Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa symfonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa symfonia

ModraSowa 08:14, 06 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Piękny zakup Sabinko
____________________
Ania Ogród to życie
Sabina76 13:02, 09 paź 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
Viola napisał(a)
Sabinko, grujecznik piękny i jaki dorodny. Ja swojego grujecznika w zeszłym roku opatuliłam na zimę i w tym też zamierzam, ale widzę, że Twój jest dość duży więc chyba będzie trudno. To piękne drzewo, takie magiczne. I pachnie jak listki opadają. Zobaczysz - słodziutki zapach, nie można przejść obojętnie


Viola, ja osobiście jestem zachwycona grujecznikiem Nie wiem dlaczego tak późno go odkryłam. Mąż w prawdzie nie podziela mojego entuzjazmu - na razie To był jedyny egzemplarz w ogrodniczym (a centrum jest duże) i wcale mi nie przykro, że sprzątnęłam jednemu panu go sprzed nosa. Jak mawia moja teściowa - a co się będziesz gapić A więc podoba się, to trzeba kupić. Obawiam się jednak zimy, czy da radę, bo miejsce ma ciężkie pod tym względem. Będę musiała opatulić go dobrze.
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Sabina76 13:03, 09 paź 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
ModraSowa napisał(a)
Piękny zakup Sabinko


Dziękuję Aniu. Bardzo mi się podoba. Jak go kupiłam, to usiadłam przed nim i tak się na niego gapiłam
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Sabina76 13:07, 09 paź 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
inag napisał(a)


Najpierw muszę je namierzyć jutro telefon bedzie goracy


Ilonko, mam nadzieję, że brzózki do Ciebie już jadą, albo jeszcze lepiej czekają Na Łowieckiej do posadzenia i tylko dlatego jeszcze nie ma zdjęć u Ciebie.
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Viola 17:43, 09 paź 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Sabina76 napisał(a)


Viola, ja osobiście jestem zachwycona grujecznikiem Nie wiem dlaczego tak późno go odkryłam. Mąż w prawdzie nie podziela mojego entuzjazmu - na razie To był jedyny egzemplarz w ogrodniczym (a centrum jest duże) i wcale mi nie przykro, że sprzątnęłam jednemu panu go sprzed nosa. Jak mawia moja teściowa - a co się będziesz gapić A więc podoba się, to trzeba kupić. Obawiam się jednak zimy, czy da radę, bo miejsce ma ciężkie pod tym względem. Będę musiała opatulić go dobrze.


Spróbuj opatulić, co nie będzie proste bo gałązki ma delikatne i wyginają się jak od góry czapkę będziesz mu nakładała. Ale delikatnie trzeba spróbować. Ja miałam niestety dwie sytuacje w tym roku, że grujecznik stracił listki . Obie z mojej winy. Na początku maja jak go podlewałam to polałam go po listkach, w nocy przyszły przymrozki i na drugi dzień grujecznik był łysy. A drugi raz tez z mojej winy się osypał bo przypaliły mu się listki na słońcu jak go wyjęłam z cienia (bo rósł w doniczce) i postawiłam go na patelnię. Teraz już ma nowe zdrowe liście, ale wiem, że jest delikatny, a może nie tak znowu delikatny skoro dwa razy z powodu właściciela zgubił liście i znowu ładnie rośnie. Obiecuję (dwa palce w górze), że bardziej o niego zadbam
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Sabina76 17:07, 10 paź 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
Viola napisał(a)


Obiecuję (dwa palce w górze), że bardziej o niego zadbam


Violu, z tego co piszesz, to twardziel z niego, bo po przejściach nadal czaruje

Świadkuję (Twoje dwa palce w górze ), bo przyjadę i go przekopię do sie
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Sabina76 17:14, 10 paź 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
A taki widok zastał nas dzisiaj po przyjeździe z pracy....


Niekoniecznie myślałam o takim tle dla mojego pięknego grujecznika, ale widzę już możliwości - może jakieś graffiti ?



TAK. Mam kolejnego sąsiada.

Ps. Płot betonowy też własność sąsiada - tylko innego.


____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
ModraSowa 17:22, 10 paź 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
uuuu, nie fajnie. Ale tuje już posadzone i nim się spodziejesz będzie zielona ściana. U mnie jest taka sytuacja że w pierwszej kolejności myślę co i gdzie posadzić żeby sie zasłonić. Choć moja działka ma ponad pół hektara to sąsiedzi mi na podwórko zaglądają. Ale ponad 100 świerków wreszcie zrobi swoje
____________________
Ania Ogród to życie
Ewa777 17:32, 10 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Sabina76 napisał(a)
A taki widok zastał nas dzisiaj po przyjeździe z pracy....


Niekoniecznie myślałam o takim tle dla mojego pięknego grujecznika, ale widzę już możliwości - może jakieś graffiti ?



TAK. Mam kolejnego sąsiada.

Ps. Płot betonowy też własność sąsiada - tylko innego.




To chyba Drzymała do Ciebie się sprowadził
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Sabina76 19:39, 10 paź 2014


Dołączył: 19 sty 2014
Posty: 887
ModraSowa napisał(a)
uuuu, nie fajnie. Ale tuje już posadzone i nim się spodziejesz będzie zielona ściana. U mnie jest taka sytuacja że w pierwszej kolejności myślę co i gdzie posadzić żeby sie zasłonić. Choć moja działka ma ponad pół hektara to sąsiedzi mi na podwórko zaglądają. Ale ponad 100 świerków wreszcie zrobi swoje


Aniu, no właśnie posadziłam tuje niedawno - jakbym przeczuwała. Teraz tylko muszę je podsypać czymś dobrym na wiosnę, żeby szybciutko urosły. Te po lewej stronie pod płotem betonowym niczym jeszcze nie dokarmiałam. Dostały tylko dobrej ziemi przy posadzeniu i tyle. Te nowe - pod siatką - to te same, tylko rosły w doniczkach w szkółce, a te pod betonowym w ziemi już chyba 3 rok w ziemi. Różnica ogromna. Z tym zasłanianiem masz rację - trochę intymności musi być W sumie dobrze, że sąsiad postawił płot betonowy, bo moglibyśmy urządzać sobie pogaduszki każdy ze swojego tarasu prawie szepcąc.Jak wylewaliśmy fundamenty, to żadnego sąsiada nie mieliśmy. No, ale każdy taras robi gdzie chce - nawet o rzut beretem od drugiego Na razie jesteśmy zgraną ekipą. Zobaczymy jak będzie dalej.
Świerków w takiej ilości zazdraszczam Super masz
____________________
Sabina - Ogrodowa symfonia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies