Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początek tworzenia swojego miejsca na ziemi tj. ogrodu ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek tworzenia swojego miejsca na ziemi tj. ogrodu ;)

anabuko1 08:00, 26 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Mi też z grobami aksamitki się nie kojarzą.Raczej chryzantemki.
Lubię aksamitki bo kwitną od lata do późnej jesieni.I bardzo ożywiają swoimi kolorkami rabaty, ogrody
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anbu 08:47, 26 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
anna_p_k napisał(a)
dziewczyny znacie jakies sposoby naturanlne na mszyce rzuciła mi się na róże
i na ślimaki bo już mi na skarpie podjadają hosty


Naturalny sposób na mszyce, to jedynie oprysk z wyciągu z pokrzywy. Podobno bardzo skuteczny w sumie to też muszę wypróbować. Na ślimaki to niestety nie wiem
____________________
Ania Ogród Ani :)
KasiaW76 09:56, 26 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
A Ja moje raz w sezonie pryskam gotowym, kupiony sreodkiem na mszyce i potem mam spokój. Teściowa moja ma troszkę róży i tez pryska. Róże pomimo tego kwitną pięknie. ..

Ja tam na grobach o tej porze roku widuje pełno aksamitek a na wszystkich świętych chryzantemki
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
anbu 10:16, 26 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
O znalazłam jeszcze coś takiego, nawet z naszego forum Chyba trzeba skopiować link, bo inaczej nie działa.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii
____________________
Ania Ogród Ani :)
anna_p_k 11:29, 26 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
KasiaW76 napisał(a)
A Ja moje raz w sezonie pryskam gotowym, kupiony sreodkiem na mszyce i potem mam spokój. Teściowa moja ma troszkę róży i tez pryska. Róże pomimo tego kwitną pięknie. ..

Ja tam na grobach o tej porze roku widuje pełno aksamitek a na wszystkich świętych chryzantemki


wierzę że macie na grobach to zależy od regionu Kasiu pytam sie o natruralne bo kupiłam środek i spryskałam jakiś czas temu, po pryskaniu padal deszcz wiec sodziłam że nie dziła i znów spyskałam i znów popadło i znów spryskałam efekt spaliłam prawie całkowicie trzy krzaki, teraz inne mają mszycę pryskałam raz je i zniknęła ale znów sie pojawiła i obawiam sie kolejnego pryskania ze kolejne krzaki spale
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 11:32, 26 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
anbu napisał(a)
O znalazłam jeszcze coś takiego, nawet z naszego forum Chyba trzeba skopiować link, bo inaczej nie działa.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii



dzięki
____________________
Ogródowe-początki
KasiaW76 11:40, 26 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Aniu to faktycznie pechowo... u mnie teraz jak deszcz poznikala zaraza
Teraz jeszcze nie miałam okazji pryskac wiec z naturalnych metod Choćbym chciała to nie pomogę, choć nie wiem czy kiedyś teściowa nie pryskała woda z szarym mydlem... Musiałabym dopytać.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
anna_p_k 12:06, 26 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
w tym linku od Ani wszystko doczytałam super temat polecam dziś zbierać idę pokrzywę i bedę robić 24 h wywar
____________________
Ogródowe-początki
anbu 12:09, 26 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
anna_p_k napisał(a)
w tym linku od Ani wszystko doczytałam super temat polecam dziś zbierać idę pokrzywę i bedę robić 24 h wywar


Aniu nie zapomnij przygotować klamerki na nos hi hi, jak już gotowe to podobno strasznie śmierdzi
W sumie to ja dużo gadam a muszę też spróbować ją zrobić, bo mi mszyce zaatakowały jaśminowca jednego
____________________
Ania Ogród Ani :)
anna_p_k 12:52, 26 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
a o tym Aniu nie pomyślałam hehe to Ci napisze czy cos pomogło może Cię wówczas zmobilizuję
____________________
Ogródowe-początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies