Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 11:02, 16 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Milka napisał(a)

Albo kupić odmiany niebieskie. Ja mam 2 i nic nie dodaję i co rok niebieskie. Jedna nazywa się Renata a druga Blue coś tam.


Irenko, wiem, że są niebieskie Nikko Blue, Jip Blue, Early Blue, Baby Blue. Nawet kupiłam taką Nikko Blue, ale u mnie zrobiła się różowa. Być może była to jakaś pomyłka. W ubiegłym sezonie znowu kupiłam niebieską hortensję. Tym razem posadziłam w donicy, może teraz się uda
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 12:37, 16 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7629
Ewa777 napisał(a)


Na te spacery chodzimy z dwoma psami - jeden jest córki, a drugi koleżanki córki (one też z nami chodzą, chodzimy taką grupą - 6 osób i 2 psy )
Oba psy świetnie sobie radzą na tych spacerach. Pies córki ma na sobie sweterek, bo marznie, ale w sweterku jest mu dobrze. Nie lubi, gdy się zatrzymujemy, wtedy mu zimno, gdy idziemy wszystko jest ok. Oba psiaki uwielbiają te nasze wędrówki


moje maja ciepłe kurteczki ale i to nie pomaga, łapki im marzna i maja problemy ze stawami. nie bede psiurkow zmuszac. trzeba sie pogodzic ze nie sa juz mlodymi szczylkami tylko w slusznym wieku. jeszcze nie tak dawno robily z nami dlugie piesze wycieczki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 13:12, 16 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
TAR napisał(a)


moje maja ciepłe kurteczki ale i to nie pomaga, łapki im marzna i maja problemy ze stawami. nie bede psiurkow zmuszac. trzeba sie pogodzic ze nie sa juz mlodymi szczylkami tylko w slusznym wieku. jeszcze nie tak dawno robily z nami dlugie piesze wycieczki.


W lutym były bardzo duże mrozy, nic dziwnego, że pieski wolały się pogrzać w domu. Pies córki na co dzień też nie jest chętny na długie spacery. Gdy jest bardzo zimno lub mokro wychodzi tylko parę metrów, załatwia swoje potrzeby i ciągnie do domu Ale jak idziemy całą gromadą, to jest tak szczęśliwy, że go aż energia rozpiera

Twoje psiaczki do tego mają już swoje lata, więc dla nich najlepsze zimą są ciepły kominek, kocyk i spanko
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rumianka 18:23, 16 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Ewcia, spacery,,,nooo dłuugie spacery, to tylko korzyść dla zdrówka...trzeba korzystać dopóki można, dopóki wiek pozwala i kondycja. Znam poniekąd to uczucie, bo przed kilku laty też mieliśmy taką grupkę 6 osobową, tyle, że do biegania. Zbieraliśmy się codziennie na biegi i pokonywaliśmy dystans 6 km bez względu na pogodę...deszcz, śnie, upał... Po 3 latach zrezygnowałam, bo przytrafiła mi się paskudna kontuzja stawu skokowego...długo bolało i odpuściłam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Alija 18:57, 16 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Ewa777 napisał(a)
A my wczoraj znowu byliśmy na spacerze w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Tym razem przeszliśmy z granicy między Gdynią a Sopotem do Oliwy - 8 km








Piękne zdjęcia ze spaceru, pogoda też super! Tak można spacerować.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Dorota123 22:06, 16 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne słoneczne widoki ze spaceru, ja co dzień chodzę na spacery, ale takiej odległości nie byłabym w stanie pokonać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Milka 07:02, 17 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)


Irenko, wiem, że są niebieskie Nikko Blue, Jip Blue, Early Blue, Baby Blue. Nawet kupiłam taką Nikko Blue, ale u mnie zrobiła się różowa. Być może była to jakaś pomyłka. W ubiegłym sezonie znowu kupiłam niebieską hortensję. Tym razem posadziłam w donicy, może teraz się uda

O widzisz, to Nikko Blue, mam ją od 2011 roku i kwitnie cały czas na niebiesko.
Tak zaczyna, potem ciut ciemnieje, ale nadal jest to błękit.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa777 12:19, 18 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Rumianka napisał(a)
Ewcia, spacery,,,nooo dłuugie spacery, to tylko korzyść dla zdrówka...trzeba korzystać dopóki można, dopóki wiek pozwala i kondycja. Znam poniekąd to uczucie, bo przed kilku laty też mieliśmy taką grupkę 6 osobową, tyle, że do biegania. Zbieraliśmy się codziennie na biegi i pokonywaliśmy dystans 6 km bez względu na pogodę...deszcz, śnie, upał... Po 3 latach zrezygnowałam, bo przytrafiła mi się paskudna kontuzja stawu skokowego...długo bolało i odpuściłam...


Ja biegów nie lubię, zwłaszcza długo dystansowych. Zawsze wolałam biegi bardzo szybkie na krótkich dystansach Wolę chodzenie. Najbardziej lubię wędrówki górskie, ale w naszych okolicach też jest ciekawie i przyjemnie. Można się wybrać na ścieżki, które wymagają ostrzejszego podejścia.

Po kontuzjach często ma się uraz, ale może warto wrócić chociażby do spacerów
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:20, 18 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Alija napisał(a)

Piękne zdjęcia ze spaceru, pogoda też super! Tak można spacerować.


To prawda, widoku są piękne. Spacer przez las dodaje energii A ten śnieg to dodatkowa atrakcja
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:21, 18 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Dorota123 napisał(a)
Piękne słoneczne widoki ze spaceru, ja co dzień chodzę na spacery, ale takiej odległości nie byłabym w stanie pokonać.


Wiem Dorotko Dobrze, że chodzisz chociaż na krótkie spacery. U Ciebie też pięknie w lesie i na dodatek masz blisko
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies