Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 08:27, 08 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Nowa12 napisał(a)
Ewa zamierzasz ściągać te paliki przy ambrowcach czy je zostawisz?


Będę ściągała te paliki, ale za 2-3 lata. Jak będą już grube pieńki. U mnie mocno potrafi wiać i muszę je utrzymać w pionie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:00, 08 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
anpi napisał(a)
Hortensje ciągle zachwycają,rabaty masz fajnie skomponowane.Na bylinowej jak białe jeżówki się rozrosną już będzie weselej


Hortensje będą teraz królowały do października
Coś ze mną jeżówki nie chcą współpracować. Tę rabatę bylinową nafaszerowałam tyloma jeżówkami różnych odmian i nie chcą rosnąć. Zachowują się jak jednoroczne. Po zimie nie dają znaku życia.
Teraz czekam na zawilce. Są już pączki

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:30, 13 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Pięknie
Gdzie posadzisz tyle nowych odmian hortensji?
Jeżówki odmianowe trudne są ale pozwól tym zwykłym wysiać się, albo sama jesienią wysiej zebrane nasionka tak rzucając na rabatę, może wtedy bylinowa zapełni się kwiatami U mnie sieją na potęgę, potem tylko przesadzam w nowe miejsca.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 19:50, 14 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Ewa777 napisał(a)


Bardzo lubię pienne hortensje Już powoli zaczynają się przebarwiać.

Ja tez je lubię. Jak na razie mam 3.
2-Polar Bear i !- Vanilka
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 13:08, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
mirkaka napisał(a)
Pięknie
Gdzie posadzisz tyle nowych odmian hortensji?
Jeżówki odmianowe trudne są ale pozwól tym zwykłym wysiać się, albo sama jesienią wysiej zebrane nasionka tak rzucając na rabatę, może wtedy bylinowa zapełni się kwiatami U mnie sieją na potęgę, potem tylko przesadzam w nowe miejsca.


Mireczko, robię rewolucję na rabacie przy domku japońskim. Wszystko obsadzę roślinami, które mam. Muszę tylko wiele z nich poprzenosić

Jeżówki też tak wysiewam jak Ty, ale w tym gąszczu bylinowym mają straszne problemy, aby się przedrzeć przez gęstwinę zanim inne ich nie zasłonią.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:09, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
anabuko1 napisał(a)

Ja tez je lubię. Jak na razie mam 3.
2-Polar Bear i !- Vanilka


Aniu, myślę, że dokupisz ich więcej. Zwłaszcza, że masz teraz gdzie sadzić
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:16, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Jestem po wyjeździe urlopowym. Rośliny pięknie przeżyły ten czas. Tylko jednej hortensji w donicy zaczęły żółknąć listki.

Jestem zachwycona kolorem róż Fairy King. Nadal są w donicach, bo czekają na swoje miejsce. Będą rosły chyba na rabacie z ambrowcami, bo tam ciągle brakuje mi koloru.







Hortensja Princess Diana zakwitła i zachwyca mnie kolorem i kształtem Prawdziwa piękność

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:26, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Rozrosła się też hortensja You&Me Together. To bardzo gęsty krzew i mam mnóstwo dużych kwiatów.





Ta ciemnoróżowa hortensja to prawdziwy potwór. Jest olbrzymia. Na tym zdjęciu nie ma porównania. Muszę chyba przy niej stanąć do zdjęcia, żebyście zobaczyli jej wielkość.



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Katkak 13:31, 17 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Cieszy mnie widok tej pani. Róże faktycznie cudne. Ja w Jasionce wiosną kupiłam niby Lively Fairy, ale mi na zwykłą the Fairy wygląda, a Twoja ma fajny, mocny kolor. Gdzie kupowałaś Ewciu?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Ewa777 13:32, 17 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Rabata hortensjowa przy tarasie

Tu prym wiedzie hortensja Schoss Wackerbarth. Chociaż zauważyłam, że w tym roku ma bardzo dużo kwiatów, ale drobniejszych. Muszę wiosną mocniej ją przyciąć.
Zakwitł wreszcie hibiskus





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies