Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

ryska 20:56, 15 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Kordina napisał(a)
O widzisz też biały pająk kwietnik, zrobiłam mu zdjęcie na jasnej piwonii u Ciebie też na jasnej róży, kamuflaż doskonały

W ubiegłym roku też go zarejestrowałam Na powojniku JPII
Umie się schować
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 22:06, 15 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Rzeczywiście bukszpany przycięłaś radykalnie. Jest nadzieja, że się odbudują?
Swoje bukszpany tnę w marcu. Miodówkę bukszpanową udaje się w ten sposób wytrzebić. Atak ćmy miałam tylko raz. dwa lata temu. Szkód nie poczyniła.
Zbrodnia w tak pięknych okolicznościach przyrody? Niemożliwe!
Widziałam u Kordiny zdjęcie tego pajączka. Wielce oryginalny byt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 00:07, 17 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Rysko spójrz tam:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10860-z-centrum-wielkiego-miasta-na-obrzeza-malego-miasteczka?page=753#post_8

wymieniłam długo kwitnące szałwie omszone, czy możesz zweryfikować długość kwitnienia Twojej szałwii?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ryska 23:37, 17 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rzeczywiście bukszpany przycięłaś radykalnie. Jest nadzieja, że się odbudują?
Swoje bukszpany tnę w marcu. Miodówkę bukszpanową udaje się w ten sposób wytrzebić. Atak ćmy miałam tylko raz. dwa lata temu. Szkód nie poczyniła.
Zbrodnia w tak pięknych okolicznościach przyrody? Niemożliwe!
Widziałam u Kordiny zdjęcie tego pajączka. Wielce oryginalny byt.


Bukszpany mają siłę woli i z pewnością się odbudują.
Ogrodowisko znalazłam dzięki miodówce Jakieś pożytki z tych szkodników też są.
Na wsi gdzie dojeżdżamy karmić kury ( i od niedawna króliki) są 2m bukszpany nigdy niecięte. Widać, że jakieś żerowanie ćmy było ale szkód wielkich nie poczyniły. Nikt ich oczywiście niczym nie zabezpiecza.
Samice kwietników w kilka dni potrafią dopasować się do kwiatka białego lub żółtego. Samce takich magicznych mocy nie posiadają.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 11:24, 18 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Kordina napisał(a)
Rysko spójrz tam:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10860-z-centrum-wielkiego-miasta-na-obrzeza-malego-miasteczka?page=753#post_8

wymieniłam długo kwitnące szałwie omszone, czy możesz zweryfikować długość kwitnienia Twojej szałwii?

Moja pamięć jest zawodna.
Może wstawię zdjęcia jak wyglądała w konkretnym dniu na przestrzeni miesięcy.
Czasem tnę całą roślinę, czasem połowę.
31 maja

30 czerwca


19 sierpnia

6 września

4 listopada

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kordina 12:40, 18 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
No super wychodzi rzeczywiście sporo miesięcy, dzięki, ze umieściłaś zdjęcia
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ryska 14:00, 18 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Kordina napisał(a)
No super wychodzi rzeczywiście sporo miesięcy, dzięki, ze umieściłaś zdjęcia

Tak myślę, że to pierwsze kwitnienie zaczynające się pod koniec maja a kończące pod koniec lipca jest najpiękniejsze.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 20:58, 18 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12147
Rozumiem że przycinasz te szałwie po kwitnieniu?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 21:06, 18 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Joku napisał(a)
Rozumiem że przycinasz te szałwie po kwitnieniu?

Tak, czasem zanim przekwitną ale nie całą roślinę tylko część. W tym roku też tak zrobię. Tylko póki co jest na nich olbrzymia ilość pszczół.
Przycinam bardzo nisko.
Jolu byłam przed chwilą u Ciebie ( ale po cichu).
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 21:12, 18 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Lilie martagon zakwitły. Są niższe w tym roku, przez co zasłaniają je rozchodniki rosnące przed nimi.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies