Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 10:23, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dorota123 napisał(a)
Pięknie masz wystopniowane rośliny w ogródku i jak starannie dobrane. U mnie teraz tylko jeżówki i lilie kwitną, róże się zbierają do kwitnięcia.


Tę rabatę hortensjowo-różaną udało mi się rozplanować według zasad ogrodniczych. Jestem z niej bardzo zadowolona. Cały rok coś na niej kwitnie. Zanikły mi na niej tylko hiacynty, ale liczyłam się z tym, bo mnie ostrzegano na forum
U mnie jeżówki i lilie nie chcą rosnąć niestety.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 10:24, 24 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Fajnie begonie podkreślają brzeg cudnej rabatki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ewa777 10:24, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Annak napisał(a)

Dzięki Ewuniu, już mnie na nie "wzięło", więc będę szukać, aż znajdę


Aniu, wysłałam Ci pw. Może Ci to pomoże, a może trudniej będzie podjąć decyzję
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:27, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
anabuko1 napisał(a)

Piękna rabata.
Lubię takie zmienne ogrody, rabaty pełne kolorów.
A ty masz tu pięknie


Dziękuję Aniu. Zacytowałaś zdjęcie sprzed 3 dni, a dziś na tej rabacie już widać zmiany. Hortensje bukietowe mają większe kwiaty, a ogrodowe więcej koloru Muszę wyciąć kwiaty funkii, bo już przekwitają.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 10:28, 24 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Trochę zdjęć z ogrodu.
Rabata hortensjowo-różana każdego dnia się zmienia i pięknieje.







Ewa uwielbiam tę Twoją rabatę. Dla mnie to jest mistrzostwo świata .
Mam ją nawet zapisaną w komórce . Jak ja bym chciała mieć już takie duże hortki ogrodowe .
A mogłabyś napisać co tam masz na niej posadzone?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 10:28, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
anpi napisał(a)
Fajnie begonie podkreślają brzeg cudnej rabatki


Zakochałam się w tych begoniach na obwódce i powtarzam je co roku. Zmieniam tylko kolory
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:54, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Nowa12 napisał(a)


Ewa uwielbiam tę Twoją rabatę. Dla mnie to jest mistrzostwo świata .
Mam ją nawet zapisaną w komórce . Jak ja bym chciała mieć już takie duże hortki ogrodowe .
A mogłabyś napisać co tam masz na niej posadzone?


Dziękuję za takie pochwały Nawet nie wiesz jak mi miło, że podoba się Wam moja rabata

Od lewej przy samym płocie rosną 4 hortensje ogrodowe (mają około 12-14 lat), pod sosną kolejne 4 hortensje ogrodowe Bavaria, rożanecznik, dereń ozdobny i kolejny różanecznik. W drugiej linii po lewej rosną 3 hortensje na pniu Vanilla Fraise, w trzeciej linii rosną róże: Cherry Lady, Beverly,Rosenfaszination, Madame Anisette i dwie Herzogin Christiana. Pomiędzy różami są 3 ożanki. Przed sosną kolejne hortensje ogrodowe: jedna nn, You&Me Together.
W czwartej linii rosną szałwie (były lawendy, ale u mnie nie chciały rosnąć). Potem bukszpany na zmianę z trawami i obwódka z funkii i begonii. Przed różanecznikiem biała hortensja ogrodowa nn. Nazw traw nie pamiętam, jak będziesz potrzebować, to poszukam

Wiosną przed hortensjami na pniu kwitną czosnki ozdobne, przed nimi tulipany. Między bukszpanami a różami rosły hiacynty (ale mi w tym roku wyginęły i muszę je czymś zastąpić). A w miejscu begonii kwitną przebiśniegi.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:41, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Dziś nowa porcja zdjęć.

Rabata bylinowa z różami Tu róże już przekwitły w większości. Kwitnie Tip Top i Chopin dopiero zaczyna.





Clematis Ville de Lyon zachwyca mnie nieustająco. Wreszcie mam powojnik, który dobrze się czuje w moim ogrodzie. Ma mnóstwo pąków, więc będzie mnie jeszcze długo cieszył



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:48, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Hortensja nn kupiona w jakimś supermarkecie w ubiegłym roku. Kolor jasny róż majtkowy, ale tu prezenty=uje się pięknie



Nie wiem, czemu ale najbardziej podobają mi się kwiaty, które są w trakcie wybarwiania.



Schloss Wackerbarth



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:48, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Moje największe i najstarsze hortensje ogrodowe. Niestety nn.





Bavaria



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies