Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 15:54, 25 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18442
TAR napisał(a)
to i tak nic w porownaniu do wyrwania 150 czosnkow drobnych misternie sadzonych jesienia. myslal, ze to trawy przerastaja na rabacie, tylko lekko sie zdziwil, ze maja cebulki. to z poczatkow mojego pierwszego ogrodu a dzis nawet potrafi nazwa sypnac jak z rekawa tak sie rozwinal ogrodowo


Z tego wniosek, że często pomaga w ogrodzie, skoro wyrywa "trawy" z rabaty Dobrze, że się rozwinął ogrodowo, to już nie będzie takich wpadek, albo przynajmniej mniej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 16:06, 25 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7315
Ewa wiesz jak on mnie wkurza, ja wlasnie go gonie z rabat, on ma jakies schizy na tle chwastow. niestety to dosc duzy osobnik a u mnie gesto to czesto tu cos ulamie, tam cos podepcze. gonie jak komara ale nie moge narzekac, duzo pomaga i stara sie aktywnie w tym moim zyciu ogrodowym uczestniczyc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
GorAna 16:16, 25 lut 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Ewciu, ale masz piękną wiosnę!
Ja nie mam ani jednego iryska, muszę posadzić jesienią
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Ewa777 18:17, 25 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18442
TAR napisał(a)
Ewa wiesz jak on mnie wkurza, ja wlasnie go gonie z rabat, on ma jakies schizy na tle chwastow. niestety to dosc duzy osobnik a u mnie gesto to czesto tu cos ulamie, tam cos podepcze. gonie jak komara ale nie moge narzekac, duzo pomaga i stara sie aktywnie w tym moim zyciu ogrodowym uczestniczyc.


Śmiesznie (a czasami wkurzająco) masz ze swoim mężem w ogrodzie Ale pomaga, to najważniejsze

U nas jest podział prac w ogrodzie. Jedne rzeczy ja robię, a inne mąż. Nie wchodzimy w swoje kompetencje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 18:20, 25 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18442
GorAna napisał(a)
Ewciu, ale masz piękną wiosnę!
Ja nie mam ani jednego iryska, muszę posadzić jesienią
Pozdrawiam


Iryski są bardzo ładnymi wiosennymi kwiatkami. Nie zauważyłam, żeby przyrastały i gęstniały, a szkoda, bo można je byłoby rozmnażać i przesadzać w kolejne części ogrodu. Niestety trzeba dokupować co roku, jeżeli chce się mieć ich więcej

Ja je polecam. Są niezawodne. Nic je nie podjada. I wyglądają uroczo
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
iwona_d 18:55, 27 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Dzień dobry oglądam ten wątek od bardzo dawna ale po cichu. Postanowiłam oficjalnie się przywitać. Ogród jest po prostu przepiękny. Ja dopiero zaczynam i się uczę i mam pytanie jak nazywają się takie iryski, bo na razie się jeszcze nie znam i czy one co roku niezawodnie kwitną? Czy też za rok lub za dwa same liscie jak na tulipanach, czy trzeba je wykopywać?
Pozdrawiam
Ewa777 17:14, 28 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18442
iwona_d napisał(a)
Dzień dobry oglądam ten wątek od bardzo dawna ale po cichu. Postanowiłam oficjalnie się przywitać. Ogród jest po prostu przepiękny. Ja dopiero zaczynam i się uczę i mam pytanie jak nazywają się takie iryski, bo na razie się jeszcze nie znam i czy one co roku niezawodnie kwitną? Czy też za rok lub za dwa same liscie jak na tulipanach, czy trzeba je wykopywać?
Pozdrawiam


Witam Cię, Iwonko Cieszę się, że zaglądasz i napisałaś do mnie
Te irysy nazywają się żyłkowane. Raz posadzone kwitną co roku niezawodnie. Nie trzeba ich wykopywać. U mnie rosną już 4 lata i pięknie kwitną. Bardzo je lubię. Mam te ciemne i niebieskie. Ciemne bardziej widać na rabacie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
iwona_d 19:28, 28 lut 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Ślicznie dziękuję, w takim razie na jesieni muszę kupić
mirkaka 11:02, 06 mar 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Zazdroszczę tych żyłkowanych U mnie jakoś wyginęły
Ciemierniki jak zawsze masz śliczne, u mnie pąki na magnolii Galaxy też nabrzmiewają, co zrobimy jak pękną i przyjdą mrozy? Kombinuję żeby zawinąć każdy pąk włókniną, mam ich tylko 4 więc dam radę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorota123 12:39, 06 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Śliczne te iryski, czy one u Ciebie rozmnażają się, u mnie znikły po dwóch latach.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies