Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Martka 22:29, 01 cze 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Reniu, kury ma także moja siostra, zazdroszczę jej trochę warunków. Bardzo ciekawie kwitnie słonecznica. Wiolonczelistka będzie jutro u mnie, ciekawe, czy już z kwiatem.
Moje orlaye wciąż w paletce, takie mini-marchewki to chyba one? Woda zmyła mi napisy na etykietkach, Twoje zdjęcia przyszły z pomocą 
Ślimaków niby nie lubimy, ale ten Twój to insza inszość. Świetnie zdobi miejsce użytkowe
ryska 19:42, 02 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Marta ja uwielbiam być w miejscu gdzie mieszka moja siostra. Tam się urodziłam i wychowałam Pielenia tylko nie zazdroszczę, bo teren mają ogromny na którym gospodarzą ( w porównaniu do mojego 550m2).
Tam za tak zwaną stodołą widać las i pola. Słychać wszelakie ptactwo.
Orlaye proponuję już wysadzić. Niech nabiorą masy.
Co do ślimaka to ja lubię ładne rzeczy ale nie lubię wyrzucać czegoś co spełnia swe funkcje. Musiałam znaleźć miejsce na tamten bęben, żeby móc założyć ślimaka
Zaraz pójdę zobaczyć czy róża już zagościła.

Fotki cieplutkie całego kącika. No pięknie jest.



____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 19:48, 02 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Nowy powojnik Mrs Cholmondeley ma już rozwinięty kwiat. Muszę przyznać, że urokliwy i przy kocimiętce fajnie wygląda.


A ten to Hagley Hybrid. Wielkie ma kwiaty w tym roku.
I zero wciornastków

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:41, 02 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Tulejnik kamczacki- drugi rok u mnie. W tym roku też nie doczekałam się kwiatków. Muszę mu zapodać oscomote, podpbno jest żarłoczny.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 21:32, 02 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ślimak zadaje szyku. Piękna ozdoba.
Po latach ze zdziwieniem odkryłam, że najpiękniejsze zdjęcia wychodzą "pod słońce".

Stanowisko podglądacza przygotowałaś profesjonalnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joku 22:04, 02 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Miałam przed laty ową Panią Cholmondeley, miała olbrzymie kwiaty. Niestety, miejscówka ją wykończyła - za sucho.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 23:36, 02 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Kurki Twojej siostry śliczne są też miałam, teraz juz nie.
Takie ślimaki w ogrodzie, to jak najbardziej pożądane są
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ryska 21:45, 03 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ślimak zadaje szyku. Piękna ozdoba.
Po latach ze zdziwieniem odkryłam, że najpiękniejsze zdjęcia wychodzą "pod słońce".

Stanowisko podglądacza przygotowałaś profesjonalnie.

Ciekawe efekty wychodzą gdy robimy zdjęcie pod słońce. To może dziwić, bo kiedyś w aparatach na kliszę taki zabieg kosztował utratę klatki A teraz fajnie korzystać z dobrodziejstwa ciepłego światła.
Marzyłam o porannej kawce na balkonie. W towarzystwie ptaków wypoczynek nabiera dodatkowego wymiaru
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:55, 03 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Joku napisał(a)
Miałam przed laty ową Panią Cholmondeley, miała olbrzymie kwiaty. Niestety, miejscówka ją wykończyła - za sucho.

Tak, powojniki wolą wilgotną ziemię. Ja posadziłam tego powojnika do dużej donicy z kocimiętką. I tu może kocimiętka wypaść z tego duetu
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:03, 03 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Kordina napisał(a)
Kurki Twojej siostry śliczne są też miałam, teraz juz nie.
Takie ślimaki w ogrodzie, to jak najbardziej pożądane są


Swojskie jajka najlepsze.
My mamy 8 kurek, które doglądamy, dojeżdżamy co drugi dzień 30 km i dziś odkryliśmy, że jedna mamuśka sobie gniazdo w rododendronie założyła
Działka jest duża, posadziłam tam cukinie, dynie. Może sobie poradzą wyściółkowane słomą i skoszoną trawą.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies