Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro cz.II

gierczusia 16:17, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A teraz krótki meldunek z dzisiejszego szalonego dnia

Zerwałam sie skoro świt , czyli 6:50 i zaczęłam zbierać się do wyjazdu do Bestwinki .. Hosta dla Ulki była już przygotowana , więc w miarę sprawnie wyruszyliśmy .. Okazało sie ,że jednak nie dość sprawnie , bo do Kindzi nie zdążyliśmy i pojechaliśmy prosto do Ani ... U Ani zeżarliśmy pyszny tort wykonany przez Gosię Ciocię ... Gośka twierdzi ,że tort był z resztek , ale uwierzcie mi , to na "resztki " ani nie smakowało ani tym bardziej ńie wyglądało ... Tak więc z pełnymi brzuchami i podwyższonym wskażnikim spożycia ( bo Gośka tam chyba wlała pól litra spirolu ) wyruszyliśmy do Bestwinki... A tam.. Hmmmmm.. Sponiewierali nas ,że wlazimy tam , gdzie nie wolno , że fotografowania jest kompletny zakaz , i że palić nie wolno na powietrzu nawet elektronicznego...... Miarka nam przebrała , spakowaliśmy się i do widzenia ... Żeby nie było.. Sa tam tylko byliny i trawy.. Jak zapytałam o Amanogawę , która rosła w przydomowym ogródku to właścicielka nawet nie wiedziała o czym gadam...

Tak wiec Towarzystwo sie rozjechało.... My pojechaliśmy do Kapiasów.. Przywlokłam dwie trzmieliny emerald gold na patyku za 35 zeta , dwie matrony oraz aster alpejski i rojnik z przeznaczeniem na mój zielony dach.. Miałam w łapie rodka cunninghams , wypaśny i tylko 42 zeta.. I juz przy kasie eMuś do mnie mówi : a widziałaś te dziury w liściach wygryzione ????... Hmmmm.. No nie zauważyłam , ale dzięki Bogu on zauważył .. O jakie dziury mu chodziło , to chyba pisać nie muszem ???!! Rodek został wyciepany z koszyka

Dziewczynom bardzo dziękuję za miło spędzony czas, faceci też sobie przy okazji wargi obtłukli , kiedy my biegałyśmy miedzy skrzynkami z roślinami







____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
JulkAd 18:00, 26 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ale trafiłam, początek drugiego wątku....to czy mogę teraz chociaż u Ciebie napisać, że jestem na bieżąco?......czytam i widzę, że wspólne zakupy, herbatka i kawka udane.....no i gdzie to wciśniesz?....edytuję, bo zapomniałam odhaczyć wszak to nowy wątek.....no i gratulki, bo to w końcu 1000-ek
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
elzbieta_g 18:09, 26 kwi 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
jak to dobrze mieć takiego bystrego eMusia, kupiła byś z dziurami i co by było?
jeden wniosek mi się nasuwa, że właściciele szkółek są mniej obcykani w nazwach niż MY
wstyd dla nich
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Ewa 18:09, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Czyli jednym słowem szkółka nie w naszym typie? Bom sie zaciekawiła i juz planuje wyjazd....?
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
nicol21 18:16, 26 kwi 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Witam się w nowym wątku! dopiero co założony a tu już tyle rzeczy pokazane i obgadane
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
gierczusia 19:16, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
JulkAd napisał(a)
Ale trafiłam, początek drugiego wątku....to czy mogę teraz chociaż u Ciebie napisać, że jestem na bieżąco?......czytam i widzę, że wspólne zakupy, herbatka i kawka udane.....no i gdzie to wciśniesz?....edytuję, bo zapomniałam odhaczyć wszak to nowy wątek.....no i gratulki, bo to w końcu 1000-ek


Juziu .. A wiesz ,że dziś Cię z Kindzią wspominałyśmy ... Już mam miejsce upatrzone , przed żywopłotem cisowym po bokach kiścienia zebild ... A buziaki na tałzena chętnie przyjmuję .. Nadstawiam policzki

Ściskam .. Dobrze ,że jesteś
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:19, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
elzbieta_g napisał(a)
jak to dobrze mieć takiego bystrego eMusia, kupiła byś z dziurami i co by było?
jeden wniosek mi się nasuwa, że właściciele szkółek są mniej obcykani w nazwach niż MY
wstyd dla nich

Dziury jak dziury Elu , ale TOOOOO co je zrobiłooooo !!!.. Podstawowe zakąski moich jaszczurek

A z tą wiedzą to bywa chyba różnie , echhh.. Ja rozumię ,że oni głownie bylinami handlują ,ale żeby nie znać nazwy tego co we własnym ogródku rośnie kiedy jest się szkłókarzem...a ogród tuż przy szkółce ,żeby nie było
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:21, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewa napisał(a)
Czyli jednym słowem szkółka nie w naszym typie? Bom sie zaciekawiła i juz planuje wyjazd....?


Tylko i wyłącznie byliny.. I trawy.. Krzewów , drzew zero.. Za to jeśli szukasz roślin na skalniaczek to tam sie obłowisz .. Rojników i rozchodników to nigdy tyle na raz nie widziałam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:22, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
nicol21 napisał(a)
Witam się w nowym wątku! dopiero co założony a tu już tyle rzeczy pokazane i obgadane


Witaj u mnie Ewelinko .. Ja juz u Ciebie byłam , bo zawsze mnie intrygują inne mikro ogrody

Buziam i zapraszam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
GosiaJoanna 19:58, 26 kwi 2014


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Zakupy poczyniłaś zacne pozdrawiam ...już wróciłam do żywych po tych chrzcinach więc będę częściej wpadac do mini na maxi pogaduszki
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies