Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 13:56, 13 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Joku napisał(a)
Ogrodzenie też mi się bardzo podoba. Elfe na kratce przycięta?
Byłam na targach wczoraj, są w bardzo okrojonej formie. Zwiedzających też jakby mniej. Byłam wczoraj około południa. Sporo traw, wrzosów, można było kupić różne owoce ale w ilościach hurtowych (skrzynka 5kg). Kupiłam proso rózgowate i dwie paprocie.


Dziękuję za miły komentarz do ogrodzenia
Elfe na wiosnę bardzo mocno przycięłam, bo w ubiegłym roku słabo kwitła i złapała czarną plamistość. W tym roku jest zdrowa, ale słabo kwitnie. Jak też reszta moich róż. Ten rok nie jest dla nich korzystny.

Na targi nie udało mi się wyskoczyć. Skoro były mocno okrojone, to nawet nie będę żałowała, bo szkoda by było na to czasu. Nie miałam planów zakupowych. Jedynie, mnie interesowało to naturalne przyprawy, ale nie wiem, czy było stoisko.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 14:03, 13 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Roocika napisał(a)
Gratuluję nowego ogrodzenia. Teraz dziki nie mają szans

Bardzo ładne te jeżówki z tej nowej serii. Szczególnie zielona przypadła mi do gustu.

Pozdrawiam Ewa


I o to chodziło, żeby dziki nie wchodziły A przy okazji mam teraz bardzo ładne ogrodzenie
Zakochałam się w tej serii jeżówek. Jak na razie bardzo dobrze sobie radzą. Mam nadzieję, że do zimy zdążą się ukorzenić i za rok też będę mogła się nimi cieszyć.

Pozdrawiam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Joku 20:53, 13 wrz 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Było jedno stoisko z przyprawami .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
TAR 10:25, 14 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7617
targi byly slabiutkie, w godzinke oblecialam wszystko. zaopatrzylam sie tylko w kilka sloikow miodu z 3 roznych pasiek, na probe kupilam ziolomiod malinowy i mietowy. i zaopatrzylam sie w owoce, chlebek i drozdzówke. nie kupilam ani jednej rosliny, mąż mnie pytał czy nie jestem chora.
byly ładne judaszowce Rising Sun, Golden Heart, Golden Falls, Ruby Fals i ładnie wyprowadzone Forrest Pans ale te malenstwa i w sporej cenie. Niestety te nieco wieksze kosztowały majatek, nie na moja kieszen.
w oko wpadły mi tez ładne Lagerstoremie szczepione i dzikie ale i tu cena zaporowa. Z drugiej strony w obecnym ogrodzie nie planuje wiecej nasadzen wiec az zalu wielkiego nie bylo. Za rok jednak wybiore sie do Starego Pola, tam ponoc bylo zdecydowanie wiecej dostawcow. Po prostu jak w jednym terminie robia targi i tu i tu to na Renku jest o wiele mniej wyboru.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 13:54, 15 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Joku napisał(a)
Było jedno stoisko z przyprawami .

To akurat by mi się przydało Ale są też takie stoiska w centrach handlowych, to tam kupię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:57, 15 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
TAR napisał(a)
targi byly slabiutkie, w godzinke oblecialam wszystko. zaopatrzylam sie tylko w kilka sloikow miodu z 3 roznych pasiek, na probe kupilam ziolomiod malinowy i mietowy. i zaopatrzylam sie w owoce, chlebek i drozdzówke. nie kupilam ani jednej rosliny, mąż mnie pytał czy nie jestem chora.
byly ładne judaszowce Rising Sun, Golden Heart, Golden Falls, Ruby Fals i ładnie wyprowadzone Forrest Pans ale te malenstwa i w sporej cenie. Niestety te nieco wieksze kosztowały majatek, nie na moja kieszen.
w oko wpadły mi tez ładne Lagerstoremie szczepione i dzikie ale i tu cena zaporowa. Z drugiej strony w obecnym ogrodzie nie planuje wiecej nasadzen wiec az zalu wielkiego nie bylo. Za rok jednak wybiore sie do Starego Pola, tam ponoc bylo zdecydowanie wiecej dostawcow. Po prostu jak w jednym terminie robia targi i tu i tu to na Renku jest o wiele mniej wyboru.


Ten sam termin targów, to z pewnością jest powodem słabszych propozycji na Renku. Roślin też bym nie kupowała. Ale czasami mają inne fajne rzeczy. Kilka lat temu właśnie tam zdobyliśmy namiar na ludzi, którzy robią ciekawe rzeczy w kamieniu. Zamówiliśmy u nich obudowę kranu z korytkiem i stolik.
A w Starym Polu nigdy nie byłam. Trzeba się kiedyś wybrać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:02, 15 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Trochę kolorków
Tip Top





Heidi Klum





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:07, 15 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Heidi Klum



Double Delight



Bardzo słabiutka w tym roku Leonardo da Vinci



Św. Tereska z Liseuix

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:09, 15 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Św. Tereska z Liseuix



Zawilce





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kasya 16:32, 15 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
U mnie w tym roku totalna nędza z rozami
Nie postarały się wcale
W weekend mam nadzieje pojechać na targi do Skierniewic
A ty nie pojechałaś ? Co to za targi u was ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies