ścianę do wycięcia,ale możesz zrobic costakiego,obciąć im w tej chwili czuby ,pięknie się zagęszczą,jak przesadziśz w inne miejsce uformować je w spiralę.
____________________
Lawendowy kredens
stingietka 00:32, 05 cze 2014


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 71
łoo - jak tu ładnie!

sama jestem z Białegostoku - to będę podglądać
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies