Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Dorii 19:07, 01 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie Sunseekers rainbow z trzech kupionych nadal są trzy ale cały czas max trzy kwiatki.
Wypadła mi za to Salomon.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Ewa777 13:06, 02 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
Kasya napisał(a)
Bardzo lubie ta burgundy
U mnie jednak gorzej rosnie


Mam dwie, obie w donicach. Jedna jest tak piękna, druga ma mniej gałązek, ale ciagle kwitnie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 13:07, 02 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
Dorii napisał(a)
U mnie Sunseekers rainbow z trzech kupionych nadal są trzy ale cały czas max trzy kwiatki.
Wypadła mi za to Salomon.


U mnie bardzo dużo jeżówek pada po zimie. Czytałam, że nie lubią gliny. A u mnie ziemia gliniasta, więc im to nie pasuje.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Rumianka 13:31, 03 sie 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10455
Moje jeżówki (większa część) po zimie nie wystartowały, przy wycinaniu obsypałam nasiona i to tylko one wyrastają teraz, nie wierzę że zakwitną, a czy przetrwają nastepną zimę? Z 40 doniczek posadzonych w ubiegłym sezonie wystartowało mi zaledwie 6 szt...porażka , prawda?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ewa777 17:28, 03 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
Rumianka napisał(a)
Moje jeżówki (większa część) po zimie nie wystartowały, przy wycinaniu obsypałam nasiona i to tylko one wyrastają teraz, nie wierzę że zakwitną, a czy przetrwają nastepną zimę? Z 40 doniczek posadzonych w ubiegłym sezonie wystartowało mi zaledwie 6 szt...porażka , prawda?


Jak sprawdziłam swoje zamówienia z poprzednich lat, to się zmartwiłam tym, że tak mało jeżówek przetrwało. Niestety trzeba się z tym pogodzić. Bardzo dobrze rosną i rozsiewają się te jezówki najzwyklejsze. Ale one też piękne. Co chwilę przesadzam siewki, bo najczęściej rosną, gdzie mi to przeszkadza
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 18:50, 03 sie 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9757
Alija napisał(a)

Ewa, czy to jedna roślina? Też mam tego powojnika, bardzo go lubię, jest piękny, ale mój tak na oko ze 4 razy mniejszy.


Też go mam i też jest mniejszy. Kiri Te Kanawa u mnie niestety zmarniał na uwiąd.
Ewa jeżówki piękne, muszę pochwalić te od Mirki, piękna duża kępa urosła
Hortensje ogrodowe kwitną tylko te stare dobre odmiany, u nas NN, te wyfikane nowe niestety są
słabsze, i je trzeba by było przechowywać w donicach w piwnicy czy w garażu.
U mnie z tych nowszych You and Me tez słabiej przezimowała.
Nie przejmuj się tym , może za rok będzie lepiej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 19:33, 03 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
mirkaka napisał(a)


Też go mam i też jest mniejszy. Kiri Te Kanawa u mnie niestety zmarniał na uwiąd.
Ewa jeżówki piękne, muszę pochwalić te od Mirki, piękna duża kępa urosła
Hortensje ogrodowe kwitną tylko te stare dobre odmiany, u nas NN, te wyfikane nowe niestety są
słabsze, i je trzeba by było przechowywać w donicach w piwnicy czy w garażu.
U mnie z tych nowszych You and Me tez słabiej przezimowała.
Nie przejmuj się tym , może za rok będzie lepiej


He, he Te od Mirki to najlepsze jeżówki Super mi się rozsiewają. Mam ich coraz więcej w ogrodzie. Dziękuję Ci za nie bardzo Hortensja od Ciebie też zawsze niezawodna - kwitnie co roku bez żadnych problemów.
U mnie w tym roku dużo hortensji zaatakowały wełnowce. Straszna plaga. Podejrzewam, że przez nie słabsze są hortensje. U Ciebie też były wełnowce?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 08:55, 18 sie 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Ewuniu, dziekuję za przemiłe spotkanie i czuje sie bardzo obdarowana Żaluje, ze w ferrworze walki nie pstryknełam ani jednego zdjecia. A Wasz ogrod jest uroczy począwszy od hortensji po bonsaiowe cuda. Najwieksze wrazenie zrobil jednak na mnie przycinany buk, jest po prostu przepiekny, mistrzowsko poprowadzony i ta sosenka koło stolu - cudowność. Hortensje nie tylko ogrodowe powalaja na kolana. I te ciekawe jeżówki przypomnisz nazwe? Obok takie kolorowe tez bardzo ładne zauważylam.

Jeszcze raz dziekuje i tym razem widzimy sie u mnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 22:14, 18 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
TAR napisał(a)
Ewuniu, dziekuję za przemiłe spotkanie i czuje sie bardzo obdarowana Żaluje, ze w ferrworze walki nie pstryknełam ani jednego zdjecia. A Wasz ogrod jest uroczy począwszy od hortensji po bonsaiowe cuda. Najwieksze wrazenie zrobil jednak na mnie przycinany buk, jest po prostu przepiekny, mistrzowsko poprowadzony i ta sosenka koło stolu - cudowność. Hortensje nie tylko ogrodowe powalaja na kolana. I te ciekawe jeżówki przypomnisz nazwe? Obok takie kolorowe tez bardzo ładne zauważylam.

Jeszcze raz dziekuje i tym razem widzimy sie u mnie


Cieszę się, że wreszcie do mnie dotarłaś Jak czujesz niedosyt, to zapraszam ponownie Bedzie czas na zdjęcia
Roślinki niech zdrowo rosną. Jestem pewna, że będzie im dobrze u Ciebie

Jeżówka biała to Sunseekers White Perfection, a kolorowa Sunseekers Rainbow.

We wrześniu mam wolny weekend tylko 2.09, a w październiku 7.10 i 21.10, więc jak się uda, to super, a jak nie to następnym razem
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 23:55, 20 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18773
Teraz zdecydowaną królową jest róża chińska, czyli hibiskus





____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies