Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Kasiek 00:57, 22 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ewa777 napisał(a)
Zrobiło się jesiennie...





Ewa, jak trzymasz octowce w ryzach? Mialam kiedys i w krotkim czasie bardzo mi sie rozeszly po ogrodzie..Wywalilam...I jeszcze przez dlugi czas wyrywalam nastepne...Gdzies wyczytalam, ze nie wolno uszkodzik korzeni, wtedy nie beda sie tak rozchodzic, nie wiem czy to prawda. Bardzo mi sie podobaja, mysle zeby znowu je miec Moze jakas zapora na korzeniach? Piekna jesien masz
____________________
Bawarka
gierczusia 12:21, 22 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewuniu pierwsze czego doświadczam patrzac na Twoj ogród to wspominkowe szaleństwo ślinianek

Ps...czy wiesz ,że kiszkę można kupić w biedrze ??? Offfkors , nie umywa się do Twojej ,ale lepszy rydz , niż nic
Buziole
Ps...piękny ten ogród jesienny...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ewa777 15:51, 22 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Annak napisał(a)
Jesiennie, ale jak pięknie i nowe kolory w ogrodzie mają swój niezaprzeczalny urok.


Kolory jesienne są niepowtarzalne. Najlepiej wyglądają w słońcu. Bardzo ciekawie przebarwiają się liście hortensji ogrodowych i to jest kolejny plus tych roślin. Teraz czekam na ambrowce.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 21:09, 22 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Hortensje masz w bardzo dobrej kondycji, u mnie po przymrozku zbrunatniały prawie wszystkie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 08:56, 23 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Kasiek napisał(a)


Ewa, jak trzymasz octowce w ryzach? Mialam kiedys i w krotkim czasie bardzo mi sie rozeszly po ogrodzie..Wywalilam...I jeszcze przez dlugi czas wyrywalam nastepne...Gdzies wyczytalam, ze nie wolno uszkodzik korzeni, wtedy nie beda sie tak rozchodzic, nie wiem czy to prawda. Bardzo mi sie podobaja, mysle zeby znowu je miec Moze jakas zapora na korzeniach? Piekna jesien masz


Niestety nie trzymam ich w ryzach. Posadziłam octowca, bo bardzo je lubię i wiedząc, że się rozrastają. Żadnej zapory nie zastosowałam. Rozchodzą się we wszystkie strony. Przy domku sąsiadów zostawiam je - tworzą fajne zamaskowanie ściany. Na trawniku nie pozwalam im rosnąć - wycinam. Nie jest tak źle.

Ostatnio widziałam takie nowe odmiany z bardzo dekoracyjnymi listkami. Szkoda, że nie było takich jak sadziłam mojego
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:00, 23 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
gierczusia napisał(a)
Ewuniu pierwsze czego doświadczam patrzac na Twoj ogród to wspominkowe szaleństwo ślinianek

Ps...czy wiesz ,że kiszkę można kupić w biedrze ??? Offfkors , nie umywa się do Twojej ,ale lepszy rydz , niż nic
Buziole
Ps...piękny ten ogród jesienny...


Eluś, nawet nie wiesz jak się cieszę, że Cię widzę Mam z Tobą same miłe wspomnienia A Twoje poczucie humoru i wieczny optymizm po prostu uwielbiam

A jednak kiszki są w Waszym rejonie. Nawet na Śląsk dotarły. Fajnie, będziecie przy kiszce nas wspominać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 09:02, 23 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dorota123 napisał(a)
Hortensje masz w bardzo dobrej kondycji, u mnie po przymrozku zbrunatniały prawie wszystkie.


Dorotko, to dzięki temu, że u nas nie było jeszcze przymrozków. Bardzo się ochłodziło we wrześniu, ale było cały czas na plusie. Pięknie przebarwiają się teraz hortensje ogrodowe i większość ma kwiaty w barwach przypisanych tylko jesieni.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
malgorzata_s... 09:15, 23 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Kolorki boskieFantastyczny trawnik i Ty w tym kapeluszu na awatarku. Jak go widzę to się uśmiecham Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ewa777 09:23, 23 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Kolorki boskieFantastyczny trawnik i Ty w tym kapeluszu na awatarku. Jak go widzę to się uśmiecham Buziaki


Trawnik przydałoby się skosić, ale brakuje czasu. W tygodniu jak wracamy, to już ciemno, a w weekend nadrabiamy to, czego nie zrobiliśmy w tygodniu.

Udało nam się zrobić kilka prac porządkowych. Pochowaliśmy meble, grilla i narzędzia. Hortensje ogrodowe, kupione w tym roku zakopane razem z donicami. Tulipany już posadziłam. Zostały mi jeszcze hiacynty, żonkile i korony cesarskie (te ostatnie kupiłam, żeby przegonić nornice - podobno ich nie lubią).
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Milka 06:46, 26 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)
Mam też wiosenne kwiatki tej jesieni Kolorki bardzo żywe i radosne








Cudowne widoki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies