Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 16:02, 12 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
mirkaka napisał(a)


Chleb się daje żeby zakwasić podłoże, taki moczony kilka dni.
Jak chcesz mieć niebieskie hortensje to musisz zrobić dwie rzeczy,
1 zakwasić podłoże czymkolwiek
2 dodać do ziemi glinu


Chciałabym mieć jedną hortensję niebieską. Może dlatego, że mam wszystkie różowe
Dzięki za rady
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:10, 15 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
A my wczoraj znowu byliśmy na spacerze w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Tym razem przeszliśmy z granicy między Gdynią a Sopotem do Oliwy - 8 km







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:11, 15 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Pogoda dopisała







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 13:27, 15 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7512
fajnie , my tylko lekki spacer w okolicy i dalej sily regenerowalam na tarasie. jednak bylo tak cieplo, ze dlugo nie dalo rady wytrzymac. gdyby nie ten snieg to prawie jak w letnie popoludnie

ciekawe co wyjdzie z tych optymistycznych prognoz na ten tydzien. w ubieglym zapowiadali -20 a dzis czytałam o +13. niezły rozrzut maja meteoludziki
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 13:32, 15 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
TAR napisał(a)
fakjnie , my tylko lekki spacer w okolicy i dalej sily regenerowalam na tarasie. jednak bylo tak cieplo, ze dlugo nie dalo rady wytrzymac. gdyby nie ten snieg to prawie jak w letnie popoludnie

ciekawe co wyjdzie z tych optymistycznych prognoz na ten tydzien. w ubieglym zapowiadali -20 a dzis czytałam o +13. niezły rozrzut maja meteoludziki


Też byłam dziś zaskoczona, jak zobaczyłam prognozy. W piątek nie było widać temperatur powyżej +2'C na najbliższe dwa tygodnie, a dziś wygląda na to, że od niedzieli zacznie się odwilż. Ciekawe, czy się sprawdzą prognozy.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 13:52, 15 lut 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7512
chcialabym, mam juz dosc tego sniegu i zimna, psiaki tez mogłyby sie wyszalec na trawie a nie tylko spacer tunelikami jak im zakladam szelki i smycz to przerazenie, ze znowu do lasu idziemy, po kilkunastu metrach wspinaczka na ręce, bo im zimno i telepki. w ogole wyciagnac je na dwor to tylko podstepem, za to wygniwanki na cieplym tarasie uskuteczniaja na maksa ech starzeja mi sie psiaki w szybkim tempie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Agatorek 14:28, 15 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Niezły ten spacer. Długa trasa i super widoki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 15:18, 15 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)


Chciałabym mieć jedną hortensję niebieską. Może dlatego, że mam wszystkie różowe
Dzięki za rady

Albo kupić odmiany niebieskie. Ja mam 2 i nic nie dodaję i co rok niebieskie. Jedna nazywa się Renata a druga Blue coś tam.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ewa777 10:56, 16 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
TAR napisał(a)
chcialabym, mam juz dosc tego sniegu i zimna, psiaki tez mogłyby sie wyszalec na trawie a nie tylko spacer tunelikami jak im zakladam szelki i smycz to przerazenie, ze znowu do lasu idziemy, po kilkunastu metrach wspinaczka na ręce, bo im zimno i telepki. w ogole wyciagnac je na dwor to tylko podstepem, za to wygniwanki na cieplym tarasie uskuteczniaja na maksa ech starzeja mi sie psiaki w szybkim tempie.


Na te spacery chodzimy z dwoma psami - jeden jest córki, a drugi koleżanki córki (one też z nami chodzą, chodzimy taką grupą - 6 osób i 2 psy )
Oba psy świetnie sobie radzą na tych spacerach. Pies córki ma na sobie sweterek, bo marznie, ale w sweterku jest mu dobrze. Nie lubi, gdy się zatrzymujemy, wtedy mu zimno, gdy idziemy wszystko jest ok. Oba psiaki uwielbiają te nasze wędrówki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 10:57, 16 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18501
Agatorek napisał(a)
Niezły ten spacer. Długa trasa i super widoki


Agnieszko, bardzo lubię te nasze przechadzki Nie mogę doczekać się weekendu, żeby znowu wyruszyć. Pogoda nam dopisuje. Widoki są cudowne - myślę, że zdjęcia nawet nie oddają tego.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies