Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

April 15:47, 05 lip 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
Jak tam dzisiaj osiągnięcia ogrodowe? Udało się podziałać czy liżesz rany po wczorajszym ryciu?
Ja posadziłam klona tatarskiego i musiałam się poddać bo mi ziemi zabrakło. Najbliższa dostawa dopiero jutro.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 19:11, 05 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Zdycham. Zakąszę tylko.
____________________
ogród pod lasem
April 20:09, 05 lip 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
Czyli na zdjęcia nie ma co liczyć?
Przekąsiłaś? Może jednak coś cyknęłaś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 20:19, 05 lip 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Iza, w tym swoim cienistym ogrodzie oprócz hakone jakie trawy rosną Ci dobrze?
Pytam przez to moje jezioro.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
UrsaMaior 20:38, 05 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Właśnie u Łucji napisałam, że z dziś to fotę brudnych nóg mogę pokazać
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 20:40, 05 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Johanka77 napisał(a)
Iza, w tym swoim cienistym ogrodzie oprócz hakone jakie trawy rosną Ci dobrze?
Pytam przez to moje jezioro.


Silver Sceptre, turzyca muskegońska (nie lubię), Irish Green, Ice Dance i taka sama, ale kremowa, remota... a gwiazdorzy zdecydowanie turzyca sabińska.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 20:46, 05 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
TAR napisał(a)
Izka wymiatasz, ogrodowo super. A jakie buki przesadzalas? Moje hakonki w kepie coraz ladniejsze ale nie sa tak wypietrzone nad czym ubolewam. I co to za cyrk z hakonkami? Rysunek po bluszczu fajny, bedziecie malowac elewacje?

u nas komarow nie ma ale za to konskie muchy nie dadza popracowac w ciagu dnia. dzis cielam pecherznice, musialam prochy łyknac, bo te krowska mnie tak pogryzly. Ten preparat dziala tylko na komary?


Przesadzałam czerwoną pendulę, a sadziłam Cockleshell.

Rysunek zostaje, bez przesady z malowaniem. Spłuczemy tylko kurz. No i trzeba będzie pilnować bluszczu, dziś wyrywaliśmy go z rabat. Zeżarł mi hortkę pnącą, bodziszka i klematisa:/

Hakonki za dobrze rosną i w tym problem. Mam obwódki po 120 cm! Będę musiała je zlikwidować, nie wiem jeszcze czy całkowicie czy częściowo.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 20:48, 05 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Catalinasdiary napisał(a)
Ogr,od pięknie się prezentuje, w takie upały Twój chłodek i cień jest na wagę złota. Z bluszczem trzeba uważać, mi z siatki zszedł na ziemię i prawie mi cisa udusił. Zaczęłam go ciąć mocniej no i dużo jeszcze mam do wykopania ukorzenionych pędów.


Taaa, u mnie też parę strat.
____________________
ogród pod lasem
Johanka77 20:50, 05 lip 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
UrsaMaior napisał(a)


Silver Sceptre, turzyca muskegońska (nie lubię), Irish Green, Ice Dance i taka sama, ale kremowa, remota... a gwiazdorzy zdecydowanie turzyca sabińska.


No dobra! To Ice Dance mam pod dostatkiem, hakone też…
reszty nie znam

A co z wysokimi trawami? Jakiś miskant albo trzcinnik?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
UrsaMaior 20:55, 05 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Ja nie mam, może April dopisze co u niej gra i buczy.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies