Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U BusyBee w ogródku...

Pokaż wątki Pokaż posty

U BusyBee w ogródku...

BusyBee 09:19, 21 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Juzia napisał(a)


Nigdzie nie znalazłam.
Już w tym roku nie znajdę....tzn nie w doniczce.
Ale będę miała czaaaaasu do namysłu! Aż do wiosny


I parę razy zmienisz zdanie no przynajmniej ja tak mam- przez zimę koncepcja zmieni mi się na pewno- w 2 tygodnie mi się zmieniła- co do koloru róż
____________________
U BusyBee w ogródku...
Juzia 09:23, 21 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38555
BusyBee napisał(a)


I parę razy zmienisz zdanie no przynajmniej ja tak mam- przez zimę koncepcja zmieni mi się na pewno- w 2 tygodnie mi się zmieniła- co do koloru róż


Nie zaprzeczę

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
bdan 09:46, 21 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Kasiu pytałaś u mnie o odległość między brzozami? Czy to cię jeszcze interesuje, mam Ci pomierzyć, bo widzę, że chyba nigrę wybrałaś?
BusyBee 10:27, 21 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
bdan napisał(a)
Kasiu pytałaś u mnie o odległość między brzozami? Czy to cię jeszcze interesuje, mam Ci pomierzyć, bo widzę, że chyba nigrę wybrałaś?


Jesteś Danusiu dziękuję, że pamietalas
Tak jak piszesz. Jednak wybrałam nigry, bo tam rząd tych starych tuj pijusow rośnie i boję się, że roslinki nie dadzą rady. Konkurencja za duża
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 10:54, 21 lip 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
Dereń jak malowany Piękną fryzurę mu zrobiłaś Zdolna jesteś
Jeżeli chodzi o odmładzanie, to zależy, czy chcesz trochę odmłodzić, czy zupełnie. Jak trochę, to wycinasz najstarsze gałęzie, które liście mają tylko na końcach, są grube. Tniesz je bardzo nisko - zostawiasz 10cm. A jak radykalnie, to wszystko ścinasz na wysokość 10 cm.
Tak radykalnie przycięłam w tym roku migdałka, forsycję i krzewuszkę czerwoną.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gocha 11:04, 21 lip 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasiu super przycięty dereń i teraz się fajnie komponuje z tymi bukszpanami w łezce. Ja wczoraj kupiłam sobie nowe nożyce do cięcia i z rozpędu zabrałam się za cięcie bukszpanów- mam nadzieję że jeszcze nie za późno bo do tej pory niewiele przyciachałam . Pościnałam przy okazji tę lawendę Viva do domu na bukiety bo sie strasznie pokładała i przynajmniej nie szkoda jej ścinać. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
BusyBee 11:08, 21 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)
Dereń jak malowany Piękną fryzurę mu zrobiłaś Zdolna jesteś
Jeżeli chodzi o odmładzanie, to zależy, czy chcesz trochę odmłodzić, czy zupełnie. Jak trochę, to wycinasz najstarsze gałęzie, które liście mają tylko na końcach, są grube. Tniesz je bardzo nisko - zostawiasz 10cm. A jak radykalnie, to wszystko ścinasz na wysokość 10 cm.
Tak radykalnie przycięłam w tym roku migdałka, forsycję i krzewuszkę czerwoną.


Ewa to ja chyba tę pierwszą wersję wolę- wyciąć te najgrubsze gałęzie jakoś sobie nie wyobrażam, że będzie całkiem łyso przez dłuższy czas. On na tyle stary jest- ma ze 12 lat, że cały jest pusty w środku. co wiosnę ścinam z 1/3 , ale to jednak za mało.

Masz gdzieś fotki z tego radykalnego cięcia u siebie?
____________________
U BusyBee w ogródku...
BusyBee 11:13, 21 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Gocha napisał(a)
Kasiu super przycięty dereń i teraz się fajnie komponuje z tymi bukszpanami w łezce. Ja wczoraj kupiłam sobie nowe nożyce do cięcia i z rozpędu zabrałam się za cięcie bukszpanów- mam nadzieję że jeszcze nie za późno bo do tej pory niewiele przyciachałam . Pościnałam przy okazji tę lawendę Viva do domu na bukiety bo sie strasznie pokładała i przynajmniej nie szkoda jej ścinać. Buziaki


I jak te nowe nożyce Gosiu? bo ja myślę, że to podstawa udanego cięcia. Ja uwielbiam ciąć odkąd mam swoje f...

Buksiki też cięłam jakoś na początku lipca, bo w czerwcu się nie wyrobiłam. Najwyżej będzie jedno cięcie w tym roku Wczoraj oprócz derenia pociachałam przekwitnięte szałwie i przymieżam się do migdałka - drugi raz w tym roku, bo za długie baty wypuścił

Buziak
____________________
U BusyBee w ogródku...
Ewa777 11:26, 21 lip 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18416
BusyBee napisał(a)


Ewa to ja chyba tę pierwszą wersję wolę- wyciąć te najgrubsze gałęzie jakoś sobie nie wyobrażam, że będzie całkiem łyso przez dłuższy czas. On na tyle stary jest- ma ze 12 lat, że cały jest pusty w środku. co wiosnę ścinam z 1/3 , ale to jednak za mało.

Masz gdzieś fotki z tego radykalnego cięcia u siebie?


Nie robiłam fotek takich kikutów Masz tu materiał do poczytania i oglądania
http://limba.info.pl/2012/02/ciecie-drzew-i-krzewow-ozdobnych/
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
BusyBee 11:31, 21 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ewa777 napisał(a)


Nie robiłam fotek takich kikutów Masz tu materiał do poczytania i oglądania
http://limba.info.pl/2012/02/ciecie-drzew-i-krzewow-ozdobnych/


Dziękuję- będę się edukować ale pewnie bliżej wiosny
Teraz jeszcze o różach czytam. Fajna ta propozycja rabaty u Ciebie
____________________
U BusyBee w ogródku...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies