Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Herbicydy

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbicydy

Magda70 21:54, 13 sie 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
agatanowa napisał(a)


Magda, a gdzie zamówiłaś kredę? Dasz namiary? To jakaś sprawdzona?


Zamawialam na all...tę co Mazan Walerek poleca
zaraz linka wyślę...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Margo 20:30, 03 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Nie bojaj się, będzie ok
____________________
Gosia
Toszka 21:54, 03 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Lepiej wziąć do mieszanki butlę 5-6 litrów - wtedy nie wychodzi z butli
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwka 11:29, 10 wrz 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Pierwszy oprysk wykonany w piątek, kolejny planuję jak pogoda pozwoli za kilka dni. Czy pomiędzy tymi opryskami mogę dać jeszcze inny na grzyba?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 13:00, 10 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwka

Powiedz co Cię gnębi? Dlaczego środek grzybobójczy chcesz uzupełniać innym grzybobójczym? Na stronie 5 - 8 zamieściłem zapis jak stosować takie opryski.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
iwka 13:37, 10 wrz 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mazan napisał(a)
Iwka

Powiedz co Cię gnębi?

Walerek, normalnie poczułam się jak na terapi u psychologa, aż sie zaczerwieniłam
OK, wiem o co chodzi, będę już posłuszna
Dziekuję. Pozdrowionka ślę.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
vagnieszka 15:50, 29 wrz 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
Mazan, wielka prośba do Ciebie
Rzuć proszę okiem, na te zdjęcia moich tuj:










czy to GRZYB? Jak z nim walczyć? Usunąć chore liście i opryskać? Tych zółto-pomarańczowych liści jest bardzo dużo i przeważnie w środku
____________________
Agulek Mój "ogród"
waldek727 16:29, 29 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
vagnieszka napisała:

Usunąć chore liście i opryskać?

Agnieszko.
Masz armatę w ogrodzie? Wystawiaj ją, nabijaj prochem z sakiewki i strzelaj!!!
Od samego podmuchu wszystko co żółte odpadnie a i jeszcze przy okazji parę much ubijesz.
------------------------
Zostaw te tujki tak do wiosny. Mają bardzo ładne młode przyrosty i niebawem się tak zagęści, że nie będzie już kolorowa.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
vagnieszka 17:44, 29 wrz 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
waldek727 napisał(a)
vagnieszka napisała:

Agnieszko.
Masz armatę w ogrodzie? Wystawiaj ją, nabijaj prochem z sakiewki i strzelaj!!!
Od samego podmuchu wszystko co żółte odpadnie a i jeszcze przy okazji parę much ubijesz.
------------------------
Zostaw te tujki tak do wiosny. Mają bardzo ładne młode przyrosty i niebawem się tak zagęści, że nie będzie już kolorowa.



wiem Waldku, że na tych zdjęciach, to może i ogromu pożółkłych liści nie widać, ale uwierz mi, że jest ich sporo. Część już usunęłam,...
A tak się cieszyłam, że mi tujki w tym sezonie tak ładnie odbiły.. Odkopałam je z trawy, zasilałam cały sezon, cięłam pierwszy raz w życiu, to mi na koniec grzyba (?) złapały. Co za los...


____________________
Agulek Mój "ogród"
waldek727 19:25, 29 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Agnieszko a skąd wiesz, że to grzyb? Najwięcej szkód roślinom robi się nawozami, złą techniką sadzenia, nieumiejętnym podlewaniem, nie dbaniem o próchnicę glebową. To my niszczymy sobie sami rośliny w ogrodzie nieumiejętnie je pielęgnując. Choroba z zewnątrz przychodzi ostatnia. Bądź dobrej myśli. Ja w tych tujkach widzę potencjał. Resztę podpowie Ci Mazan bo to do niego skierowane było pytanie.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies