Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

zawitka 11:05, 27 sie 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14159
Hibiskus ci pienie tez kwitnie to chyba dobry rok dla niego .Cudownie wygląda rajska jabłonka Muszę poszukać takiej odmiany .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewa777 11:12, 27 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18992
Anda napisał(a)
Cudnie i kolory takie jak lubię Zarówno jezowki jak i dalie masz przepiękne. Wykopujesz dalie na jesień czy traktujesz jak jednoroczne?


W ubiegłym roku kupiłam dalie już w donicach i zostawiłam na zimę (jako jednoroczną). W tym roku kupiłam kłącza. Nie wszystkie wyszły. Może to wina ślimaków, bo widziałam jak je zjadały.
Spróbuję w tym roku wykopać i przechować przez zimę. Sprawdzę, czy mi się to uda. Nie mam doswiadczenia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:15, 27 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18992
TAR napisał(a)
Musze sobie zapisac te jezowki. Ogromnie mi sie podobaja i te biale też.


Wszystkie z serii Sunseekers są cudne. Ja je uwielbiam. Kupuję od kilku juz lat. Niestety nie wszystkie potrafią u mnie przezimować. Duzo straciłam, ale w kolejnym roku dokupuję
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 11:20, 27 sie 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18992
zawitka napisał(a)
Hibiskus ci pienie tez kwitnie to chyba dobry rok dla niego .Cudownie wygląda rajska jabłonka Muszę poszukać takiej odmiany .


Hibiskus rzeczywiście dał w tym roku duży popis. Nadal kwitnie. Cieszę się, że tak tak dobrze sie rozkrzewia. Co roku wiosną przycinam każdą gałązkę. Teraz wyglada jak małe drzewko

Nie znam odmiany rajskiej jabłoni. Rośnie u mnie już 18 lat.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 15:06, 24 paź 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Ewa777 napisał(a)


He, he Te od Mirki to najlepsze jeżówki Super mi się rozsiewają. Mam ich coraz więcej w ogrodzie. Dziękuję Ci za nie bardzo Hortensja od Ciebie też zawsze niezawodna - kwitnie co roku bez żadnych problemów.
U mnie w tym roku dużo hortensji zaatakowały wełnowce. Straszna plaga. Podejrzewam, że przez nie słabsze są hortensje. U Ciebie też były wełnowce?


Nie mam wełnowców, może kupowałaś jakieś rośliny do ogrodu z supermarketów, tam często są zaatakowane nimi. Kiedyś miałam na storczykach, trudno było je zwalczyć. Pryskaj mospilanem.
U mnie w tym roku plaga mączlików, chyba dlatego że mam sporo jarmużu, a one w nim siedzą masowo
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 16:47, 09 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18992
Czas chyba się budzić po zimowym "śnie"
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 17:07, 09 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34263
Tak, tak, czas najwyższy Ewuś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana (Niemcy i Wielkopolska) Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 19:40, 09 lut 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
Fajnie że się obudziłaś . Są jakieś oznaki przedwiośnia?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Muszelka 20:46, 09 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Ewcia!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Wafel 20:51, 09 lut 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 1781
A podobno to ja zapadłam w sen zimowy Witaj sąsiadko!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies