Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

dajana 20:36, 05 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Dziękuję za ten wątek, kopalnia wiedzy !!! jakże mi potrzebnej a ja niemota tak mało wiedziałam
Całuję rączki , nóżki , ściskam, przytulam i piękny uśmiech posyłam ..w ramach wdzięczności

Dziewczyny mam pytanko.
Mam kalinę koralową pierwsze dwa lata była piękna a te jej białe kuleczki wprost wymarzone . Zaznaczam ze nie podsypywałam żadnego nawozu no może raz dla bez konkretnej wiedzy nawozem dla borówki amerykańskiej . .W zeszłym roku kwiatki były małe, listki jeszcze mniejsze a łodygi takie zdrewniałe, koloru wysuszonego popiołu Rosła w miejscu bardzo słonecznym ,przesadziłam na zachodnią ścianę, zmieniłam też ziemię.

Czy ma szansę aby odbudować swą urodę? jaka ziemie powinna mieć kalina ,kwaśna czy zasadową?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 20:54, 05 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kalina wymaga gleby obojętnej, nie kwaśnej.
Dobrze aby była żyzna. Mnie sie wydaje że ona oprócz gleby dobrej to wody miała za mało.
Jak ją przesadziłaś to uformuj zagłębienie do podlewania, aby woda nie spływała gdzieś na boki, wyściółkuj kompostem i podlewaj co 2-3 tyg. florovitem w płynie no i wodą systematycznie.

Zobaczysz róznicę.

Uważaj na mszyce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
arcobaleno 14:56, 06 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
No właśnie mszyce...u mnie zawsze na kalinie się pojawiają - kiedy zacząć opryski? A na inne świństwa?
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Sebek 20:19, 06 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Opryski już możesz zacząć jak wypuści liście - na inne rośliny też zadziała.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
arcobaleno 20:36, 06 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Sebek - dzięki za radę - muszę się zatem zaopatrzyć jak najprędzej w broń chemiczną..
)Szczerze mówiąc z uwagi na małe dzieci do tej pory ograniczałam jak mogłam chemię w ogrodzie - ale widzę, że bez tego ani rusz...)
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Gardenarium 21:03, 06 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
arcobaleno napisał(a)
No właśnie mszyce...u mnie zawsze na kalinie się pojawiają - kiedy zacząć opryski? A na inne świństwa?


A może ściągnij biedronki i inne owady pożyteczne?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
arcobaleno 08:17, 07 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Danusiu - to mogłoby być rozwiązanie, gdyby nie mój fobioowadny mąż, nie cierpi "robactwa", much, komarów i innych - a kalina rośnie przy samym tarasie

Czytałam też, że roztwór wody i mleka w oprysku może być pomocny
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Basiaw 09:34, 07 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Tak w temacie chemii w ogrodzie, to ja niczym najciekawszy kryminał czytam teraz ksiażkę Witolda Czuksanowa "Zapytaj ogrodnika". Kopalnia wiedzy i porad jak naturalnie uprawiać ogród, jak produkowac naturlane śordki ochrony i nawozy, mam zamiar w tym roku wypróbowac te porady i sięanie po chemię traktować jako ostateczność ( z cichą nadzieją, że może uda się uniknąć).
Bardzo mnie zaciekawiła porada, że słabą glebę można wzmacniać i poprawiać co roku posypując ją cienką warstwą próchnicy z węgla brunatnego lub mączką ilastą, tylko skąd to wytrzasnąć? Pan w "moim" sklepie ogrodniczym powiedział, że o czymś takim nigdy nie słyszał
____________________
Nasz mały, zielony świat
Pszczelarnia 09:41, 07 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja też swego czasu mączki kostnej w sklepach szukałam .... . Bo wyczytałam w angielskich poradach....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basia_1987 22:21, 07 mar 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Bardzo dużo pozytywów słyszałamna temat próchnicy w związku z tym mam pytanie w jaki sposób można ją wyprodukować?(kwaśną i odkwaszoną)Jeśli była o tym mowa na forum,to przepraszam,ale nie mogłam znaleźć.
____________________
" Baśniowy" ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies