Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

katarzynkak 21:28, 12 lip 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
safikey napisał(a)
przed działką pomiędzy wierzbami hakuro nishiki posadziłam już flosky - troche je podzieliłam, dzisiaj dosadzę resztę







myślę, że fajnie się rozrosną...
w tym roku jeszcze planuję na całej długości przed ogrodzeniem posadzenie bordowych berberysów - coś na kształt żywopłotu

dziś będę też przycinała wierzby, ale ostrożenie, bo M zasiał już tutaj wszędzie trawę

posiana trawka przed domem juz ładnie zaczyna się zielenić:


alez to radość!!!



A moze trzeba było te floksy posadzic przy pniach hakuro, zrobić takie skarpety? łatwiej byłoby kosić i fajnie by to wyglądało.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
safikey 14:17, 24 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Kasiu,
tak miałam w planach, ale na forum mi odradzono, bo gdybym cięła wierzby to bym po nich deptała

ale chyba je jednak przesadzę w inne miejsce, może w jednym miejscu te wszystkie, bo giną w tej trawie

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
EwaG 09:44, 25 lip 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam w deszczowy ranek.
Myślę, że posadzenie floksów w trawie to nizbyt dobry pomysł. Szybko trawa poprzerasta floksy. Floksy moga fajnie wyglądac z wierzbą, szczególnie wtedy jak będa kwitły. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiazaniem byłoby jednak posadzenie floksów tuż przy pniach (względy praktyczne - koszenie wokól pnia jest dość rtudne), albo stworzenie pasa z floksów.
Ja deptania bym się nie obawiała, ostatecznia wierzb nie tenie się codziennie; a zawsze znajdzie się trochę miejsca na stopy między roslinami. Takie kępy możesz smiało podzielić na mniejsze i obsadzić większy teren.
Moje propozycje:


____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
MamaMagda 09:57, 25 lip 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Super oba pomysły Ewy
Ps. też kocham floksy! mam u siebie dużo tych wysokich


EwaG napisał(a)
Witam w deszczowy ranek.
Myślę, że posadzenie floksów w trawie to nizbyt dobry pomysł. Szybko trawa poprzerasta floksy. Floksy moga fajnie wyglądac z wierzbą, szczególnie wtedy jak będa kwitły. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiazaniem byłoby jednak posadzenie floksów tuż przy pniach (względy praktyczne - koszenie wokól pnia jest dość rtudne), albo stworzenie pasa z floksów.
Ja deptania bym się nie obawiała, ostatecznia wierzb nie tenie się codziennie; a zawsze znajdzie się trochę miejsca na stopy między roslinami. Takie kępy możesz smiało podzielić na mniejsze i obsadzić większy teren.
Moje propozycje:


____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
safikey 10:23, 25 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
dzięki dziewczyny za podpowiedź - chyba wkrótce przesadzę floksy pod wierzby, bo po pierwszym koszeniu mój M. trochę się złości, że ma problem z koszeniem.
a to tło z tyłu to czytacie w moich myślach - tam przy ogrodzeniu chcę posadzić bordowe berberysy

całuski i milego choć deszczowego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Dominika11 10:58, 25 lip 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mi też sie podobaja pomysły Ewy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
safikey 11:23, 25 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
już po urlopie, więc jestem gotowa do pracy....

zrobiliśmy trochę porządków na działce, ziemia została cała rozwieziona, trawka posiana:


przesawiliśmy huśtawkę - siłami wielu osób, 7 osób +sąsiad - bo jest potwornie ciężka - cała drewniana + pełne deskowanie i gont - teraz mam widok na ogród a nie na tujki


trawnik się zazielenił i przykryłam włókniną miejsce na przyszłą rabatę - trochę przytłumi chwasty przed sadzeniem rabatki, wydaje mi się, że robi się bardziej ładnie


myślałam, że begonie kiepsko będą rosły w gazonach a tu niespodzianka jest dużo, kolorowo i słodko


cudownie jest tylko czasu brakuje aby to ogarnąć.

Skończyłam prawie plewić moje 390 tujek wokół działki ale napadł mnie kleszcz i wystraszyłam się trochę i nie mam odwagi dokończyć tych 15 brakujących metrów






____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Toszka 12:33, 25 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To jesli macie kleszcze najlepiej by było spryskać tuje np.Decisem (trzeba to dokładnie zrobić i po 7 dniach powtórzyć). Też pod koniec maja miałam podobna przygodę...szybko zauważyłam chodzącego po mnie delikwenta, ale odechciało mi się na kilka dni ponownie wchodzić w tę część ogrodu. Rozumiem cię... Kota zabezpiecz!

Ta huśtawka prosi się o placyk...pod jej nogami będzie niemożliwością kosić trawę... chyba, że nożyczkami na czworaka.
Posadzić koło niej jakieś parasolowate drzewo, kwiaty... i zyć nie umierać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
safikey 12:09, 30 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Toszka...
huśtawkę postawiłam tam tak trochę na próbę - choć jestem zadowolona z jej miejsca. Na razie koszę ręcznie trawę, bo wydaje mi się to bezpieczniejsze dla dzieciaków, które szaleją na huśtawce. Ale zostało mi sporo kostki i w przyszłym roku planuje ułozyć kostkę pod basen i może zrobię wspólne miejsce razem z huśtawką ???
czas pokaże

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MamaMagda 12:13, 30 lip 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
wpadłam i od razu cenna rada!
ja znalazłam kleszczaka na psie ;/
a Decis mam więc popryskam!

Toszka napisał(a)
To jesli macie kleszcze najlepiej by było spryskać tuje np.Decisem (trzeba to dokładnie zrobić i po 7 dniach powtórzyć). Też pod koniec maja miałam podobna przygodę...szybko zauważyłam chodzącego po mnie delikwenta, ale odechciało mi się na kilka dni ponownie wchodzić w tę część ogrodu. Rozumiem cię... Kota zabezpiecz!

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies