Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Herbicydy

Pokaż wątki Pokaż posty

Herbicydy

Fasolka 21:28, 18 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 34
Czy ktoś może mi podpowiedzieć w sprawie octanu wapnia, a raczej w sprawie octu do tego cuda? Mam w domu ocet jabłkowy i ocet winny 6%. Ale te octy zawierają przeciwutleniacz: pirosiarczan sodu i teraz nie wiem czy to przypadkiem nie zaszkodzi OW??? Mam też czysty ocet jabłkowy tzw. BIO ale on ma 5% więc chyba za słaby. I teraz nie wiem czy zastosować ten jabłkowy ale z pirosiarczanem czy lepiej zwykły spirytusowy?
____________________
Ola/Olka- Fasolka w małym ogródku i moja ogrodowa rewolucja
Fasolka 21:33, 18 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 34
agatanowa napisał(a)
A ja z tym wapnem sie bujam, czy takie do bielenia moze być? czy "dolomit" to to samo? ech


Cześć Agato Za koszt wysyłki mogę podesłać Ci z 2 lub 3 kg czystej kredy. Ja kupiłam produkt o nazwie Kreda Malarska firmy Lhoist i zapewniano mnie, że jest to 100% czystej kredy. Daj znać, jeśli chciałabyś żebym Ci wysłała.
____________________
Ola/Olka- Fasolka w małym ogródku i moja ogrodowa rewolucja
Mazan 14:29, 19 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Fasolka

Możesz użyć każdego z nich. Podam tylko, że stężenie octu warunkuje jego ilość na litr roztworu: 5% - 300 ml, 7% - 210 ml, 10% - 150 ml.
Pirosiarczyn sodu może być nawet pomocny w uzyskaniu roztworu, jako że jest regulatorem fermentacji. Trochę może niepokoić dopisek BIO i co za nim się kryje.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Fasolka 15:08, 19 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 34
Pirosiarczan sodu znajduje się w occie jabłkowym i winnym polskiej firmy. Za to ten 5-procentowy ocet BIO (a dokładniej EnerBIO - można go kupić w Rossmanie) jest pewnie dlatego Bio, że pochodzi cytuję "z kontrolowanej biologicznie uprawy" a w składzie nie ma żadnych dodatków tylko, cytuję: "5% kwasu z soku świeżo zebranych jabłek w pełni dojrzałych"

Mazan, serdeczne dzięki za objaśnienia dotyczące roztworów i procentów Tak więc niedługo będę działać, wszak składniki wszystkie już mam

Rozumiem, że rododendronów nie opryskiwać??? a hortensje można?
____________________
Ola/Olka- Fasolka w małym ogródku i moja ogrodowa rewolucja
Mazan 15:49, 19 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Fasolka

Zastrzeżenia dotyczące opryskiwania wynikają z prostej zależności - OW ma odczyn ok. 6 natomiast wystarczy przeczytać kilka postów dotyczących chorób różaneczników, aby przekonać się o słuszności zastrzeżenia. Rośliny te są często 'zmuszane' do przeżycia w zawyżonym pH, czy jeszcze trzeba je 'dobijać' dodatkową porcją 0,4% wapnia w kilku gramach płynu, którym je poczęstujemy? Stąd zastrzeżenie. Hortensja ma nieco wyższe optimum pH, dlatego w tym przypadku brak jest takich uwag.

Na marginesie - co zwalcza OW.
choroby odglebowe: fuzaryjne więdnięcie /zgorzele siewek/, zamieranie róż i azalii, gnicie korzeni /pythium ultimum/ często spotykane na trawnikach, parch jabłoni i gruszy, zapobiega rdzy gruszy, choroba bulw ziemniaka i cebul tulipanów, zaraza ziemniaczana, czernienie łodyg strączkowych i szereg innych chorób grzybowych.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Fasolka 16:19, 19 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 34
Mazan, dzięki Ci bardzo A masz jakiś pomysł na ekologiczną ochronę rododendronów?
____________________
Ola/Olka- Fasolka w małym ogródku i moja ogrodowa rewolucja
Mazan 16:32, 19 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Fasolka

Obecnie nie mogę używać elektroniki. Jedyne takie urządzenie kontroluje mój stan, a to co piszę to pomoc ze strony personelu.
Przepraszam.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Fasolka 16:39, 19 mar 2015

Dołączył: 14 paź 2014
Posty: 34
No coś Ty! Nie przepraszaj. Dzięki i za to Pozdrowienia i życzenia najlepszego dla Ciebie i podziękowania dla personelu
____________________
Ola/Olka- Fasolka w małym ogródku i moja ogrodowa rewolucja
Kasya 19:05, 19 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Mazan napisał(a)


Podam tylko, że stężenie octu warunkuje jego ilość na litr roztworu: 5% - 300 ml, 7% - 210 ml, 10% - 150 ml.

Pozdrawiam


to ja nie rozumiem ile i jakiego octu trzeba uzyc...

z powyzszego wynika że 150 ml octu spirytusowego ?

bo wczesniej pisałeś że na 200ml zawiesiny kredowej + 300ml 10% octu ?? =500ml roztworu

czy ja cos pomyliłam ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mazan 20:56, 19 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasya

Nic nie pomyliłaś tylko nie doczytałaś do końca.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies