Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro cz.II

Juzia 14:43, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38456
gierczusia napisał(a)


Noo dobrze , będe pamiętała ... Ale muszę Ci napisać,że jeszcze nigdy na Mazurach nie byłam... Trafiłam raz na kaszubskie weselisko i stwierdziłam ,że zdecydowanie popełniamy błąd omjając te piękne jeziorne zakątki ...ale czemu to tak dalekoooooo ......


Właśnie... w drugą stonę tak samo daleko heh
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
gierczusia 14:56, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Juzia_G napisał(a)


Właśnie... w drugą stonę tak samo daleko heh


Może tym razem jakiś kuzyn zechce się gdziesik daleko żenić ... Albo wakacje .... Achhh , mamy czas

Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Milka 16:28, 25 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gierczusiu! Wielkie gratki, ale zleciał ten tysiąc!!!!
z tej okazji mus kwiatucha dać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Zeta 20:02, 25 kwi 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Nowy wątek i nowe barwy wiosny...
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
gierczusia 20:12, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
irena_milek napisał(a)
Gierczusiu! Wielkie gratki, ale zleciał ten tysiąc!!!!
z tej okazji mus kwiatucha dać


Zleciał ,zleciał Irenko .. I to jakieś 100 stron temu ... A ja tyle czasu dumałam zakładać ńowy ....nie zakładać ... Aż w końcu się wzięłam

Dzięki za gratki i piękne kffiatuchy
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:12, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Zeta napisał(a)
Nowy wątek i nowe barwy wiosny...


Zeciu .. Jak miło Cię widzieć .. Buziaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ewa 20:17, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Niby mikro..... a strony lawinowo sie piętrzą
a mi się podoba drewutnia bardzo
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
gierczusia 20:38, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewa napisał(a)
Niby mikro..... a strony lawinowo sie piętrzą
a mi się podoba drewutnia bardzo

Nooo coś Ty Ewka .. Jaka tam ze mnie lawina .. Lawina to jest Gośka Ciocia ..

Bardzo się cieszę ,że się drewutnia podoba ,ale to jest naprawdę dla mnie wielkie zaskoczenie , bo mnie się wydaje paskudna ,że hej ... Z tego prosty morał ,że trzeba pokazywać wszystko , bo może sie okazać ,że coś co sie komuś wydaje szpetne ,to innym sie podoba
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 21:02, 25 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Mam jeszcze miejsce na upchnięcie jednego rodka .. Prosiłam Bogdzię o wskazanie... Bo chciałam

- zwarty
- nie golasa od spodu
- kwiaty w kolorze nie krzykliwym, ale duże
- strzeliste łodygi , czyli bardziej w górę niż na boki....

Noo i Bogdzia poleciła ... Wklejam sobie , bo potem zgubię

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=2432

Bogdziu dzięki wielkie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Mathildis 21:10, 25 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
gierczusia napisał(a)
Dziś postanowiłam Wam troszkę obfocić swoje roślinki

Na początek Tulipanowiec Aureomarginatum... Podobno ma być wielkim drzewem..hmmmm.. U mnie rośnie już .... no to będzie 5 sezon...i ledwo sięga tych przysłowiowych już " cycków ".. I dobrze , bo bym go przy swoim areale musiała oddać do adopcji



Kiścien zebild ...bezproblemowa roślinka , tworzy spłaszczona kulę.. Ozdobny z czerwieniejącaych liści i małych kwiatuszków troszkę podobnych do konwalii , ale w masie wielkiej i rozmiaru mikro

Modrzewnicę posadziłam w ubiegłym sezonie..... Rośnie sobie , kwitnie kolejny tydzień i nic nie kaprysi




Hortensja limelight .... Kupiłam pod wpływem ogrodowiskowej mody i nic a nic nie żałuję .. A bić się prawie o nią musiałam w obisiu ... Kiedy ją kupiłam korona wygladała paskudnie, ale kwiaty...aaaa..to był coś .. Na wiosnę ja przycięłam , dramatycznie .. Na modlę Bociusia ... Dobrze ,ż mnie duchowo wspierała , bo bym chiba zawału dostała , jak ja dramatycznie ogoliłam .. Ale się opłacało .. Korona tworzy śliczną zwartą kulkę

Nooo i w końcu .. Cunninghams white .. Kwiaty może powalające nie są , ale ma przepiękny pokrój ,zwarty , nie gubi liści z dołu całkiem, gałężie wyprostowane , strzeliste




Chociaż moja modrzewnica nie ustępuje Twojej w kwitnieniu to jednak Twój kiścień wygląda duuuużo lepiej. Chyba mojemu się u mnie nie podoba...
Hortensja na patyku śliczna, a tulipanowiec.... flifny, ale jak się zaweźmie to albo będziesz musiała go ciąć albo szukać rodziny zastępczej
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies