Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

malgol 13:08, 30 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A czy nawóz do iglaków jesienny mogę podsypać pod hortensje? Bo iglaków mam mało a nawozu dużo....Ewentualnie pod co jeszcze oprócz iglaków?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
gorpaw 07:52, 01 mar 2017

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 15
Witam
Mam do Państwa pytanie gdyż jestem nowicjuszem w sprawach pielęgnacji ogrodu.
Czy skuteczniejsze jest nawożenie tuji (szmaragd) nawozem w granulkach np; Florovit do iglaków czy dolistne np Pinivit ?
Chcę uzyskać jak największy przyrost. Moje tuje maja 5 lat i ok. 150 cm
Gardenarium 10:00, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najważniejsze jest jak aplikujesz nawóz, czy granulki mieszasz z glebą i podlewasz aby się rozpuścił i dotarł do korzeni czy nie. Bo jeśli masz szmatę, to nawóz za chiny ludowe nie dojdzie do korzeni i zwietrzeje oraz wyparuje w kosmos.

Jeśli nie masz szmaty pod korą, to posyp garstkę pod każdą tuję wokół korzeni w obrębie korony, nie przy samym pniu. Nie syp kopców pod pieniek, bo zmarnujesz nawóz.

Co się zaś tyczy nawozu dolistego działa szybciej, od razu roślina pobiera, ale czy lepsze są efekty od jednego czy od drugiego, to takich badań nie robiono.

Napisz co i jak masz ze szmatą to wtedy powiem co masz robić,a najlepiej pokaż zdjęcie tych tui.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mkasia 06:59, 05 mar 2017

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Czy już można nawozić cisy, bukszpany, graby? Cisy i graby są już po wiosennym cięciu. Bukszpany jeszcze czekają na cięcie.
Gardenarium 08:39, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pytaj czy można tylko czy jest sens?

Można to nawet zimą, ale sensu to nie ma
Dlatego poczekaj z tydzień albo graby i i cisy syp, a resztę po cięciu. Jak jest mokro i gleba nie przeschła, to cięcie nie jest wyznacznikiem do nawożenia.

Wyznacznikiem jest to, czy rośliny pobiorą nawóz, czy pójdzie na straty. Najlepiej nawozić, gdy widzisz, że jest ciepło i rośliny ruszają ze wzrostem. Inaczej nawóz nic im nie da a ty stracisz i czas na wykonanie tej roboty i kasę na nawóz i będziesz musiała nawozić jeszcze raz

Gdy jesteś w śpiączce to czy jesz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mkasia 12:26, 16 mar 2017

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Dziękuję bardzo Danusiu za wyjasnienie
Mojewizje 17:36, 22 mar 2017


Dołączył: 17 maj 2016
Posty: 17
w tamtym roku jesienią sadziłam wiele roślin na ziemi raczej kwaśnej , np.hortensje, berberysy, hibiskus, funkia, lawenda, perukowiec, perowskia, trzmielina, pęcherznica, thuja smaraght, krzewuszka , wrzosy, jałowiec, suchodrzew, sosna czarna, cyprysy tępołuskowy, żurawka, pieris, dereń, tawuła, choinka kanadayjska, świerk odmiany mniejsze: biały, gniazdkowy, pospolity, wierzba hakuro na pniu, cis, bukszpan, thuje miniaturowe

1. czy przyporządkować rośliny do konkretnych nawozów jest ich wiele: do iglaków, do hortesji, do kwiatów ogrodoowych itp
2. czy może istnieje jakiś bardziej uniwersalny nawóz niż kupować wiele butelek
3. jaki jest najlepszy moment na nawożenie takich krzewów czy tak jak powyśza porada poczekać na cieplejsze dni jak wszystko puści pąki?
4. czy nawozi się głównie wtedy gdy roślina marnieje czy wogóle się nawozi tak dla bezpieczeństwa


będę wdzięczna za cenną radę
Aeroflot 14:18, 25 mar 2017

Dołączył: 15 lut 2016
Posty: 24
Ja już nawożę dolistnie poleconym tu Pinivitem. Za kilka dni jak spadnie deszcz wysypie pod tuje Osmocote, czy będzie to dobra kombinacja?
Carols16 06:58, 25 sie 2017

Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 1
A ja mam pytanie dotyczące nawozów. Na [zmoderowane] znalazłem bardzo ciekawe produkty tego typu i zastanawiam się czy jakość będzie wystarczająco dobra. Może ktoś z Was kupował coś tej firmy?
Agaola 16:48, 21 kwi 2018

Dołączył: 21 sty 2017
Posty: 4
Bardzo prosze o pomoc. Ile mam użyć florowitu w płynie, używając dozownika Substral(tego łączonego z wężem ogrodowym)?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies