Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Herbicydy

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbicydy

waldek727 21:58, 24 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mazan. Mam prośbę.
Czy mógłbyś zajrzeć tutaj?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1154-kalendarz-ogrodnika-co-robimy-teraz-w-ogrodzie?page=20
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Mazan 22:38, 24 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Waldek727

Już byłem. Dziękuję za przypomnienie - zajęcia w realu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Margo 13:56, 05 lis 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
waldek727 napisał(a)
,,Zanim przeklną nas dzieci"
http://youtu.be/UK0mH-L5DRw


Teraz mniej pracy na ogrodzie, więc w końcu znalazłam czas na obejrzenie tego materiału. Przerażające jest to co zostało w nim ukazane.
Nasuwa mi się skojarzenie w wielką międzynarodową mafią. I wszystko dla pieniędzy.... Gdzie tu zdroworozsądkowe podejście ? Przecież nawet Ci którzy teraz tak promują GMO itp. "cuda" mają rodziny, dzieci, wnuków, Jak będzie wyglądał świat tych obecnych maluchów ???
To jakiś koszmar
____________________
Gosia
waldek727 14:29, 05 lis 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dziękuję Gosiu, że znalazłaś mój post i zainteresowałaś się tematem. Tematem który dla mnie jest jak rzeka. Jest to piękna opowieść o garstce ludzi z małego miasteczka którzy pokazali w jaki sposób można sobie poradzić z bezradnością. Polecam wszystkim obejrzenie tego dokumentu i podzielenie się z nami podczas długich jesiennych wieczorów własną refleksją.
Pozdrawiam.
Waldek.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Margo 17:42, 05 lis 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Waldku, link zapisałam od razu jak tylko się pojawił w Twoim wpisie.
Usiłowałam latem przekonać sąsiadów, żeby nie pryskali Roundapem działki budowlanej, zarośnietej ostami i chwastami wszelakimi skoro nie planują nic na niej robić. Pomysł był dalej posunięty, bo wokół mamy pola i nieużytki, gdzie ostu rosną łany całe i sieje sie to nam na ogrody - sąsiedzi wymyślili żeby wszystko pryskać własnie Roundapem. Dlatego jak pojawił się link to bardzo mnie zainteresował, obejrzałam część od razu, ale że dotyczy głównie GMO to zostawiłam resztę na spokojniejszy czas.
Na szczęście udało mi się na razie pomysł z Roundapem wybić im z głów, ale problem w tym że ludzie nie widzą w tym nic szkodliwego ...
____________________
Gosia
rozark 14:12, 13 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Witam,

Natknęłam się na ciekawy artykuł. polecam zapoznanie się z nim
http://biotechnologia.pl/archiwum/herbicyd-roundup-bardzo-szkodliwy,9667
____________________
pozdrowionka
Mazan 14:36, 07 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Agatanowa

Na drzewa owocowe stosuj naprzemiennie HT i następnego dnia lub później octan. Octanu raczej nie stosuj na rośliny kwasolubne ze względu na wapń. Takie zabiegi są powtarzalne i należy stosować je co 7 dni na zewnątrz, a co 10 pod osłonami. Glebę można polewać /nie tylko opryskiwać/ obydwoma preparatami, ale najpierw HT. Jeśli o czymś zapomniałem - pisz.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
waldek727 06:54, 08 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Mazan napisał(a)
W moim regionie temperatury dodatnie i wiosenne zabiegi stosuję na maxa. Jeśli u Was też jest tak to nie widzę przeszkód, a im wcześniej tym lepiej, gdyż zarodniki, grzybnia i bakterie już się 'pobudziły' i niedługo zaczną pokazywać swoje możliwości, a od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. ANHK również już jest zastosowany, dlatego nie ma mnie na O.

Pozdrawiam

W Warszawie niestety temperatury jeszcze poniżej 10*C dlatego pierwszy oprysk po zimie jestem zmuszony zrobić miedzianem. W kolejnych dniach wiosenne temperatury już i mi pozwolą wykonać pierwszy oprysk ANHK. Od kwietnia pokładam też nadzieje na to, że napar sporządzony z ziela glistnika również będzie miał swój duży udział w tym, że chorobotwórcze patogeny nie będą w stanie zagrozić roślinom w całym sezonie wegetacyjnym.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
agatanowa 07:01, 08 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
dziękuję bardzo za rady
mazan, waldek727, a co to za skrót ANHK? bo się pogubiłam
mazan, bardzo bym prosiła o wklejenie tych przepisów z podagrycznikiem i czeremchą albo chociaż niech ktoś poda linki do nich i napisze na co dobre. Wszystko byłoby w jednym miejscu forum
waldek727- napar z ziela glistnika? na co stosujesz i jak go zrobić?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
waldek727 07:43, 08 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
agatanowa napisał(a)
dziękuję bardzo za rady
mazan, waldek727, a co to za skrót ANHK? bo się pogubiłam
waldek727- napar z ziela glistnika? na co stosujesz i jak go zrobić?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4179-skoncentrowany-wyciag-z-kompostu-anhk
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5264-zdrowe-rosliny-alkaloidy
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies