Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród to życie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to życie

Napia 22:19, 11 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ModraSowa napisał(a)
Dzisiaj posadziłam 70 tulipanów na frontowej rabacie.
Zostało mi do posadzenia jeszcze ze 180 innych cebul.
Wytyczone zostały 3 nowe rabaty.
Wycinałam,rozsadzałam,grabiłam.





Ja też poproszę o zdjęcia nowych rabatek Sporo pracy za Tobą. I jeszcze trochę przed Tobą ... cebulki odwdzięczą się wiosną, gdy zakwitną.
Pierwszy kwiatek nieśmiało przytulony do drzewa - śliczny. Ale widzę, że masz już duże drzewa na swoje działce. Pokażesz?
Lubię patrzeć w niebo Mój mąż mówi, że dawni mistrzowie malarstwa nie mieli takich widoków jak my, pięknych smug pozostawionych przez samoloty. Czy to tak naturalnie?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
ModraSowa 23:35, 11 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Napia napisał(a)

Ja też poproszę o zdjęcia nowych rabatek Sporo pracy za Tobą. I jeszcze trochę przed Tobą ... cebulki odwdzięczą się wiosną, gdy zakwitną.
Pierwszy kwiatek nieśmiało przytulony do drzewa - śliczny. Ale widzę, że masz już duże drzewa na swoje działce. Pokażesz?
Lubię patrzeć w niebo Mój mąż mówi, że dawni mistrzowie malarstwa nie mieli takich widoków jak my, pięknych smug pozostawionych przez samoloty. Czy to tak naturalnie?

Zdjecia zrobię i wstawie, słowo.
Dużych drzew w przedniej częsci mam trzy. Kiedyś wspominany świerk,jesion na którym w przyszłym roku chcemy zrobic domek, i sumak. Sumak był patyczkiem kiedy kupowaliśmy działkę.Rósł sobie nie przeszkadzajac w budowie. Kiedy się wprowadziliśmy był juz sporym drzewkiem, jedynym dającym cień przy domu. Nie chcemy się go na razie pozdywać. Przez całe lato robiliśmy pod nim pikniki
W dalszej części działki rosną brzozy dęby i sosny.
Smugi są faktycznie wynikiem rozwoju techniki.
Też lubię patrzeć w niebo
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 21:05, 12 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Pooglądałam dzisiaj trochę powojników. Zamiar miałam prosty,znaleźć pasujący do róży Louise Odier. Jak zaczęłam wypisywać te co mi się podobają, to mi wyszło ze 20 odmian. Natychmiast zaczęłam kombinować na większą skalę, czy by tak nie obsadzić siatki powojnikami,żeby tylko móc mieć te wszystkie...
Po paru godzinach wciąż nie wybrałam kompana dla Louis Odier.
Chyba znów kredki pójdą w ruch. Technika mnie nie pociąga i wzajemnie chyba, bo nijak nie idzie mi żaden garden puzle i jemu podobne wymysły.
Tylko ja mam w swoich kredkach 36 kolorów, czy to nie za mało na róże i powojniki...

____________________
Ania Ogród to życie
Napia 21:53, 12 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ModraSowa napisał(a)

Zdjecia zrobię i wstawie, słowo.
Dużych drzew w przedniej częsci mam trzy. Kiedyś wspominany świerk,jesion na którym w przyszłym roku chcemy zrobic domek, i sumak. Sumak był patyczkiem kiedy kupowaliśmy działkę.Rósł sobie nie przeszkadzajac w budowie. Kiedy się wprowadziliśmy był juz sporym drzewkiem, jedynym dającym cień przy domu. Nie chcemy się go na razie pozdywać. Przez całe lato robiliśmy pod nim pikniki
W dalszej części działki rosną brzozy dęby i sosny.
Smugi są faktycznie wynikiem rozwoju techniki.
Też lubię patrzeć w niebo


Tych drzew to Ci zazdroszczę moje to na razie mikrusy i jedna duża brzoza "pożyczona" od sąsiada ale też nie ma miejsca na wielkie drzewa na moim ogrodzie
Czytam o Twoich powojnikowych dylematach... jak ja Cię rozumiem, Aniu
Też ostatnio myślałam, by całą siatkę obsadzić powojnikami i wszystkie mi się podobały i wszystkie obejrzane róże miały być moje i zdecydowanie wybieram papier i ołówek zamiast programu komputerowego taka przypadłość...
Jestem ciekawa, jaki clematis wybierzesz?
Pozdrawiam Aniu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
lojalna_ 21:55, 12 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Fajne te Twoje dylematy zycze Ci samych takich pieknych i pachnacych wyborów
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
ModraSowa 21:59, 12 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Napia napisał(a)


Tych drzew to Ci zazdroszczę moje to na razie mikrusy i jedna duża brzoza "pożyczona" od sąsiada ale też nie ma miejsca na wielkie drzewa na moim ogrodzie
Czytam o Twoich powojnikowych dylematach... jak ja Cię rozumiem, Aniu
Też ostatnio myślałam, by całą siatkę obsadzić powojnikami i wszystkie mi się podobały i wszystkie obejrzane róże miały być moje i zdecydowanie wybieram papier i ołówek zamiast programu komputerowego taka przypadłość...
Jestem ciekawa, jaki clematis wybierzesz?
Pozdrawiam Aniu

Aga, Ty też tak masz?
No ja nie wiem co jest w tych powojnikach i różach, bardzej się człowiek od nich uzależnia niż od glutaminianu!
Oczopląsu dostałam, mętlik mam w głowie i teraz to już tylko "wiem,że nic nie wiem"
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 22:04, 12 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
lojalna_ napisał(a)
Fajne te Twoje dylematy zycze Ci samych takich pieknych i pachnacych wyborów

Jolu. to bardzo miłe zyczenia Bardzo bym chciała tylko z takimi wyborami się mierzyć. Ogród jest jak życie, raz wybieramy wśród powojników innym razem przychodzi nam zgłębić wiedzę na temat obornika i też wybrać najlepszy
Serdecznie, kwieciście Cię pozdrawiam
____________________
Ania Ogród to życie
Agania 11:45, 14 paź 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Rozpędziłaś się z robotą ogrodową, że aż zataczasz kręgi na niebie....no pokaż te nowe linie rabatowe, nic nie zdradzasz, zimą pomyslimy razem z tobą nad nową obsadą, u mnie brzozy naśmieciły, nic nie robię tylko z tymi liśćmi walczę, luzik nie dla mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwk4 11:50, 14 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agania napisał(a)
Rozpędziłaś się z robotą ogrodową, że aż zataczasz kręgi na niebie....no pokaż te nowe linie rabatowe, nic nie zdradzasz, zimą pomyslimy razem z tobą nad nową obsadą, u mnie brzozy naśmieciły, nic nie robię tylko z tymi liśćmi walczę, luzik nie dla mnie

Liście fajnie się zbiera kosiarka.
____________________
Ogródek Iwony II
Napia 22:22, 14 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ModraSowa napisał(a)

Aga, Ty też tak masz?
No ja nie wiem co jest w tych powojnikach i różach, bardzej się człowiek od nich uzależnia niż od glutaminianu!
Oczopląsu dostałam, mętlik mam w głowie i teraz to już tylko "wiem,że nic nie wiem"


Wypieram się Ja tak nie mam Starannie ukrywam przed mężem szaleństwo, w które popadłam, ale on i tak podejrzliwie łypie okiem
Mam wszelkie objawy uzależnienia od róż, ale także hortensji, powojników i piwonii czy ktoś już wymyślił na to nazwę?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies