Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

m_gocha 00:36, 23 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ewa777 napisał(a)


Dziękuję Co roku robię wiosną kancik o 10 cm dalej od rabaty, a i tak w sezonie okazuje się, ze jest za blisko. Zostawiłam teraz miejsce na obwódki z begonii, które sadzę w maju.
Kanciki - ideał!
Ja też robiąc kanciki ciut przesuwam się od rabaty - to mój "patent" jak nieco uszczknąć trawnika e-Musiowi nie zostawiając śladów zbrodni

Ewa! A na jakie choroby grzybowe (na jakie rośliny) ten oprysk od Tulucy?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Dominika11 07:43, 23 kwi 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kanciki brzytwa

ojjj szkoda hortensji, jeszcze nie spotkałam sie z "płaczącą" hortensją - sama nie wiem co robić, może poczekaj na rozwój sytuacji
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
malgorzata_s... 10:30, 23 kwi 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Nie mam pojęcia co z tą hprtką. Tak płaczą drzewa jak uskodzi się je na początku wegetacji ale hortka???Ot i zagadka.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ewa777 12:02, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Anda napisał(a)
Skoro ona nie ma pączków to również uważam, że powinnaś ją całkiem odciąć. I nie smaruj niczym rany po cięciu. Pogoda jest sucha, szybko wyschnie i się zagoi. Zanim utniesz zdezynfekuj sekator, po cięciu też zdezynfekuj.


Katkak napisał(a)

Ewcia pewnie nie zrobiłaś nic takiego. Czasem rośliny chorują niezależnie od naszej opieki. Może uciachaj nisko tą gałązkę?


Ewciu, Kasiu, nie jestem pewna, czy cięcie niżej coś pomoże, bo skoro wypływają soki z górnej części gałązki, to z dolnej też będą. Szukałam wczoraj informacji o "płaczących" drzewach, o hortensjach nie było mowy. Przy drzewach niektórzy zamalowują farbą miejsce ucięcia. Nie wiem - szukam jeszcze informacji i pomocy.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:05, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
m_gocha napisał(a)
Kanciki - ideał!
Ja też robiąc kanciki ciut przesuwam się od rabaty - to mój "patent" jak nieco uszczknąć trawnika e-Musiowi nie zostawiając śladów zbrodni

Ewa! A na jakie choroby grzybowe (na jakie rośliny) ten oprysk od Tulucy?


To mamy taki sam patent na powiększanie rabat

Przepis Tulucy był podany przy chorobach grzybowych róż.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:08, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Nie mam pojęcia co z tą hprtką. Tak płaczą drzewa jak uskodzi się je na początku wegetacji ale hortka???Ot i zagadka.


Dominika11 napisał(a)
kanciki brzytwa

ojjj szkoda hortensji, jeszcze nie spotkałam sie z "płaczącą" hortensją - sama nie wiem co robić, może poczekaj na rozwój sytuacji


No właśnie dziewczyny. Piszą o "płaczących" drzewach, gdy przycina się je zbyt późno. A ja przycięłam tak jak wszystkie w czasie kwitnienia krokusów.

Dziś powycierałam gałązkę chusteczką. Płyn jest jak woda, nie klei się, jest bezbarwny. Jeszcze czekam z działaniem. Szukam dalej pomocy.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:21, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Trochę kwiatków na pocieszenie







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:24, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547






____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 12:29, 23 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7788
bardzo lubie tulipany ale sama ich nie mam, no moze jakies pojedyncze sztuki, nie lubie ich ciagle wykopywac, tak samo z mieczykami i daliami. przy moim braku czasu nie moge ich miec.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 18:31, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
TAR napisał(a)
bardzo lubie tulipany ale sama ich nie mam, no moze jakies pojedyncze sztuki, nie lubie ich ciagle wykopywac, tak samo z mieczykami i daliami. przy moim braku czasu nie moge ich miec.


Ja nigdy nie wykopywałam tulipanów. Gdzie giną dosadzam jesienią kolejne. Też nie lubię roślin, które trzeba wykopywać i sadzić na nowo w kolejnym sezonie. Nie mam na to czasu, ani miejsca na przechowywanie

A tulipany też lubię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies