Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 11:45, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Gardener27 napisał(a)

Życzę zatem udanej rewolucji. Napisz tylko jakie to odmiany bo jestem ciekawy.


Z moich lipcowych zakupów mogę pochwalić się różą Fairy King







i hortensją Princess Diana



Reszta moich zakupów bardzo malutka to hortensje:
Prefection
Hamburg
Europe
Magical Greenfire
You&Me Love
Inspire
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:59, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
kasia1 napisał(a)
Ewo, czy Ty wiesz może (albo wiesz, kogo pytać ), które hortensje (bukietowe) są najwyższe? Poszukuję wysokich hortensji, nawet bardzo wysokich Limelight biorę pod uwagę, chociaż mam już ich dużo i chciałabym chyba coś innego...


Kasiu, pokażę Ci moje najwyższe hortensje bukietowe. Możesz też dopytać Bożenkę z Hortensjady, ona ma w ogrodzie chyba wszystkie odmiany i dużą wiedzę. Jeżeli chcesz mieć wysokie hortensje to możesz kupić te odmiany bardzo wysokie, ale każdą hortensję możesz też poprowadzić tak, aby była wysoka. Wystarczy wiosną ciąć je dużo wyżej, albo poprowadzić na pniu, wtedy są jeszcze wyższe. Ja ostatnio jestem zakochana w tych hortensjach na pniu. Mogę pomóc Ci tak je wyprowadzić, jeżeli chcesz.

Kasiu z tych co mam najwyższe hortensje to:
Phantom (ma 160-170cm, ale może dorastać do 2m - z tyłu rabaty, rośnie między murowanym grillem a hibiskusem.



Magical Moonlight - dorasta podobno do 2m. U mnie rosną 2 rok w donicachi na na dodatek prowadzę je na pniu.



Geat Star Label - wysokość 1,5-2m.



A tak wyglądają na rabacie hortensje na pniu. U mnie rosną tak Vanilla Fraise.


____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:46, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Tu będziemy robili rewolucję. Rabata słoneczna, a kwiatów bardzo mało. To ma się zmienić.



Hortensja Schloss Wackerbarth



Bylinowa teraz jest jakaś smutna

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
kasia1 14:13, 07 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ewa i te wanilki Ty sama tak wyprowadziłaś? WOW ! Wyglądają przepięknie. Ja potrzebuję osłonięcie tarasu, więc ten pełny dół też ma znaczenie. Ale jestem naprawdę pod wrażeniem tych wanilek na pniu, jak będę takie potrzebować, to już wiem, do kogo się zgłosić na naukę Do Hortensjady zajrzałam, ale tam cisza, chyba, że może jest Hortensjada 2
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasya 14:15, 07 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Przepiekne twoje hortensje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewa777 18:19, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
kasia1 napisał(a)
Ewa i te wanilki Ty sama tak wyprowadziłaś? WOW ! Wyglądają przepięknie. Ja potrzebuję osłonięcie tarasu, więc ten pełny dół też ma znaczenie. Ale jestem naprawdę pod wrażeniem tych wanilek na pniu, jak będę takie potrzebować, to już wiem, do kogo się zgłosić na naukę Do Hortensjady zajrzałam, ale tam cisza, chyba, że może jest Hortensjada 2


Te Vanillki kupiłam już na pniu, ale potrafię tak wyprowadzić hortensje. Dałam Ci zdjęcie, żebyś widziała jak wyglądają hortensje na pniu. Magical Moonlight wyprowadziłam na pniu w ubiegłym roku. Pokazałam Ci na zdjęciu, rosną w donicach. Tu nie dość, że wyciągnęłam je na pniu, to od dołu też pozwoliłam im rosnąć i mam je teraz na dwóch poziomach. Bardzo mi się to podoba.

Jak będziesz potrzebowała wskazówek, to pytaj, chętnie pomogę.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:22, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kasya napisał(a)
Przepiekne twoje hortensje


Dziękuję Kasieńko Co tam u Ciebie? Będziesz się udzielała w swoim wątku? Czy robisz przerwę?

Dla Ciebie rabata ambrowcowa z hortensjami



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:57, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Rabata, na której wprowadziłam dużo zmian w ubiegłym roku, teraz cieszy oczy



Rabata hortensjowo-różana w pełnej krasie



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anabuko1 20:16, 07 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Ewa777 napisał(a)


Z moich lipcowych zakupów mogę pochwalić się różą Fairy King







i hortensją Princess Diana



Reszta moich zakupów bardzo malutka to hortensje:
Prefection
Hamburg
Europe
Magical Greenfire
You&Me Love
Inspire

Fajne zakupy nowych roślin.Róża ładna.Ciekawą jestem jak długo kwitnie ?
I hortki.. fajna lista , fajne odmiany.Malutka lista ? To przecież cały szpaler może być,
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 20:18, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430






____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies