Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Herbicydy

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbicydy

agatanowa 10:11, 08 sie 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
pawel200_20 napisał(a)
Było tak-



A teraz jest tak-




Zobaczymy co z tego wyniknie choć na razie upałów nie ma


Paweł i jak tam?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
pawel200_20 10:56, 08 sie 2014

Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 40
Niestety jeszcze jej nie zdejmowałem. Niestety ciągły brak czasu...
agatanowa 13:54, 08 sie 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Pewnie im dłużej, tym skuteczniej, więc nie masz, co "niestety pisać"
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
katiaxx 10:56, 11 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
pawel200_20 napisał(a)
Niestety jeszcze jej nie zdejmowałem. Niestety ciągły brak czasu...


Bardzo ciekawy wątek ... tak się zastanawiam nad podobnym rozwiązaniem, a może byś tak Paweł uszczknął rąbka tej folii i zrobił zdjęcie co tam się dzieje pod spodem ? ciekawa jestem czy będzie "goła ziemia" czy białe pędy jakiś roślin zostaną.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Gardenarium 14:38, 11 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się zdaje, że ta folia też nie może leżeć w nieskończoność, bo im dłużej leży, tym bardziej nikłe są szanse na jakiekolwiek życie w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 20:06, 12 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Vagnieszka

Szklankami nie odmierzam. Ale waga kuchenna się przydaje. Ilość w ogromnym przybliżeniu to ok. 2/3 szklanki. Podane ilości wynikają z obliczeń stechiometrycznych. Zbyt mało wapnia to niezwiązany ocet, za dużo to zostaje na dnie jako osad. Można zlać ciecz znad osadu, ale trochę to kłopotliwe, natomiast w opryskiwaczu - niczym zaprawa murarska - zaklei dyszę i kolejny problem.

Na własny użytek zrobiłem sobie wagę szalkową na wzór dawniejszych wag laboratoryjnych, odważnikami są monety NBP. Ich waga jest podana w internecie. Miała mi służyć doraźnie, a pracuje trzeci rok.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
vagnieszka 20:11, 12 sie 2014


Dołączył: 06 lut 2014
Posty: 265
wielkie dzięki Mazan. Dobrze mieć Fachowca pod ręką

A.
____________________
Agulek Mój "ogród"
Magda70 14:26, 13 sie 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Mazan napisał(a)
Agato, jeśli masz kredę - czystą bez kleju i innych dodatków oraz ocet i wodę możesz opryski zacząć dziś. Przepis podaje, że: do butelki 1,0 L wsypujesz 13dkg kredy - należy dobrze rozmieszać, do drugiej butelki o poj, 1,5L wlewamy 0,5l octu winnego, czy jabłkowego 6% lub 300 ml octu spirytusowego 10%, bierzemy 200ml zawiesiny kredy i dodajemy do octu. Wystąpi reakcja z wydzieleniem CO2. Na koniec należy pobrać 75 ml roztworu do opryskiwacza, uzupełnić do 1 l, zamieszać i do pracy. Pozostały roztwór przechowywać w tem. pokojowej, będzie do dalszych oprysków.

Dłużej to pisałem niż wykonywałem preparat. Jeśli coś niejasne - proszę pytać.


Pozdrawiam


Walerek (bardziej się mi podoba niż Mazan )- a powiedz mi czy ta ilość octu nie za duża?

No bo doczytałam na tym innym forum - tak gdzie testują OW, że proponują mniejszą ilość octu o połowe?!
Co prawda nie doczytałam jeszcze tamtego wątku do końca bo tam prawie jest 100 stron i dziś po południu będę kończyć czytanie więc może się okazać, że tam też już te proporcje są inne.
Ale pytam tak z ciekawości? Bo waham się teraz i nie wiem co robić a chciałabym prysnąć ogórki...
Bo rozumiem, że Ty cały czas pryskasz takim stężeniem jak podałeś?!

pozdr
Magda
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 14:28, 13 sie 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Mazan napisał(a)
Vagnieszka

Na własny użytek zrobiłem sobie wagę szalkową na wzór dawniejszych wag laboratoryjnych, odważnikami są monety NBP. Ich waga jest podana w internecie. Miała mi służyć doraźnie, a pracuje trzeci rok.

Pozdrawiam


Dobre!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mazan 17:37, 13 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magda70

Mogę powiedzieć, że przy obniżeniu zawartości octu trzeba zmniejszyć odpowiednio z obliczeniami stechiometrycznymi ilość kredy. Jednym słowem: podana ilość kredy wiąże się całkowicie z kwasem octowym zawartym w occie. W przeciwnym razie uzyskasz octan wapnia + zawiesina kredy, która będzie działać niczym lepiszcze i - jak zaprawa wapienna - zaklei dyszę opryskiwacza. Skąd zawiesina? Popularny ocet to przecież rozcieńczony lodowaty kwas octowy. Ocet wiążąc się się z kredą tworzy octan wapnia, pozostaje woda jako były rozcieńczalnik i z nią niezwiązana kreda utworzy zawiesinę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies