Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 12:40, 18 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Milka napisał(a)

O widzisz, to Nikko Blue, mam ją od 2011 roku i kwitnie cały czas na niebiesko.
Tak zaczyna, potem ciut ciemnieje, ale nadal jest to błękit.


Jedyne wyjście, to kupić dobrą odmianę u sprawdzonego sprzedawcy. Ciągle mam nadzieję, że ta w donicy będzie niebieska

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:26, 18 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Kwiatki, które mnie teraz cieszą w domu

Amarylis - mój pierwszy w życiu





I takie cudo - dendrobium

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rumianka 22:21, 18 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Ewa777 napisał(a)


Ja biegów nie lubię, zwłaszcza długo dystansowych. Zawsze wolałam biegi bardzo szybkie na krótkich dystansach Wolę chodzenie. Najbardziej lubię wędrówki górskie, ale w naszych okolicach też jest ciekawie i przyjemnie. Można się wybrać na ścieżki, które wymagają ostrzejszego podejścia.

Po kontuzjach często ma się uraz, ale może warto wrócić chociażby do spacerów

Spacerujemy i to dużo, ale tylko od wiosny do jesieni...gdy przebywamy na działce, tam jest pięknie, jezioro lasy itp...A będąc zimą w domu, nie bardzo jest gdzie, ulicami nie chce się szwendać, a teraz walczymy z przeciekiem z daszku,
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ewa777 11:57, 19 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Rumianka napisał(a)

Spacerujemy i to dużo, ale tylko od wiosny do jesieni...gdy przebywamy na działce, tam jest pięknie, jezioro lasy itp...A będąc zimą w domu, nie bardzo jest gdzie, ulicami nie chce się szwendać, a teraz walczymy z przeciekiem z daszku,


Czytałam u Ciebie o tym przecieku daszku. Kiepsko to wygląda. Konstrukcja nie przewidziała takiej ilości śniegu. Okolice Twojej działki są urocze, zapraszają do spacerów

U mnie jeszcze dosypuje śnieg. A myślałam, że od dziś będzie odwilż ... Dziś w prognozach widzę +4'C, a na termometrze mam 0'C.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rumianka 13:08, 19 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Ten przeciek daszku spędza mi sen z powiek...lodu u góry od groma i ciut, ciut...zanim to stopnieje, to jeszcze potrwa...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ewa777 13:51, 19 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Rumianka napisał(a)
Ten przeciek daszku spędza mi sen z powiek...lodu u góry od groma i ciut, ciut...zanim to stopnieje, to jeszcze potrwa...


No, masz problem. Nie jak tego ściągnąć, ani ogrzać. Trzeba czekać na słońce i dodatnie temperatury.

U mnie mąż wczoraj zauważył na dachu dużą bryłę lodu, która zatrzymała się na rynnie dachowej. Martwimy się, czy ten lód jej nie połamie. Rynna jest z PCV.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Dorota123 14:23, 19 lut 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękne masz te domowe pocieszajki
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ewa777 15:21, 20 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Dorota123 napisał(a)
Piękne masz te domowe pocieszajki


Amarylis mnie zachwycił Ma śliczne pełne kwiaty. Wyrosły dwie łodyżki kwiatowe i chyba jeszcze trzecia idzie. Jeden przekwitnie, to drugi będzie cieszył
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Alija 15:34, 20 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Ewa777 napisał(a)
Kwiatki, które mnie teraz cieszą w domu

Amarylis - mój pierwszy w życiu





I takie cudo - dendrobium


Piękne kwiaty! Miałam takiego storczyka, tylko w białym kolorze. Amarylis piękny, nigdy nie pamiętam czym się różni od hipeastrum, ma więcej kwiatów, czy pełne kwiaty?
Bardzo lubię, kiedy kwitnie coś w domu przed nadejściem wiosny. Trzeba sobie poprawić humorek. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Ewa777 17:14, 20 lut 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Alija napisał(a)

Piękne kwiaty! Miałam takiego storczyka, tylko w białym kolorze. Amarylis piękny, nigdy nie pamiętam czym się różni od hipeastrum, ma więcej kwiatów, czy pełne kwiaty?
Bardzo lubię, kiedy kwitnie coś w domu przed nadejściem wiosny. Trzeba sobie poprawić humorek. Pozdrawiam!


Na amarylisach nie znam się zupełnie.
Ten mi się bardzo podoba. Jak byłam dzieckiem, mama miała czerwony.

Ten storczyk ma cudny kolor - niestety na zdjęciu wyszedł fioletowy. Nie wiem, co zrobić, aby aparat oddał prawdziwy kolor.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies