Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

anpi 22:08, 22 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ewa, piękny Amarylis, a jeszcze na tym czerwonym tle super się prezentuje! Miałam kiedyś Amarylisa, ale nie udało mi się z tej cebuli wyhodować znów kwiatu, ciągle były same liście
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ewa777 13:59, 23 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
anpi napisał(a)
Ewa, piękny Amarylis, a jeszcze na tym czerwonym tle super się prezentuje! Miałam kiedyś Amarylisa, ale nie udało mi się z tej cebuli wyhodować znów kwiatu, ciągle były same liście


Teraz już kwitnie na dwóch łodyżkach
Czytałam jak się hoduje amarylisy i widzę, że to nie dla mnie, bo trzeba przechowywać w chłodnym miejscu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 07:55, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kupiłam sobie w zeszłym roku kwitnącego amarylisa, teraz wyciągnęłam cebulkę i zaczęła puszczać same liście. Już myślałam że nie zakwitnie, a ona zrobiła mi niespodziankę bo chyba idzie pęd kwiatowy Taki sam jak u Ciebie, biały podwójny

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 18:09, 25 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
mirkaka napisał(a)
Kupiłam sobie w zeszłym roku kwitnącego amarylisa, teraz wyciągnęłam cebulkę i zaczęła puszczać same liście. Już myślałam że nie zakwitnie, a ona zrobiła mi niespodziankę bo chyba idzie pęd kwiatowy Taki sam jak u Ciebie, biały podwójny



Ten biały podwójny piękny jest U mnie wypuścił dwie łodyżki z kwiatami.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Alija 19:19, 26 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Też nie potrafię uprawiać amarylisa i hypeastrum, trzeba by poczytać o tym i przypilnować, a nie mam do tego głowy i czasu. Rośliny piękne, ale po raz drugi żadna mi nie zakwitła. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Anusia 11:43, 28 lut 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Amarylis piękny ale to drugie cudo też bardzo ciekawe. Wczoraj popracowałam prawie cztery godziny w ogrodzie. Ręka jeszcze nie odpada Jest ok.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Ewa777 21:33, 28 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Alija napisał(a)
Też nie potrafię uprawiać amarylisa i hypeastrum, trzeba by poczytać o tym i przypilnować, a nie mam do tego głowy i czasu. Rośliny piękne, ale po raz drugi żadna mi nie zakwitła. Pozdrawiam!


Oba gatunki ciężkie do uprawy. Może z amarylisem jeszcze spróbuję, ale nie mam warunków dla dendrobium.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:36, 28 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Anusia napisał(a)
Amarylis piękny ale to drugie cudo też bardzo ciekawe. Wczoraj popracowałam prawie cztery godziny w ogrodzie. Ręka jeszcze nie odpada Jest ok.


Na szczęście te kwiaty długo stoją i cieszą oczy
Ja jeszcze nie pracuję w ogrodzie dopiero co stopił się śnieg. Mokro na razie.
Fajnie, ze dobrze się czujesz
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 21:58, 28 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Też jeszcze nie mogę popracować w ogrodzie, śniegu dużo. Zrobiłam w sobotę dłuższy obchód szukając oznak wiosny i zmarzłam w nogi i ręce Tam gdzie już śniegu nie ma oceniłam, że rośliny żyją. Ciekawa tylko jestem jeżówek, ale one później startują. Kilka róż wygląda podejrzanie-jakieś ciemne gałązki. różne wiosenne kiełki wystartowały
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ewa777 19:02, 01 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
anpi napisał(a)
Też jeszcze nie mogę popracować w ogrodzie, śniegu dużo. Zrobiłam w sobotę dłuższy obchód szukając oznak wiosny i zmarzłam w nogi i ręce Tam gdzie już śniegu nie ma oceniłam, że rośliny żyją. Ciekawa tylko jestem jeżówek, ale one później startują. Kilka róż wygląda podejrzanie-jakieś ciemne gałązki. różne wiosenne kiełki wystartowały


U mnie też jeszcze ziemia zmarznięta. Nie planowałam pracy w ogrodzie, bo pewnie też bym zmarzła w nogi (lubię ciepełko). Nie zrobiłam u siebie obchodu, bo trawnik wydaje mi się mokry. Ale jestem ciekawa, czy wszystko przeżyło. Poczekam jeszcze kilka dni
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies