Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek....kiedyś będzie ! :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek....kiedyś będzie ! :)

popcorn 20:43, 17 maj 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 20:49, 17 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
a ja postawilam 2 donice/skrzynki kolo tarasu, ktory kiedys bedzie
wypielilam troche kolo nich i podsypialam piachu pod taras
nie zdazylam nasypac ziemi bo strasznie mokro jest
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 23:10, 17 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Z rewizyta wpadłam , poczytałam rozwazania o korze ale ja kory nie lubie wiec sie nie wypowiadam. Miłego i ładnego dnia jutro zyczę .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
bociek 18:54, 18 maj 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Kasya napisał(a)



a skoro wszyscy tutaj tak maja to spoko.. co sie bede przejmowac...

a kiedy twoje futro sie uspokoilo ? bo ja czasami mysle ze zaraz oszaleje... tym bardziej ze najlepszą zabawką jest stara kocice ktora najchetniej by lezala caly dzien......

a ostatnio zaobserwowalam ze usiluje sie wyprowadzic do ogrodu i nawet w deszcz woli siedziec pod samochodem niz w domu...


Kasia, zapewniam Cie, ze zdecydowana wiekszosc tak ma

Kilka miesiecy po kastracji Co do sposobu zycia moj sam wybral wychodzenie i nie utrzymam go w domu chocby nie wiem co. Bedzie plakal i marudzil, az mu otworze drzwi. W domu sie nudzil i z nudow zaczal posikiwac po katach. Wiec to nam pomoglo podjac decyzje Teraz nie ma problemu I pilnuje sie okreslonego terenu. Na ulice nie wychodzi - panicznie boi sie samochodow. A nas wita jak pies
Twoj wyrosnie, to glupawka mlodzika Musisz przeczekac
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Kasya 20:51, 18 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
boćku, wiem ze przejdzie glupawka, tylko kiedy ??

a przywiozlam sobie dzisiaj z lasu, oprocz zawilca, konwalii, fiolka, paproci i kokoryczki,
takie roslinki jak na zdjeciach
moze ktos pomoze w identyfikacji ?
no i pytanie, sadzic czy wywalac ?

pierwsza to chyba jakis rodzaj dabrowki rozlogowej ?


drugie nie wiem....moze miodunka ćma ? kwiatostany slabo widac bo juz przekwitla
edit: o tu znalazlam: http://atlasflory.type.pl/gfx/rekord/509-43-pulmonaria_obscura.jpg


trzecie to trawka ktora rosla w fontannowych kepkach oddalonych o kilkanascie- kilkadziesiat cm
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
monteverde 21:11, 18 maj 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Kasya napisał(a)
boćku, wiem ze przejdzie glupawka, tylko kiedy ??

a przywiozlam sobie dzisiaj z lasu, oprocz zawilca, konwalii, fiolka, paproci i kokoryczki,
takie roslinki jak na zdjeciach
moze ktos pomoze w identyfikacji ?
no i pytanie, sadzic czy wywalac ?

pierwsza to chyba jakis rodzaj dabrowki rozlogowej ?


drugie nie wiem


trzecie to trawka ktora rosla w fontannowych kepkach oddalonych o kilkanascie- kilkadziesiat cm

pierwszy to chwaścior, druga też a trawka się wysiała, bo ptaszek kupkę zrobiłpo co to zwozisz, rozsieje się po ogrodzie i rady sobie nie daszpozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kasya 21:14, 18 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
bo niektore sa urocze
, a to pierwsze kwitnie jak dabrowka i ma rozlogi identyczne...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hanka_andrus 21:57, 18 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pierwsze jest zwykłą dąbrówką, są jeszcze odmiany o bordowych liściach.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasya 22:05, 18 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
a no wlasnie, dziekuje Haniu, wiec moze sobie zostawie

to drugie mialo kwiatki jak miodunka, znalazlam w necie ze ta miodunka ćma ma podobne liscie tylko lodygi z kwiatostanami maja inne listki, wiec to moze to ?

w sumie sympatyczne kwiatki i poki co moga chyba posiedziec na moich pustych rabatkach ...
one nie sa jakos bardzo ekspansywne chyba ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
gierczusia 22:16, 18 maj 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kasya napisał(a)



a skoro wszyscy tutaj tak maja to spoko.. co sie bede przejmowac...

a kiedy twoje futro sie uspokoilo ? bo ja czasami mysle ze zaraz oszaleje... tym bardziej ze najlepszą zabawką jest stara kocice ktora najchetniej by lezala caly dzien......

a ostatnio zaobserwowalam ze usiluje sie wyprowadzic do ogrodu i nawet w deszcz woli siedziec pod samochodem niz w domu...


Ja tam futra żadego ni mam , oprócz norek w szafie ... Ale Bociuś pisała ,że siem po kastracji uspokoiło .. Mojemu eMusiowi muszę o tym powiedzieć ,że kastracji na sztres pomaga
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies