Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pola 21:55, 25 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Czy ktoś słyszał o biohumusie, i co wy na tę odżywkę podobno naturalna, może ktoś ma jakieś doświadczenia ?
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jagna 07:12, 26 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Pola napisał(a)
Czy ktoś słyszał o biohumusie, i co wy na tę odżywkę podobno naturalna, może ktoś ma jakieś doświadczenia ?


Biohumus to jeden z najfajniejszych nawozów naturalnych produkowany przez dżdżownice kalifornijskie. Ja swoje hoduję z powodzeniem od 1,5 roku i produkują mi nawóz, który jest czarny, lepki, w wygladzie nieco przypomina kompost. Można go dodawac jako ciało stałe lub rozcieńczać i podlewac rośliny. osobiscie polecam. Trudno go przedawkować.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Pola 07:32, 26 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Jagna bardzo dziękuję za informacje, będę się rozglądać za nim, właśnie boję się przedawkowania, iten preparat mi pasuje.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jagna 07:40, 26 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Pola napisał(a)
Jagna bardzo dziękuję za informacje, będę się rozglądać za nim, właśnie boję się przedawkowania, iten preparat mi pasuje.

POlecam Ci hodowlę dżdżownic. Wystarczy je wpuścić do kompostownika. bardzo go wzgogacają. Przy duzej pryzmie nie trzeba ich chować na zimę. Przy malej trzeba je zabrać do wiadra i przechować w piwnicy. Jedyne co jest im niezbędne do dobrego rozmnażania to celulu=oza dodawana w formie niebarwionego papieru do tego co wrzucasz na pryzmę.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Pola 08:09, 26 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Jagna, chcę kupić kompostownik taki gotowy, i to jest dobra myśl , można je gdziś dostać ?
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jagna 08:21, 26 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Pola napisał(a)
Jagna, chcę kupić kompostownik taki gotowy, i to jest dobra myśl , można je gdziś dostać ?

chćby na allegro. a jak mi przetrwały zimę to i ode mnie
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Pola 09:02, 26 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
O dziękuję, tyle rzeczy trzeba zrobić że czasem myślę czy dam radę, no ale muszę
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jagna 09:46, 26 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Pola napisał(a)
O dziękuję, tyle rzeczy trzeba zrobić że czasem myślę czy dam radę, no ale muszę


Pola ja mam to samo. Dopiero w tym roku będe faktycznie siała trawe , ale na wiosne ostateczne czyszczenie i wysiew łubiinu na nawóz zielny. Pod koniec wysieje trawkę. A w międzyczasie zbieram rośliny, kupuje małe sadzonki, rozmnażam co się da z wieloletnich. żeby juz mieć coś jak przyjdzie do nasadzeń. wytrwałości życze.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Pola 09:51, 26 lut 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dziękuję, i życzę Ci tego samego.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Jagna 09:57, 26 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
przypomnij się prosze w marcu jesli chcesz tych dżdżownic. Wtedy juz będe wiedziala czy maja sie dobrze. ja moge zapomnieć niestety.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies