Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku

07_Rene 10:40, 02 sie 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Mi trochę nie chce się bawic z donicami. Juz mam kilka do opieki (fukcja, jakieś trzeliny) i nie chce więcej. Ale zimuje w pomieszczeniu co jest +10. Nie wiem czy to nie byłoby za dużo dla hortek.

Co do paleniska... Myslałam o tym.... moim zdaniem żwir byłby niepraktyczny w tym miejscu. Jak Ci popiół z paleniska wysypie, czy wiatr rozdmucha to będzie źle sprzątać.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Juzia 10:41, 02 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38685
NIe jest źle


Ale bluszcz to puść na ścianę, a nie w dół doniczki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mala_Mi 19:44, 02 sie 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Upsss.. u Ciebie nie ma chwili spokoju od czasu wyjścia z basenu..... ale mózg mój nie pracuje, wiec nie wypowiadam się.. ale obrazki obejrzałam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
babka 22:29, 02 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Od końca Aniu u mnie głównie architektura ogrodowa się zmienia nic poza tym Na obrazki zapraszam serdecznie
PS. Za basenem tęsknię
Dla Ciebie rusałka pawie oczko





Juzia napisał(a)
NIe jest źle


Ale bluszcz to puść na ścianę, a nie w dół doniczki


Juzia, chyba każda ogrodniczka wie, że bluszcz należy sadzić wieczorkiem a zdjęcie robiono w samo południe więc spokojna twoja rozczochrana... bluszcz już się pnie

07_Rene napisał(a)
Mi trochę nie chce się bawic z donicami. Juz mam kilka do opieki (fukcja, jakieś trzeliny) i nie chce więcej. Ale zimuje w pomieszczeniu co jest +10. Nie wiem czy to nie byłoby za dużo dla hortek.

Co do paleniska... Myslałam o tym.... moim zdaniem żwir byłby niepraktyczny w tym miejscu. Jak Ci popiół z paleniska wysypie, czy wiatr rozdmucha to będzie źle sprzątać.


Wiesz co, też nie bawi mnie dbanie o donice dlatego zaryzykuję i zostawię te skrzynie na zewnątrz, okryję włókniną nadziemne pędy bo donice są wyłożone styropianem. Zobaczę, raz kozie śmierć

Co do paleniska... Myślałam o tym...... .... i chyba wymyśliłam

kosolka napisał(a)
Reniu i Olu, ja moje hort miałam dwa sezony w donicach. Na zimę brałam duży karton, wkładałam donice i wyściełałam grubo słomą, stawiałam wszystkie donice obok siebie i owijalam włóknina. A to były zimniejsze zimy niż ostatnia.

Olka, przypomniałaś mi że w pierwszym roku podobnie bawiłam się z moją ogrodową. Do wielkiego kartony wsadziłam donicę i cały wypełniłam trocinami. Później już się tak nie bawiłam tylko wstawiałam do gospodarczego i opatulałam gałęzie. Zobaczę jak przezimuję w mi w tym roku na zewnątrz... no chyba że uda mi się wnieść te skrzynie do budynku

mateuszmichn napisał(a)
ten beton jest na równi z tymi belkami, które stanowią obwódkę, czy trochę niżej?

Mateusz, beton jest niżej ale tylko jakieś 3/4 cm. Jesli bedzie konieczne to jest możliwość podniesienia belek ale wtedy powstanie stopień czego wolelibyśmy uniknąć.
A masz jakiś pomysł ? (ja mam ale to jeszcze nie przesądza sprawy )

Waldku a Ty byś nie skakał z radości ??
Mimo, ze jestem w gorącej wodzie kąpana to jednak nie lubie działać pochopnie a w tym przypadku mam wrażenie, ze tak właśnie się dzieje. Nie wiem co mi nie gra ale wiem że coś mi tu nie gra
Tak czy inaczej skaczę

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Juzia 23:13, 02 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38685
O co chodzi z tym bluszczem ????

Żwirek w ogniskach nie przeszkadza. Nawet jak kiełbacha spadnie
Przetestowane...nawet dzisiaj
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
babka 23:21, 02 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Bluszcz juz asadzony Juzia ogarnij się

Żwirku nie wykluczam ale ... musiałaby być dość gruba warstwa wysypana by się nie "ślizgał" po betonie a tam mało miejsca, jakieś 4cm. Jednak jak trzeba będzie to można podnieść bele nawet do 10 cm
Poza tym kolejna faktura z innym żwirkiem ?? Nie za dużo tego ? Jak myślisz ?
Wymyśliłam coś innego ale czekam na propozycje
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
mateuszmichn 23:23, 02 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
babka napisał(a)


Mateusz, beton jest niżej ale tylko jakieś 3/4 cm. Jesli bedzie konieczne to jest możliwość podniesienia belek ale wtedy powstanie stopień czego wolelibyśmy uniknąć.
A masz jakiś pomysł ? (ja mam ale to jeszcze nie przesądza sprawy )




No to mam dla ciebie super pomysł, żeby podnieść belki i nie tworzyć stopnia, o którego będziesz się potykała. Wyjęte belki należy przyciąć pod kątem, nie będzie wtedy progu tylko łagodne wzniesienie. Jeśli z jednej strony podetniecie o 3 cm to będzie to malo widoczne, a będzie więcej kamyczków. Wydaje mi się, że to dobry kompromis, ponieważ jeśli mało będzie yego żwirki to może być tak, że w niektórych miejscach na betonie będą leżały pojedyncze kamyczki co nie wyglądałoby fajnie. Co sądzisz o moim pomyśle?
____________________
Mój mały zakątek
Juzia 23:26, 02 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38685
A co wymysliłaś???

Co mam ogarnąć? NIe jarze o co chodzi z bluszczem! Jakaś opóźniona jestem czy co????
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
babka 23:33, 02 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Mateusz, pomysł świetny ale z wykonaniem byłoby gorzej. Mąż juz o tym myślał. To nie są jednak zwykłe belki a podkłady kolejowe, nikt nie podejmie się przycięcia tego materiału. Pytaliśmy już w tartaku. W podkładach znajdziesz różne niespodzianki typu metalowe kołki, kamienie itp. My z kolei nie dyspomujemy takim sprzetem, który w miarę precyzyjnie poradziłby sobie z tym zadaniem.
Samo przecięcie wzdłuż - na pół pochłonęło wiele czasu i energii a i tak w pewnym momencie trzeba było po prostu przełupać bele.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 23:42, 02 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Juziaaa mówiłaś , że bluszcz ma się piąć nie zwisać ? No to się już pnie
Jak się pomysł z podłożem "uprawomocni" to powiem, narazie jeszcze trwają myślenice na ten temat

Znikam spać, to był ostatni dzień mojego urlopu, niekoniecznie udany bo mimo pięknej pogody wiatr przywiał smutne wieści i wcale nie jest mi do śmiechu.


____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies