Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

monteverde 22:39, 22 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
MAD napisał(a)
Projekt w dalszym ciągu jeszcze w głowie u Danusi... Muszę sobie ułożyć w głowie czego tak naprawdę chcę i wreszcie wybrać się na spotkane. Danusiu, przepraszam, że to tyle trwa.

Na małe i większe smuteczki najlepiej pogrzebać w ogrodzie. W sobotę pogrzebałam. Dużo pogrzebałam i wygrzebałam kawał rabaty. Już nie mogłam patrzyć na te chwaściory i klepisko wokół domu. Będzie cieszyła oko do czasu realizacji Danusiowego projektu. Lekko nie było ale udało się. W jeden dzień, no półtora.

Na prawo od drzwi wejściowych:


Róg domu:

I dalej w stronę okna jadalni:

Tak się zastanawiam jak ciachnąć tego bezkształtnego bukszpana. Kula czy stożek? Hmmmm...

I widok w drugą stronę:


Jeszcze tylko trochę kosmetyki i będzie finito. Na wiosnę dojdzie tam jeszcze pewnie stipa. Jak upoluję nasionka.

dzisiaj na spacerze z psem widziałam bukszpany ciachnięte na piramidę i to na nóżce jutro mogę sfocić pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MAD 10:21, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
monteverde napisał(a)

dzisiaj na spacerze z psem widziałam bukszpany ciachnięte na piramidę i to na nóżce jutro mogę sfocić pozdrawiam

Ciekawa jestem tych piramidek. Jak je ustrzelisz to pokaż koniecznie!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 10:24, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Ciachać tego oto roztrzepańca jeszcze w tym sezonie czy poczekać do wiosny? Chyba jednak chapnę go na stożek. Tylko kiedy?
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Loosiuu 10:48, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Na wiosnę. Teraz już za późno niestety. Możesz mu zrobić krzywdę jak teraz wyrównasz. Poczekaj, ładny będzie z niego stożek
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 10:51, 23 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Rozplenice mi się wydają trochę za duże tam. Na wiosnę zamień z ostnicą Upolujesz na pewno jakieś fajne dwie sadzonki
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
MAD 10:53, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Loosiuu napisał(a)
Rozplenice mi się wydają trochę za duże tam. Na wiosnę zamień z ostnicą Upolujesz na pewno jakieś fajne dwie sadzonki

Dzięki za rady!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
martaibartek 11:38, 23 wrz 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Rozplenice dość szybko rosną i za rok nie będzie już widać buksów. Troszeczkę mało miejsca im dałaś. Będziesz musiała poszerzyć rabatę

I u mnie taki po budowlany recykling w postaci obrzeży rabat
Fajnie.
____________________
MAD 11:55, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
martaibartek napisał(a)
Rozplenice dość szybko rosną i za rok nie będzie już widać buksów. Troszeczkę mało miejsca im dałaś. Będziesz musiała poszerzyć rabatę

Rozplenice pewnie wiosną przesadzę w inne miejsce skoro tu się pogryzą z buksami i wsadzę ostnicę (o ile upoluję lub wyhoduję). Miejsca niewiele ale to rabata czasowa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku już uda nam się urządzić chociaż część ogrodu docelowo. To taki ładniejszy przechowalnik.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Magda_ 12:18, 23 wrz 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
widzę, że nie wytrzymałaś i ruszyłaś z pracami już teraz
a zdradź nam chociaż jaki styl będzie miał twój ogród, jakie rośliny wstępnie planujecie itp.
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
MAD 13:03, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Magda_ napisał(a)
widzę, że nie wytrzymałaś i ruszyłaś z pracami już teraz
a zdradź nam chociaż jaki styl będzie miał twój ogród, jakie rośliny wstępnie planujecie itp.


Magda projektu jeszcze nie mam ale z roślin na pewno będą buksy, cisy cięte, ekrany, może żywopłot grabowy, hortensje bukietowe, trawy, buki. Piknie będzie. Tylko muszę się jeszcze zdecydować na styl. Czy bardziej nowocześnie czy jednak klasycznie.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies