Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Martka 22:16, 30 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Filmowania? Gdzie będzie można podziwiać filmiki?
Oko masz bardzo wrażliwe na piękno. Lubię wracać na na na na na.
Za działką sąsiada są wysokie brzozy i topole, kos wybiera sobie najwyższy punkt i mając tak rozległą arenę dla siebie - robi wieczorami nieprawdopodobny koncert na całą okolicę. Uwielbiam ten moment dnia. Widzę go z daleka.
Joku 22:39, 30 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Ładnie się urządziłaś na balkonie. Z powojnikami będzie jeszcze piękniej. Kosa od czasu do czasu też słyszę i widzę jego (ich) dzieci.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Muszelka 08:59, 31 maj 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Martka napisał(a)

Za działką sąsiada są wysokie brzozy i topole, kos wybiera sobie najwyższy punkt i mając tak rozległą arenę dla siebie - robi wieczorami nieprawdopodobny koncert na całą okolicę. Uwielbiam ten moment dnia. Widzę go z daleka.

Kosy są świetnymi śpiewakami. Mają ogromne możliwości głosowe, a ich pieśni są bardzo urozmaicone.
Cudownie koncertują podczas wschodu i zachodu słońca.

Kocham te chwile...

Częściej uczestniczę w ich wieczornym koncercie, na poranny notorycznie się spóźniam
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
mirkaka 19:40, 01 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
ryska napisał(a)
W najbliższym czasie temperatury mają być powyżej 8 stopni dlatego wsadziłam pomidory do skrzyni.
Konkretnie pomidory Roma. Założyłam nawadnianie i obatuliłam przed wiatrem na pierwsze dni. Potem jeszcze wyściółkuję słomą.


zdjęcie z 12 maja, moje pomidory dopiero teraz takie są Pewno doczekam się owoców dopiero jesienią
Renatko, pięknie u Ciebie, montany szkoda, ale może za rok da czadu
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ryska 21:08, 01 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Pani kosowa do budowy nowego gniazda wykorzystała wszystkie młode firletki z doniczki zanurzonej w wodzie. Przy tym rozrzucała błoto dookoła, zebrany urobek zanosiła do gniazda niby okrężną drogą, żeby jej nikt nie wyszpiegował
Śpiewem też się zachwycam tak jak Wy.
Gdzieś tu jest to gniazdo. Fajnie zakamuflowane.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:17, 01 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
mirkaka napisał(a)


zdjęcie z 12 maja, moje pomidory dopiero teraz takie są Pewno doczekam się owoców dopiero jesienią
Renatko, pięknie u Ciebie, montany szkoda, ale może za rok da czadu

Wsadzałam kawałek temu ale przez zimne noce stanęły w miejscu zestresowane.
Jeszcze nie kwitną.
Szklarniowe miały kwiaty staśmione ( usuwam takie kwiatki). Oprócz Tiny Tim, bo ten wszystkie kwiatki ma należycie rozwinięte.
Montanę obetnę, bo mam pewność, że wszystkie gniazda są puste.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:26, 01 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Ślimak już po ścianie chodzi

Z daleka


Mała rzecz a cieszy.
Zakwitły irysy trawolistne. Trudno im zdjęcie zrobić, bo kwiaty są poniżej liści.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:30, 01 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Orlaya też kwitnie.
Sama się wysiała na tym terenie.



Babcine piwonie zaczynają.

A tu proszę nasza wiolonczelistka
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:34, 01 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Czosnki

Wieczornik damski

Kocimiętka

Biała szałwia

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:48, 01 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11552
Czajnik w pełnym rozkwicie. To słonecznica.

Wanienka

I takie tam pod słońce.

I na koniec kury u mojej siostry. Ma dziewczyna całe stada tego drobiu. Rozczulają mnie te kurczaki na grzbiecie koguta.
My opiekujemy się tylko 8 nioskami. Każda ma na imię Balbina

Miłych nieśpiesznych chwil wśród otaczającej nas przyrody
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies