Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Herbicydy

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbicydy

Gardenarium 19:04, 19 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz smarować listki chwastów, ale pryskać odradzam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorii 17:29, 28 lip 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak ekologicznie pozbyć się ostów. Ewentualnie najbezpieczniejszy środek chemiczny. W tym miejscu mają rosnąć krzewy owocowe.

Osty są bardzo dobrze zakorzenione w glinie, nie daję rady wykopać korzeni głębiej niż na dwa szpadle a one są zdecydowanie głębiej. To co wykopałem w zeszłym roku na jesieni wiosną odrosło i tak w kółko.

Tępienie skrzypu odpuściłam, robię gnojówki
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 10:29, 03 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czy chodzi o ostrożeń? Jesli tak to najskuteczniejszą metodą jest wycinanie tuż przy ziemi w momencie jak pokazują się pąki kwiatowe. Roślina czuje się spełniona i z tego korzenia już nie wybija.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorii 10:49, 03 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tak, chyba tak. Takie proste? Spróbuję. Dziękuję.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 13:05, 03 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie to takie proste nie jest, ale skuteczne. I w dwa, trzy sezony powinien być efekt.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorii 13:43, 03 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Domyślam się że to nie tak od razu ale skoro nie trzeba całego korzenia wykopywać to mogę iść dalej. Nawet jak posadzę rośliny to dam radę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gardenarium 16:47, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Troy napisał(a)
Witam wszystkich

Ponieważ mój trawnik ma już lat kilka a popełniłem masę błędów przy jego zakładaniu, muszę zrobić to od nowa Zamierzam usunąć całą zachwaszczoną trawę, położyć siatkę bo Krety żyć nie dają i posiać od nowa. Chciałbym was wobec tego zapytać, jaki preparat zastosować by zniszczyć wszystkie chwasty i trawę razem z systemem korzeniowym co by łatwo mi było przekopać ziemie i ułożyć siatkę? Nie chce roundupu ze względu na prawdopodobnie rakotwórczy i niebezpieczny glifosat ale chciałbym coś równie mocnego o szerokim spektrum działania

Pozdrawiam

Damian


Coś równie mocnego zawiera to samo (glifosfat) tylko nazywa się inaczej.
Odchwaszczaj mechanicznie i ręcznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosika67 17:50, 23 lut 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witam p. Danusiu a co na kurdybanek bo zaczął mi się pojawiać i jest b,uciążliwy.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Troy 21:25, 23 lut 2020

Dołączył: 22 lut 2020
Posty: 2
Dziekuje za odpowiedz. A jest jakiś herbicyd bez glifosatu który spowoduje obumarcie systemu korzeniowego trawy i chwastów ? Albo przynajmniej go osłabi w pewnym stopniu ?

Pozdrawiam

Damian
Gardenarium 21:57, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gosika67 napisał(a)
Witam p. Danusiu a co na kurdybanek bo zaczął mi się pojawiać i jest b,uciążliwy.


Chwastox
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies