Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Joku 21:10, 11 lis 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
Wszystkiego najlepszego urodzinowo i imieninowo życzę.
Przed laty miałam przygodę z uprawą roślin w taki sposób, tylko wtedy nie było dostępu do fajnych szklanych pojemników. Z czasem rośliny na pewno się rozrosną, mogą wypełnić cały słój. Co do podlewania to zależy od temperatury w pomieszczeniu, czy są kaloryfery i w związku z tym suche powietrze (ale w słoju na pewno panuje przyjemna dla roślin większa wilgotność). Ja zazwyczaj podlewam na tzw. "czuja" , staram się nie zalać rośliny czyli nie zrobić błotka. Przez szkło widać czy ziemia jest wilgotna i czy woda nie zalega na dole. Myślę że wystarczy podlać raz na kilka dni.
Pokrywką nie przykrywaj, chociaż można i w taki sposób ale to trudniejszy sposób. Nawóz można dać na wiosnę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ryska 21:36, 11 lis 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Dziękuję Jolu potrójnie
Słój postawiłam na stole w salonie czyli od północnej strony. Niedaleko jest grzejnik ale tu będzie mniejsza ekspozycja na ciepło niż na parapecie.
Będę obserwować i jak zaczną rośliny więdnąć to im wleję trochę wody ale żeby błota nie zrobić jak radzisz. Pewnie gniłyby korzenie, bo to nie rośliny błotne.
Zraszanie pewnie też nie byłoby głupie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Joku 22:01, 11 lis 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
Do więdnięcia może nie dopuszczaj , obserwuj raczej ziemię w słoju. Z dala od okna w północnym pokoju może być za ciemno.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 22:07, 11 lis 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5675
Ryska, to masz podwójne święto w takim razie - samego dobra ze świata i niech Cię teraz dla równowagi spotykają same dobre rzeczy
Prezent fajny, też myślałam o zraszaniu, ale może osiadać woda na ściankach i po wysuszeniu tworzyć zacieki, może lepiej delikatny podlew jakąś rureczką do dna?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 22:14, 11 lis 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10556
Współczuję ogromnie z powodu odejścia Taty...Przytulam i trzymaj się...

Dodatkowo składam życzenia samych serdeczności i dużo zdrówka oraz dobrej energii wynikającej z pozytywnego myślenia...
Ogród piękny i nie widać jeszcze jesieni...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ryska 22:15, 11 lis 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Joku napisał(a)
Do więdnięcia może nie dopuszczaj , obserwuj raczej ziemię w słoju. Z dala od okna w północnym pokoju może być za ciemno.

Mam parapety albo północne albo południowe Stół stoi przy oknie, dużym, plus nie mam firanek.
Mam fitonię, tylko że z czerwonymi listkami już parę lat w tradycyjnej doniczce i ona ma stanowisko w tym samym pokoju, tylko wisi na ścianie. Daje radę
Będę obserwować, choćby z ciekawości do eksperymentów.
A pomidory o które pytałaś kiedyś to ucięłam z wiszących koszy, ogołociłam i stoją w wodzie. Jak się ukorzenią to posadzę do dołu korzeniami
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:20, 11 lis 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Kordina napisał(a)
Ryska, to masz podwójne święto w takim razie - samego dobra ze świata i niech Cię teraz dla równowagi spotykają same dobre rzeczy
Prezent fajny, też myślałam o zraszaniu, ale może osiadać woda na ściankach i po wysuszeniu tworzyć zacieki, może lepiej delikatny podlew jakąś rureczką do dna?

Mama Lucynka mnie tak "załatwiła" bo sama też ma urodziny i imieniny tego samego dnia
Ślicznie dziękuję
Fakt, szkło od zraszania będzie miało zacieki i może to wkurzać, wymuszać czyszczenie.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:28, 11 lis 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Rumianka napisał(a)
Współczuję ogromnie z powodu odejścia Taty...Przytulam i trzymaj się...

Dodatkowo składam życzenia samych serdeczności i dużo zdrówka oraz dobrej energii wynikającej z pozytywnego myślenia...
Ogród piękny i nie widać jeszcze jesieni...

Dziękuję bardzo, staram się...ogrodowisko i ogród z pewnością pomaga.

Przedogródek też fajnie wygląda po zmianach.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 17:59, 13 lis 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Pomidory Tiny Tim- zeszłoroczne -ukorzenione wiosną- posadzone w wiszących koszach -zatoczyły koło i znów się ukorzeniają by zostać wigilijnymi ozdobami stołu.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:03, 13 lis 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11788
Ciepłoluby dziś trafiły do domu.
Agawa, eszeweria, grubosz i pelargonie.

____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies