Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

mateuszmichn 23:54, 02 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)
Mateusz, pomysł świetny ale z wykonaniem byłoby gorzej. Mąż juz o tym myślał. To nie są jednak zwykłe belki a podkłady kolejowe, nikt nie podejmie się przycięcia tego materiału. Pytaliśmy już w tartaku. W podkładach znajdziesz różne niespodzianki typu metalowe kołki, kamienie itp. My z kolei nie dyspomujemy takim sprzetem, który w miarę precyzyjnie poradziłby sobie z tym zadaniem.
Samo przecięcie wzdłuż - na pół pochłonęło wiele czasu i energii a i tak w pewnym momencie trzeba było po prostu przełupać bele.


A no jeśli podkłady to są to serio problem z przecięciem. Dłuto i jedziesz Oczywiście zarcik
____________________
Mój mały zakątek
inag 00:37, 03 sie 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
A jaki jest ten Twój pomysł bo jestem ciekawa???
Po tym betonowym stopniu przy drzwiach widać, że jest tam jednak jakiś uskok... Ja bym zdecydowanie zaryzykowała wysypanie kamieni. Tylko nie żwirku ale właśnie kamieni. Takich samych jak po drugiej stronie chodniczka. Jedna strona nawiązywałaby do drugiej. Wg mnie ten uskok jest na tyle głęboki, że nic by się nie przesuwało. Widzę po mojej kamiennej ścieżce.
A w tą donicę nie myślałaś dać czegoś wyższego? Bardziej okazałego? Np. Jakieś drzewo (grab ładnie prowadzony?) Ono połączyłoby wizualnie te dwie ściany wg mnie lepiej niż kulka na pniu - mimo, że bardzo ładna Tak jakoś mi się nasunęło...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
siakowa 07:34, 03 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Ola a te krawęzniki sa jakoś przymocowane do podłoża i między soba czy poprostu stoją?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Juzia 09:26, 03 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
babka napisał(a)


Znikam spać, to był ostatni dzień mojego urlopu, niekoniecznie udany bo mimo pięknej pogody wiatr przywiał smutne wieści i wcale nie jest mi do śmiechu.




Trzym się!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Ensata 16:05, 03 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Głaski, trzymaj się
Gracki piekne i to z pędzelkami tez, nie dowidzę, wiesz wiek
____________________
W kolorze blue
Tess 16:15, 03 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Palenisko super.
wypoczywaj i 3maj się
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kuba 19:01, 03 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Uwielbiam Twoje zdjęcia- ogrodowe arcydzieła
przestraszyłaś mnje tym bluszczem, pocieszam się że nie tylko ja nie zrozumiałam
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
babka 22:02, 03 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Inag początkowo był plan by wysypać takie same kamienie ale miejscami jest mniejsza różnica poziomów aniżeli widać to względem tej wylewki betonowej przy drzwiach. Stąd zrodził się pomysł na drobniejszy żwirek ale też tego jakoś nie widzę.
Wczoraj wpadłam na pomysł by wylać tam betonowe tafle (płyty betonowe), pozostawić szersze fugi i tam wysypać żwirek. Do betonu można by użyć jakiegoś barwnika np. piaskowego by nie było tak surowo. Ale teraz po Twoim wpisie zastanawiam się znów nad kamykami Jak chorągiewka na wietrze

Tą kulkę w donicy postawiłam tymczasowo. Wiem, ze tam nie pasuje ale nie mam nic innego a chciałam trochę odciąć od siebie ten misz masz kolorystyczny.
Z drzewkiem, które proponujesz byłoby napewno ciekawie i być może pomysł będzie zrealizowany Ale to do przemyslenia bo są plany ten blaszany płot zamaskować drewnianym ekranem połączony z pergolą.
Jednak tak sobie dziś kombinuję i może by połączyć te dwa elementy razem ?
Zrobić taką donicę-skrzynię długą, wzdłuż całej blachy i wysoką jak ta, która jest ??
Dobry pomysł ?
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:04, 03 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
siakowa napisał(a)
Ola a te krawęzniki sa jakoś przymocowane do podłoża i między soba czy poprostu stoją?

Narazie stoją tak sobie, bez kleju bo nie wiem w którym miejscu dokłądnie je ustawię. Jak wszystko będzie obmyślane to może wtedy się je sklei ale one są tak ciężkie i stabilne, że nie wiem czy w ogóle będzie taka potrzeba
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:05, 03 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Juziek, ja się 3mam Dzięki
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies