Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Gardenarium 07:46, 15 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu masz takie wyjaśnienie, ja w tym ekspertem nie jestem, ale wynika że nawozy azotowe nie są jednolicie tylko amonowe lub azotanowe, a już tak dobrać proporcje to czarna magia.

https://nawozy.eu/wiedza/porady-ekspertow/nawozy/azot-amonowy-azot-azotanowy-czym-sie-roznia.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
i3artosz 23:15, 05 maj 2022

Dołączył: 29 kwi 2022
Posty: 5
marw napisał(a)
cześć
przeglądnąłem cały watek i nie mogę znaleźć wskazówki co do ilości nawozu, który ma być zastosowany na jedną np. tuje. Wiem, ze 400ml na 10l da mi stężenie 1:25 ale nie mam pojęcia na ile tui powiedzmy ok 2 metrowych powinno to wystarczyć a co za tym idzie ile nawozu na roślinę. Czy macie informacje na ile tui (powiedzmy 2 metry wysokości) powinno wystarczyć 10 litrów przygotowanego nawozu ??


Dzisiaj pierwszy raz nawoziłem Pinivitem, więc mogłem robić coś źle. Pryskałem tyle, żeby zwilżyć roślinę. Stwierdziłem, że lanie ogromnej ilości roztworu nie ma sensu, bo to po prostu spłynie, będzie kapać. Mam zrobiony żywopłot z tuji i jałowców. Jakieś 4m wysokości. 10 litrów wystarczyło, żebym obleciał jakieś 12 metrów tego żywopłotu z jednej i drugiej strony.
Gardenarium 10:30, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musi kapać po roslinie, aby tylko dostała dolistnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
head67 17:20, 04 kwi 2023

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Witam mam pytanie odnośnie pinivit chcę opryskać 70 tuji 1,5 metra ile litrów roztworów musze na nie wypryskać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies