Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 18:18, 21 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
GorAna napisał(a)
U mnie szafirki mnożą się jak chwasty i są bezproblemowe
Pozdrawiam niedzielnie Ewciu


U mnie też się mnożą. Zawładnęły tyle miejsca, że wchodza na berberysy. Muszę coś z tym zrobić. Czyli przeniosę szafirki w inne miejsce.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Sylvatika 09:24, 22 kwi 2024


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
Ewa777 napisał(a)
Magnolia Genie dobrze sobie radzi w tych temperaturach. Kwitnie dłużej od Magnolii Leonadr Messel.








Ewo
Przecudna jest ta twoja Gienia
Leonard Messel także, ale Genie- po prostu śliczna
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Ewa777 09:48, 22 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Sylvatika napisał(a)



Ewo
Przecudna jest ta twoja Gienia
Leonard Messel także, ale Genie- po prostu śliczna


O jak dawno Ciebie nie było Cieszę się, ze jesteś
Genie ma na dodatek tę przewagę nad Leonadrem, że kwitnie dłużej, a latem jeszcze powtarza kwitnienie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
vita 22:28, 22 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Kiedy na rynku pojawiła się Genie, zastanawiałam się czy jej nie kupić. Teraz trochę żałuję, wyjątkowo piękna, i ten kolor kwiatów. Poczekam na innego hiciora Jak zapowiadają się hortensje? Miałaś przymrozek?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Makao 06:58, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Ewa777 napisał(a)


Tu cytuję zdjęcie z ubiegłego roku. Te same tulipany. Trudno mi powiedzieć, czy się namnożyły. Mam wrażenie, że jest ich trochę więcej, ale pewności nie mam.


Piękna kompozycja.
A Genia obłędna jest. Ten kształt też mi się baaaardzo podoba ale ja sprawiłam sobie soulangeanę więc inny kolor. No ale ta Genia obłędna.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Ewa777 12:52, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
vita napisał(a)
Kiedy na rynku pojawiła się Genie, zastanawiałam się czy jej nie kupić. Teraz trochę żałuję, wyjątkowo piękna, i ten kolor kwiatów. Poczekam na innego hiciora Jak zapowiadają się hortensje? Miałaś przymrozek?


Co roku pojawiają się nowe odmiany, które bardzo kuszą. Mnie też kilka odmian magnolii kusi bardzo. Gdybym miała więcej miejsca pewnie kupiłabym jeszcze dwie magnolie

Doczekasz się swojego hiciora, a my będziemy go podziwiać u Ciebie.

Nie wiem jak radzą sobie hortensje, bo jest tak zimno, ze nie chce mi się wychodzić do ogrodu. Wczoraj i dziś rano wszystko było pokryte cienką warstwą śniegu.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 12:55, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Makao napisał(a)

Piękna kompozycja.
A Genia obłędna jest. Ten kształt też mi się baaaardzo podoba ale ja sprawiłam sobie soulangeanę więc inny kolor. No ale ta Genia obłędna.


Twoja magnolia też śliczna Nie ma chyba brzydkich magnolii. Ja takich nie widziałam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Sylvatika 15:20, 24 kwi 2024


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
vita napisał(a)
Kiedy na rynku pojawiła się Genie, zastanawiałam się czy jej nie kupić. Teraz trochę żałuję, wyjątkowo piękna, i ten kolor kwiatów. Poczekam na innego hiciora Jak zapowiadają się hortensje? Miałaś przymrozek?


Potwierdzam,że jest śliczna, ja też się skusiłam w zeszłym roku- moja malutka jest jeszcze. Prawdą jest, że wszystkie są piekne - ja co jakiś czas robię rundę po ogrodach formumowiczek, żeby się napatrzeć
Zbyszek z Borów Tucholskich - ma taką nowość - Cleopatra, zerknijcie - też śliczna.
pzdr.S.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Alija 16:21, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Ja też podziwiam Gienię, śliczna magnolia, chociaż myślę, że Ewa ma rację pisząc, że nie ma brzydkich magnolii.
Widziałam Cleopatrę u Zbyszka, też piękność, jak na Kleopatrę przystało.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
vita 21:03, 24 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Widziałam, śliczna, jednak nie do mojego ogrodu. Zbyt śliczna W tym roku już nie zdążę, ale najlepszym miejscem na wyszukanie ciekawostek są targi ogrodnicze. Albo obejrzenie w ogrodzie, z bliska. Ewa, gdzie zachwyciłaś się Genie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies