Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 22:45, 23 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Nawet księżyc się na zdjęciu załapał .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 09:53, 24 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Fotki śliczne, wiciokrzew ciekawy z powojnika mi po tej zimie mam podobnie z czterech na pergoli poprzerastanych wzajemnie tylko jeden żywy, reszta sucha. Gdybym chciała przyciąć trzeba by wszystkie cztery. Całość straci sens i proporcje względem reszty roślin wokół. Zostawiłam może zarośnie ponownie, choć przycinka dałaby możliwość ponownej konserwacji pergoli to i tak na jedno i drugie czasu brak.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:26, 24 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Nabyłam tę białą szałwię. Mam nadzieję, że choć w nikłym procencie osiągnie takie gabaryty rozpasania jak Twoja.
Romantycznie, nostalgicznie, pięknie portretujesz swoje ogrodowe modelki. A Twoje powojniki wiedzą jak się odwdzięczyć za przygotowane dla nich miejscówki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 16:25, 24 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Joku napisał(a)
Nawet księżyc się na zdjęciu załapał .


Tu nieco wyraźniejszy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:27, 24 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fotki śliczne, wiciokrzew ciekawy z powojnika mi po tej zimie mam podobnie z czterech na pergoli poprzerastanych wzajemnie tylko jeden żywy, reszta sucha. Gdybym chciała przyciąć trzeba by wszystkie cztery. Całość straci sens i proporcje względem reszty roślin wokół. Zostawiłam może zarośnie ponownie, choć przycinka dałaby możliwość ponownej konserwacji pergoli to i tak na jedno i drugie czasu brak.


No właśnie. Naprawa olbrzymów to już duże przedsięwzięcie. Te pędy nie dość że poplątane to jeszcze grube.
Zauważyłam, że mój wypuszcza od korzeni nowe pędy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:29, 24 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nabyłam tę białą szałwię. Mam nadzieję, że choć w nikłym procencie osiągnie takie gabaryty rozpasania jak Twoja.
Romantycznie, nostalgicznie, pięknie portretujesz swoje ogrodowe modelki. A Twoje powojniki wiedzą jak się odwdzięczyć za przygotowane dla nich miejscówki.

Mamy podobne warunki glebowe. Jest taka nadzieja
Paul Farges korzysta z tych warunków.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 16:30, 24 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Los mi sprzyja
Jadę jutro do Przypek.
Będą fotki.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Rojodziejowa 16:55, 24 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Ooo to superancko! Zazdroszczę

Rysko, a ta szałwia Schneehugel to chyba to samo co Snowhill? Też ją mam. Jedna z moich najstarszych szałwii. Też ją bardzo lubię, a skoro u mnie przetrwała, to da radę u każdego
Krzaczory tworzy ogromne
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ryska 17:15, 24 cze 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Rojodziejowa napisał(a)
Ooo to superancko! Zazdroszczę

Rysko, a ta szałwia Schneehugel to chyba to samo co Snowhill? Też ją mam. Jedna z moich najstarszych szałwii. Też ją bardzo lubię, a skoro u mnie przetrwała, to da radę u każdego
Krzaczory tworzy ogromne



W szkółce Barcikowski w sprzedaży jest i ta i ta szałwia.
Schneehugel ma w opisie 40 cm wysokości i kwitnie maj-sierpień a Snowhill ma 25 cm i kwitnie czerwiec-sierpień.
Wynika z tego, że to dwie różne szałwie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Rojodziejowa 18:03, 24 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
ryska napisał(a)



W szkółce Barcikowski w sprzedaży jest i ta i ta szałwia.
Schneehugel ma w opisie 40 cm wysokości i kwitnie maj-sierpień a Snowhill ma 25 cm i kwitnie czerwiec-sierpień.
Wynika z tego, że to dwie różne szałwie.


A to ciekawe Na stronach angielskich jest w tytule jedna i druga nazwa jednocześnie, np. tu

Moja na pewno miała karteczkę z odmianą, chyba że to była ściema.
Dodam zdjęcia u siebie, bo zdecydowanie moje fotki jakością odbiegają pd Twoich. Nie będę Ci zasmiecać.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies